Neler yeni

Gençlere Vergisiz Telefon ya da Bilgisayar Alma İmkanı Verilecekmiş

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Hayal kırıklığı, beklentiler bu yönde değildi. Sadece ÖRGÜN ÖĞRETİMDEKİ üniversite öğrencilerini kapsadığı şimdilik verilen bilgiler arasında.
Ayrıca 9500 TL üst limit var, e zaten şuan 9500 TL'ye hangi telefonlar var, orta seviye ve ortanın bir tık altı sayılabilecek seviyede telefonlar var. Ben demiyorum ki iphone olsun, ama Reeder, General Mobile gibi telefonlardan da daha eli yüzü düzgün bir şeyler olsun. Zaten şuan 9500 tl olan telefonlar da o yasa çıkıp bu proje yürürlülüğe girene kadar 11.000 tl falan olur. Hadi telefon neyse tamam uygun fiyatlı bir şeyler buluruz deriz de peki bilgisayar?

Bilgisayar konusuna gelince, tablet anakartlı fanı bile olmayan dandik ürünler hariç neler var 9500 TL'ye? Hometech markasının windows 10 ile gelen laptopumsu şeyleri vardı, evet fan yok içinde, ram yok, ekran kartı yok, ssd yok, hepsi bir karta gömülü, 4 gb ram, 128 gb emmc... bu kadar.

Intel Celeron tarzı alt seviye işlemcilere sahip laptoplar bile zaten şu aralar o fiyat. Peki bunlar ne işe yarayacak? Sadece internete girip ofis programlarını açabilecek ürünler.

5.500 TL tutarına kadar demişler bir de, 5.500 kesin değil, maksimum tutar.

Bir de fırsatçılık durumu var tabi, şimdiki fiyatı 5000-6000 Tl olan giriş seviyesi ürünlerin fiyatı bir anda 8999 TL, 9499 TL'lere çıkacak bakın...

F69ultBWIAYPW3N - Kopya.png

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye
Hayal kırıklığı, beklentiler bu yönde değildi. Sadece ÖRGÜN ÖĞRETİMDEKİ üniversite öğrencilerini kapsadığı şimdilik verilen bilgiler arasında.
Ayrıca 9500 TL üst limit var, e zaten şuan 9500 TL'ye hangi telefonlar var, orta seviye ve ortanın bir tık altı sayılabilecek seviyede telefonlar var. Ben demiyorum ki iphone olsun, ama Reeder, General Mobile gibi telefonlardan da daha eli yüzü düzgün bir şeyler olsun. Zaten şuan 9500 tl olan telefonlar da o yasa çıkıp bu proje yürürlülüğe girene kadar 11.000 tl falan olur. Hadi telefon neyse tamam uygun fiyatlı bir şeyler buluruz deriz de peki bilgisayar?

Bilgisayar konusuna gelince, tablet anakartlı fanı bile olmayan dandik ürünler hariç neler var 9500 TL'ye? Hometech markasının windows 10 ile gelen laptopumsu şeyleri vardı, evet fan yok içinde, ram yok, ekran kartı yok, ssd yok, hepsi bir karta gömülü, 4 gb ram, 128 gb emmc... bu kadar.

Intel Celeron tarzı alt seviye işlemcilere sahip laptoplar bile zaten şu aralar o fiyat. Peki bunlar ne işe yarayacak? Sadece internete girip ofis programlarını açabilecek ürünler.

5.500 TL tutarına kadar demişler bir de, 5.500 kesin değil, maksimum tutar.

Bir de fırsatçılık durumu var tabi, şimdiki fiyatı 5000-6000 Tl olan giriş seviyesi ürünlerin fiyatı bir anda 8999 TL, 9499 TL'lere çıkacak bakın...

