Neler yeni

Hangi Robot Süpürge?

Ohen

Yeni Üye
Yeni Üye
Arkadaşlar robot süpürgeleri araştırmaya başladım. Bana fiyat/performans cihazları, alırken dikkat etmem gereken özellikleri ve fason olmayan markalar nelerdir, hangileri hangi markanın fasonudur gibi bildiklerinizi yazarsanız sevinirim. Şimdilik çekim gücü (pascal) ve batarya sürelerine bakıyorum.

REMZİ96

Klimatör
Kadim Üye
Arkadaşlar robot süpürgeleri araştırmaya başladım. Bana fiyat/performans cihazları, alırken dikkat etmem gereken özellikleri ve fason olmayan markalar nelerdir, hangileri hangi markanın fasonudur gibi bildiklerinizi yazarsanız sevinirim. Şimdilik çekim gücü (pascal) ve batarya sürelerine bakıyorum.
Bütçe nedir

SiyahPelerinli

Yeni Üye
Yeni Üye
Zamanında kullanıcı deneyimlerini oldukça araştırarak almıştım. 2 yılı geçti kullanıyoruz, gayet memnunuz.
Roborock S5 Max

Mob özelliğini hiç kullanmadık desem yeridir. Süpürme performansı, yazılımın ortamı algılaması, süpürme algoritması ve oluşturulan haritada kararlı davranması, sorunsuz oluşu gayet güzel. Büyük eşyaların yeri ya da istasyonun yeri değiştiğinde çok nadiren haritada kendi konumunu algılama güçlüğü yaşayabiliyor ancak dediğim gibi bu 2 yıl içerisinde en fazla 2-3 kez olmuştur, haritayı yeniden oluşturma modunda çalıştırdığınızda herşey düzeliyor. Genel olarak gayet memnunuz.

Şunu da belirteyim, müthiş bir rahatlık ama detaylı temizlik anlamında manuel bir süpürge performansını hiçbir robot süpürgeden beklemeyin. Hiç zahmet harcamadan günde 1-2 kez çalıştırdığınız için ev daha temiz kalıyor. Detaylı temizlik için manuel olarak Dyson V15 kullanıyoruz. Toz çekme ve süpürme performansı anlamında Dyson ile kıyaslanamaz bile ancak Robot süpürge kullandığınızda manuel süpürgeyi kullanma sıklığınız kesinlikle çok çok azalıyor.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
En makul tercih Roborock olur görüşündeyim.
Bir dönem Midea iyi girmişti sonra distribütör afedersiniz sıçtı batırdı.
Yeni distribütör olan Evofone da düşman başına o nedenle Mideadan uzak durmak lazım
Xiaomi ile ilgili şikayet yoğunluğu yüksek. Haritalama sorunları, batarya sorunları, tekerlerk arızaları ve en önemlisi ise robot ne arıza yaparsa yapsın servislerin ısrarla ''Tüketici hatası'' diyerek ürünleri garanti dışı bırakmaları nedeniyle kişisel fikrim tercih edilmemesi gerektiği yönde.
Diğer yandan Philips de düşünülebilir.

İlteriş Yılmaz

Sürecin kendisi sonuçtan çok daha kıymetli.
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.inceleriz.com
Yeni distribütör olan Evofone da düşman başına o nedenle Mideadan uzak durmak lazım
Xiaomi ile ilgili şikayet yoğunluğu yüksek. Haritalama sorunları, batarya sorunları, tekerlerk arızaları ve en önemlisi ise robot ne arıza yaparsa yapsın servislerin ısrarla ''Tüketici hatası'' diyerek ürünleri garanti dışı bırakmaları nedeniyle kişisel fikrim tercih edilmemesi gerektiği yönde.
Roborock ürünlerinin genelde stabil olduğu yönünde geri bildirimler var. Senin de dediğin gibi bu sektörde birkaç marka kalitesini ispat etti ve piyasada ayrı bir konumları var artık. Roborock onların başında geliyor.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Roborock ürünlerinin genelde stabil olduğu yönünde geri bildirimler var. Senin de dediğin gibi bu sektörde birkaç marka kalitesini ispat etti ve piyasada ayrı bir konumları var artık. Roborock onların başında geliyor.
Valla şöyle söylemek lazım, Yeldoşun annesine yani benim kayınvalideye bile Roborock S7 aldık daha ne diyeyim :D

huliki

Meraklı
Yeni Üye
3 adet roborock s5 max var benim ve yakınlarım dahil ortalama 6 ay arayla aldırdım hepsine yani ne diyim hiç birinde şu ana kadar sorun vesaire batarya gibi sorunlar oluşmadı. çevremde 2 kişi farklı marka alıp değiştirdiler. roborock gerçekten robot süpürge işinde başarılı görünüyor.