Ekli dosyayı görüntüle 7868
ooo tam bir seçim yatırımı..
Şimdi millet ağlanacak halimizle güle oynaya sevinerek överrr över gider gider alır..
Sanarlarki aha yerli sermayeye katkımız olacak.
Siz birde yerel seçimlerden sonra görün ortalığı kötü günler bitti sayılır daha kötülerin başlangıcı duruyor daha Allah bilinçli insanlarımızın yardımcısı olsun..

orcun

Bilgi Dolu Üye
Kadim Üye
Web sitesi
www.orcunfix.com
9500 pc.JPG
PC olarak en mantıklısı bu ama işte iş görür denilen tipte makine bu. Bellek artmıyor lehimli 8 gb işte ssd 256 bu devirde 512 minimum lazım bence, ekran 1080p ips ama 60 hz. İşlemci güzel fena değil dahili gpu eh iş görür ama sistem belleğinden çalar kendi dahili belleği yok. E zaten 88 gb 1 2 gb alsa video için hangi oyunu nasıl oynarsınız ? ha ama gta 5 işte valorant cs go oynatır mı ? oynatır.

honor.JPG

Telefonda hani anca bunu alırsınız. Ekranı amoled 120 hz güzel, 8 128 iş görür güzel. İşlemci snapdragon 695 5g destekli çok iyi değil ortaya yakın. Kameraları eh yani gece üzer gündüz üzmez.

Tabi bu fiyatlara yeni birşey isterseniz maximum böyle. Kötü mü ? evet kötü, niye insanlar basic ürünler alsın ki ? her öğrenci bir mi ? adam oyun geliştirecek yazılımcı mimar belki ? bu adama bu notebook hakaret zaten. Bu adamlar sıradan üniversiteye giden sadece not alacak olan işte nette gezecek olan video falan izleyecek olan öğrenci bir mi ? değil. Aynı şekilde telefon evet işinizi görür, görür de kardeşim güzel sanatlar okuyan var resim video fotoğraf görsel medya okuyan var adam kısa film çekecek belki ? iphone 15 pro max alsa daha iyi çeker bunla çektiği çamur gibi olur de mi ? e şimdi her öğrencinin durumu da tamam eşit değil ama bari iyi cihaz alsınlar ? niye bundan kısılıyor ? öğrenci adam herkesin geleceği ya, o adam doktor olacak birşey olacak mühendis avukat şu bu vs geleceğin kardeşim. Bu adama sen geleceğin olacağı için de iyi bakman iyi yetiştirmen lazım. Zaten öğrenci adamdan niye vergi alınıyor ? elektronikte bilgisayarda telefonda öğrenci adamdan vergi alınmaması lazım.

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Adam size telefon vermiş beğenmiyorsunuz yaa. Hep bu memnuniyetsiz gençlik işte. Yaranamıyoruz efenim.

Ne demişti bir teyze? Uzun boylu olmasa Türkiye'nin ekonomisi ne halde olurdu? Allah ondan razı olsundu. Gerekirse soğan yerizdi.

"Abicim zaten telefonun 5.500 TL'sini devlet ödüyor. Sen de elini cebine atıver"ci abiler de çıkar yakında. Hatta şey de olacak.

"Bak adam sana telefon verdi daha ne yapsın?"

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye
Maalesef çoğunluk köleliği kabulleniyor en güzel örneğide depremden sonra konvoy kutalama yapan kesimler.geri kalanında tuzu kuru tabi şöyle böyle konuşur dururlar çevre umurlarinda olmaz uykularından uyanmak istemezler rahatları yerindedir, Temel sorunumuz sorgulamamak.
Ayrıca konteyner ını kiraya verip yurt dışındaki evine giden öte yandan memlekette ev bulamayan kiracıya 10katı kira çeken insanlardan ne beklenirki (seçtiği de kendine benzer böyle işte Son scmde %70 devirmiş ti benim yaşadığım şehir.)
E zaten ben vergimi veriyorum bırakta bari birşey alırken yarısı bende kalsın ötv? özelimden ne istiyorsun tabiki sadece tlfn için demiyorum genel olarak.
şimdi 5.500 verirler seçimden sonra misliyle alırlar.

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Hiç şaşırmadım! Amaçları güzellik yapmak değil ki birilerine kazanç kapısı açıp ekonomide para çevirmek, bunu yaparkende paranın mümkün mertebe içerde kalmasını sağlamak. Benim ülkemin genci General Mobile,Reeder vs mahkum olsun. Bu markaları kullanan kişiler alınmasın ama benim ülkemin insanı çok daha iyisini hak ediyor (bence) ama onlar ısrarla geriye gitmek istiyor.

Gençken güzel şeyler reva görülmez, yaşlanırsınız otobüse binmeniz gezmeniz olay olur, gençler sizi istemez. Kısaca doğumdan ölüme çile çekmeye gelmişiz ve kimsede ben çektim o çekmesin derdinde değil.Hep daha kötüye gidiyoruz ama şükür kayınçomuzla aynı yatakta değiliz!

Müstehaktır demekten başka birşey gelmiyor elimden.

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Dalga geçiyorlar milletin aklıyla sen TL'yi öldür bitir 5k olan cihaz paramız değersiz olduğu için 20k olsun neyse çok akıllı bunlar ne olursa olsun beyler kıyak yapacak birşeyler buluyor bu millet bunları yer mi yer iyi yediriyorlar afiyet olsun gençler..

İlteriş Yılmaz

Sürecin kendisi sonuçtan çok daha kıymetli.
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.inceleriz.com
Merhaba, forumumuzda siyasi söylemler kullanmamaya özen gösterelim lütfen. Eleştirel söylemler elbette olacaktır ancak bir tarafı ya da kişileri net şekilde belirterek yapmayalım lütfen. Örneğin olayın özünü ya da biçimini eleştirebiliriz.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Şimdi bakalım markalar ve firmalar bu konu ile ilgili nasıl bir arka kapı yöntemleri belirleyecekler.

Mesela bu kampanyaya girmesini istemedikleri ve aslında 9499tl ye satılan hangi ürünleri 9501 tl ye çıkartıp, depoda bitirmek istedikleri hangi mezbelelikleri birdenbire 9499tl ye satış ilanlarına girecekler merak ettim.

Bu arada Tayyip , yaptı çok ayyip zira benim diplomayı almamı beklemiş bu zampanya için. Kınım kınım kınıyorum :kiskis

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Merhaba, forumumuzda siyasi söylemler kullanmamaya özen gösterelim lütfen. Eleştirel söylemler elbette olacaktır ancak bir tarafı ya da kişileri net şekilde belirterek yapmayalım lütfen. Örneğin olayın özünü ya da biçimini eleştirebiliriz.
Siyasi birşey yok mağlup durumlar olayın özü siyasetten yapılan hatalar yanlış politikalar ülkenin geldiği durum bu konu buram buram siyaset kokuyor siyasi eleştirilerin olması çok normal yapacak birşey yok en fazla konu kitlenir tozunu kaçırmadan herkes eleştiri yapabilir..

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Siyasi birşey yok mağlup durumlar olayın özü siyasetten yapılan hatalar yanlış politikalar ülkenin geldiği durum bu konu buram buram siyaset kokuyor siyasi eleştirilerin olması çok normal yapacak birşey yok en fazla konu kitlenir tozunu kaçırmadan herkes eleştiri yapabilir..
Senin haklı olduğun nokta şu.
Konu köküne kadar ve çıkış noktası ve hatta AMAÇ olarak siyasi.

Sevgili İlteriş'in haklı olduğu nokta şu.
Konunun kökü siyasi olsa da bizler toplum olarak siyaseti tartışmayı beceremeyen bir yapıya sahibiz.

Ben bu yönümü elimden geldiğince köreltmeye çalışıyorum, ne kadar başarabildiğim tartışılır fakat geçen yıllarda şunu çok iyi kavradım ki it ürüyor kervan da yürüyor.
Bizler ise canımızı sıktığımız ve birbirimizi kırdığımızla kalıyoruz sevgili kardeşim.
Şimdi ben geçmiş dönemde birçok karşıt fikirden insanın kalbini kırdım mesela. Bugüne baktığımızda ne değişti?
Konuşmayalım mı bunları? Elbette konuşalım ancak burada değil.
Hatta siyasi arena açtık ve sadece belirlenmiş üyelerin görmesini sğaladık biliyorsunuz, sırf bu nedenle. Sonra onu da kapattım ben diye hatırlıyorum.
Hele ki seçim bitti, bende siyasi konular komple bitti, artık haber bülteni vs hiçbir şey açmıyorum ofiste. Kahve ambiyans videoları ve doğal manzaralar eşliğinde piyano keman oooohhhh. Madem ki halkın yarısından fazlası bu şekilde yönetilmek istemiş ve halinden memnunmuş, azınlık olan bizlerin yapabileceği bir şey yok demek ki.