M_aTRa_X

Meraklı
Yeni Üye
1.5 yil oldu 360 s10 kullaniyorum. Son 1 yildir dukkana aldim kendisini agir sartlarda calisiyor ama birgun bile ben yoruldum beni birak demedi. Harita performansi yuksekligi mukemmel. Hergun aksam saat 10da supurme islemi yapar ayakkabiyla girilen alani tertemiz yapar. 4,5 gunde birde paspas yaptiriyorum hicbir sorunum yok ne pil nede baska bir parcada. Oneririm ama halen guncel satisi var mi bilgim yok malesef. Suan alacak olsam toz torbali bir model secebilirdim tek dusuncem o olurdu ( gun asiri temizliyorum hazneyi )

1000022584.png

Sureyi daha fazla bekliyordum ama bu sekilde gosteriyor uygulama

Son düzenleme:

mrplt

Araştırmacı
Kadim Üye
2 senedir kendim Roborock kullanıyorum (S7 MaxV Ultra) ve ailem de yaklaşık iki haftadır Roborock Q8 Max kullanıyor. İkimiz de çok memnunuz, kesinlikle Roborock'u öneririm ben de.
Başka marka da alacaksanız LiDAR özelliği olmasına dikkat edin.

Grundig modelinin donanımı iyi olabilir elbette, onu bilmiyorum. Fakat açıkçası bu cihazlar için yazılım çok ama çok önemli, o yüzden robot süpürge konusuna daha çok yatırım yapan bir firmadan almanızı öneririm.

meeb

İnce Eleyen
Kadim Üye
hocam biz Xiaomi s10+ aldık.döner moplu olması gerçekten fark ediyor.4000 PA çekim gücü olsun az birşey yapay zeka desteği ile eşyaları vurup kırmadan hareket etmesi güzel.

Akigo35

Meraklı
Kadim Üye
İyi bir şarjlı süpürge en iyisi, şahsi fikrim çok gereksiz bir alet. Cır cır evde dolaşırsa sinir olurum. Samsung şarjlı süpürge ile hızlı şekilde hallediyorum başım ağrımıyor. 😊

mrplt

Araştırmacı
Kadim Üye
İyi bir şarjlı süpürge en iyisi, şahsi fikrim çok gereksiz bir alet. Cır cır evde dolaşırsa sinir olurum. Samsung şarjlı süpürge ile hızlı şekilde hallediyorum başım ağrımıyor. 😊
Evde olmadığınız zaman çalıştırabiliyor olmanız büyük bir avantaj. Evdeyseniz de mesela mutfakta yemek yaptıktan sonra siz salonda otururken çalıştırın, o sizin için mutfağı temizlesin. Robot süpürgeler tabi ki sizin kadar hızlı olamaz, ama özellikle kaliteli bir cihaz alırsanız büyük kolaylık.

M.S.A.

Yeni Üye
Yeni Üye
hocam biz Xiaomi s10+ aldık.döner moplu olması gerçekten fark ediyor.4000 PA çekim gücü olsun az birşey yapay zeka desteği ile eşyaları vurup kırmadan hareket etmesi güzel.
hocam bende bu modeli alma arefesindeyim ama adem abinin dediği gibi xioami marka olarak çok şikayet var belki satış adedi çok fazla ve bilinir olduğu için arıza fazladır, belki gerçekten sıkıntılı cihazları vardır bilemiyorum. Aslında satış/arıza oranına bakmak lazım ama böyle bir bilgiyi bulmak imkansız tabi ki. Roborock Q7 max ile arasında kaldım normalde direkt roborock alırıdm ama döner mop olayı ve Q7 max e göre uygun fiyatı beni cezbediyor. Siz ne kadar süredir kullanıyorsunuz, bir sorun sıkıntı yaşadınız mı, kullanıcı olarak deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

meeb

İnce Eleyen
Kadim Üye
hocam bende bu modeli alma arefesindeyim ama adem abinin dediği gibi xioami marka olarak çok şikayet var belki satış adedi çok fazla ve bilinir olduğu için arıza fazladır, belki gerçekten sıkıntılı cihazları vardır bilemiyorum. Aslında satış/arıza oranına bakmak lazım ama böyle bir bilgiyi bulmak imkansız tabi ki. Roborock Q7 max ile arasında kaldım normalde direkt roborock alırıdm ama döner mop olayı ve Q7 max e göre uygun fiyatı beni cezbediyor. Siz ne kadar süredir kullanıyorsunuz, bir sorun sıkıntı yaşadınız mı, kullanıcı olarak deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?
çok fazla yorum yapacak kadar kullanmadık ama benden sonra arkadaşta aldı şuanlık memnunlar.

xiaomi robot süpürgeleri bu alanda uzman üretici olan dreame üretiyor.bir zamanlar roborock ta xiaomi ekosistem ürünüydü sonradan ayrıldılar.

satış adetine bakarsak xiaomi robot süpürgeler de şikayet olması normal ancak bu roborock modellerinin daha başarılı kaliteli olduğunu değiştirmez.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Güzel günlerde kullanın abi, senden belli aralıklarla durum bilgisi alırım bu ürün için :ok