Aslında şurada her görüşten insan olarak birbirimizle bu kadar sevgi bağı kurabilmemizin en önemli nedeni aramızdaki o saygı unsurunu çok dikkatli ele almamızdan kaynaklanıyor. Burada birbirini sevmeyen ancak saygı duyan insanlar da vardır mutlaka. Bunu sen ben biz başarabiliriz fakat BİZDEN olmayan ve bizi tanımayan, aile yapımızı bilmeyen, TV tavsiyesi için gelmişken bu konu gözüne çarpıp KENDİ genel terbiye kapasitesi ile ortama dalacak densiz birisinin koca konuyu aleve vermesinden duyulan endişe kaynaklı bunlar.

Anlayışla karşılayacağınızı umut etmiyor biliyorum :ok

BerkTas

Araştırmacı
Araştırmacı
Bu konuda tek bir şey söylemek gerekirse, daha 4 ay önce vatandaşa sordular siz bu yönetimden memnunmusunuz diye o da %52 çoğunlukla memnunuz bir 4 yıl daha siz yönetin dedi. Bu sonuçtan sonra yapılanlara şaşırmaya gerek yok. Bu iktidarın söyleyip te yapmadığı ne ilk nede son vaat olacak.

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Şimdi bakalım markalar ve firmalar bu konu ile ilgili nasıl bir arka kapı yöntemleri belirleyecekler.

Mesela bu kampanyaya girmesini istemedikleri ve aslında 9499tl ye satılan hangi ürünleri 9501 tl ye çıkartıp, depoda bitirmek istedikleri hangi mezbelelikleri birdenbire 9499tl ye satış ilanlarına girecekler merak ettim.

Bu arada Tayyip , yaptı çok ayyip zira benim diplomayı almamı beklemiş bu zampanya için. Kınım kınım kınıyorum :kiskis
Abi o bize denk gelmiyordu zaten yaaa. Örgün öğretime veriyor sadece. Yine kapamadık telefonu :haha

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Senin haklı olduğun nokta şu.
Konu köküne kadar ve çıkış noktası ve hatta AMAÇ olarak siyasi.

Sevgili İlteriş'in haklı olduğu nokta şu.
Konunun kökü siyasi olsa da bizler toplum olarak siyaseti tartışmayı beceremeyen bir yapıya sahibiz.

Ben bu yönümü elimden geldiğince köreltmeye çalışıyorum, ne kadar başarabildiğim tartışılır fakat geçen yıllarda şunu çok iyi kavradım ki it ürüyor kervan da yürüyor.
Bizler ise canımızı sıktığımız ve birbirimizi kırdığımızla kalıyoruz sevgili kardeşim.
Şimdi ben geçmiş dönemde birçok karşıt fikirden insanın kalbini kırdım mesela. Bugüne baktığımızda ne değişti?
Konuşmayalım mı bunları? Elbette konuşalım ancak burada değil.
Hatta siyasi arena açtık ve sadece belirlenmiş üyelerin görmesini sğaladık biliyorsunuz, sırf bu nedenle. Sonra onu da kapattım ben diye hatırlıyorum.
Hele ki seçim bitti, bende siyasi konular komple bitti, artık haber bülteni vs hiçbir şey açmıyorum ofiste. Kahve ambiyans videoları ve doğal manzaralar eşliğinde piyano keman oooohhhh. Madem ki halkın yarısından fazlası bu şekilde yönetilmek istemiş ve halinden memnunmuş, azınlık olan bizlerin yapabileceği bir şey yok demek ki.

Aslında şurada her görüşten insan olarak birbirimizle bu kadar sevgi bağı kurabilmemizin en önemli nedeni aramızdaki o saygı unsurunu çok dikkatli ele almamızdan kaynaklanıyor. Burada birbirini sevmeyen ancak saygı duyan insanlar da vardır mutlaka. Bunu sen ben biz başarabiliriz fakat BİZDEN olmayan ve bizi tanımayan, aile yapımızı bilmeyen, TV tavsiyesi için gelmişken bu konu gözüne çarpıp KENDİ genel terbiye kapasitesi ile ortama dalacak densiz birisinin koca konuyu aleve vermesinden duyulan endişe kaynaklı bunlar.

Anlayışla karşılayacağınızı umut etmiyor biliyorum :ok
Ben artık siyasi konularla ilgilenmiyor ve tartışmıyorum Adem abi herşey çok iyi bence millet ne isterse o olur bizim milletimiz böyle istiyor bizler de saygı duyoruz.
kendi düşen ağlamaz kimsenin şikayet etme hakkı da yok hiçbir siyasi partiyle sorunum yok partiler orda onları seçen de halk.
Biz boşu boşuna üzülüyor tasalanıyoruz canımızı sıkmaya bile değmez.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Ben artık siyasi konularla ilgilenmiyor ve tartışmıyorum Adem abi herşey çok iyi bence millet ne isterse o olur bizim milletimiz böyle istiyor bizler de saygı duyoruz.
kendi düşen ağlamaz kimsenin şikayet etme hakkı da yok hiçbir siyasi partiyle sorunum yok partiler orda onları seçen de halk.
Biz boşu boşuna üzülüyor tasalanıyoruz canımızı sıkmaya bile değmez.
Hah işte benim de demekistediğim tam olarak bu.
Kızıyor muyuz? kızıyoruz fakat madem böyle istediler, onlarla birlikte biz de aynı dertleri yaşıyoruz zira yaşadığımız ülkenin rejimi bu.
Bak hayat çok güzel, çiçekler böcekler, aaa kuş, ama kuş bedava uçuyor da neyse şimdi eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyelim :kop

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Hah işte benim de demekistediğim tam olarak bu.
Kızıyor muyuz? kızıyoruz fakat madem böyle istediler, onlarla birlikte biz de aynı dertleri yaşıyoruz zira yaşadığımız ülkenin rejimi bu.
Bak hayat çok güzel, çiçekler böcekler, aaa kuş, ama kuş bedava uçuyor da neyse şimdi eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyelim :kop
Abi kuş da bedava uçmuyor ya. Geçen gün annemin balkona koyduğu köfteden almış bir tane. Gitti bizim akşam yemeği dedik :kop

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Abi kuş da bedava uçmuyor ya. Geçen gün annemin balkona koyduğu köfteden almış bir tane. Gitti bizim akşam yemeği dedik :kop
Herkes ekmeğinde ?

Onlardan çaldıklarımızı doğa almadan bu oyun bitmeyecek :)

Yüksek ihtimalle bir karga yada gillerden.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Yaşadığı ülkenin hayat koşullarına uymuş, yani ÇALMIŞ diyeceğim şimdi yine ''Adem abi siyaset yapıyor'' denmesin diye susuyorum. :D
Hatta ben gidiyorum, 13:30 da toplantım var, güzel eşimle toplantı öncesi bir kordon sefası bize de çok görülmesin gaari.

Kordon halen bedavayken gidek :kop

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Herkes ekmeğinde ?

Onlardan çaldıklarımızı doğa almadan bu oyun bitmeyecek :)

Yüksek ihtimalle bir karga yada gillerden.
Karga evet evet. Annem sohbet ediyor artık o kargayla. "Aha benimki geldi dur yemek vereyim" diye gidip tabakla yemek veriyor :D
Yaşadığı ülkenin hayat koşullarına uymuş, yani ÇALMIŞ diyeceğim şimdi yine ''Adem abi siyaset yapıyor'' denmesin diye susuyorum. :D
Hatta ben gidiyorum, 13:30 da toplantım var, güzel eşimle toplantı öncesi bir kordon sefası bize de çok görülmesin gaari.

Kordon halen bedavayken gidek :kop
Çalmış demiyoruz abi, yer değiştirmiş diyoruz biz. Bilirsin bu tabirleri :D

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Karga evet evet. Annem sohbet ediyor artık o kargayla. "Aha benimki geldi dur yemek vereyim" diye gidip tabakla yemek veriyor :D

Çalmış demiyoruz abi, yer değiştirmiş diyoruz biz. Bilirsin bu tabirleri :D
Helal olsun çalıyor ama çalışıyor, sohbet ediyor vatandaşın derdini dinliyor ?