Neler yeni

HAYIRLI CUMALAR

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Beni yakın tanıyanlar Dini inancım olmadığını bilir. O nedenle genelde bu Hayırlı Cumalar konularına dahil olmam çünkü bu sefer sizlere saygısızlık etmiş hissederim kendimi çünkü günümüz birçok siyasal Müslümanın yaptığı gibi ''Dostlar Cuma da görsün'' olmasını istemem, benim içim dışım bir.

Yalnız bu sefer konu o kadar farklı ki. Din olgum olmasa da Allah'a inandığım için yüce yaratandan tek dileğim, şu soğukta karda kışta, ayazda, enkaz altında, aç ve açıkta kalan bu milletin dualarını duysun. ?

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Web sitesi
turkvod.com
adem hocam ben kimsenin dini inancına karışma gibi bir lüksüm yok o seninle allah arasında ibadet yaparsanda kendine yapmassanda kendine seni sorgulamak amaçlı değil ama madem allaha inanıyorsun ibadetlerine niye inanmıyorsun bizleri dünyaya sadece yiyelim içelim diyemi gönderdi bu bir imtihan bakalım benim verdiğim nimetlere sabır,şükürve dua edecekmi geçmişteki helak edilenler var bilmiyorum bunlara inanıyormusun sence sebebi nedir ikaz edildikleri halde inanmadılar kaç kavim yok oldu inanlara bildiriyor sizler bunları bildirmekle sorumlusunuz diye ben burdan bildiririm sen yaparsın,yapmassın . rabbim tüm inancı olanların yardım ve dularını ibadetlerini izzeti dergahında kabul eylesin inşallah.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
adem hocam ben kimsenin dini inancına karışma gibi bir lüksüm yok o seninle allah arasında ibadet yaparsanda kendine yapmassanda kendine seni sorgulamak amaçlı değil ama madem allaha inanıyorsun ibadetlerine niye inanmıyorsun bizleri dünyaya sadece yiyelim içelim diyemi gönderdi bu bir imtihan bakalım benim verdiğim nimetlere sabır,şükürve dua edecekmi geçmişteki helak edilenler var bilmiyorum bunlara inanıyormusun sence sebebi nedir ikaz edildikleri halde inanmadılar kaç kavim yok oldu inanlara bildiriyor sizler bunları bildirmekle sorumlusunuz diye ben burdan bildiririm sen yaparsın,yapmassın . rabbim tüm inancı olanların yardım ve dularını ibadetlerini izzeti dergahında kabul eylesin inşallah.
Osman abi anlatırım bu sefer bana gönül koyarsın, ben günümüz sahte Müslümanlarını görünce nefret ettim her şeyden.
Her şey sahteleşti, sizler gibi değerli istisna gerçek dindarlar haricinde şöyle bir bak etrafına her yer dinbaz dolu. Adama diyorum ki ''yahu kardeş, sen dün alemde değil miydin? heee. Alkolün dibine vurmadın mı? Heeee, ot sarmadın mı? Heeee. E kardeşim sen nereye gidiyorsun şu an? Cumaya. Neden kardeşim senin kafa Cuma kafası değil ki diyorum, ''Adem abi bizim bölge insanını sen bilmezsin, beni o camide görmezlerse alışverişe gelmezler'' diyor. Sana çevremden bunun gibi abartısız bin örnek veririm. Ben yaratanın bizden ne istediğini anlamak için incil okudum, dedim ki Allah bu kadar karmaşıklaştırmaz bu işi, Kuran'ın mealini Elmalılı Hamdi Yazır'dan okudum ama bitirmedim bıraktım, en son Furkan suresindeydim ki yarısından fazlasını bitirmiştim sanki diye hatırlıyorum. Ben Yasin suresinin birçok ayetini 14 yaşımdan beri ezbere bilirim mesela. Ama benim bahsettiğim sanki anlamını bilmediğim İngilizce şarkı mırıldanır gibi Arapça okuduğum dua değil, Allah-u Teala bize ne demiş o anlamda bilirdim, 2018 yılıydı yaşadığım yerde yine aynı Camide Cumaya gitmiştim, öncesinde zaten çok rahatsız oluyordum camideki din görevlilerinin din görevlisi değil de parti militanı gibi davranmalarından, işte o kara cumada buranın müftüsü ne zaman ki ''Şort giyen bütün kadınlar'' diye genelleyip tamamını malum kadın ilan edecek cümleler kurdu o zaman ben dedim ki ''kardeşim İslamiyet bu ise ben Müslüman değilim, din min benim için yok, bu Din değil, bu tamamen ohlokrasi yahu bunun başka bir adı da açıklaması da kesinlikle yok.

Yani abi ben artık böyle bir sınanmayı kabul etmiyorum. Otokrat yönetimlerin doğurduğu ohlokrasi ortamlarında peşkeş çekilen mevkilere sahip olanların benim hayatım ve eşim hakkında YARGI dağıtacakları, 6 yaşında çocuğu eş olarak alacakları, Kuran kurslarında oğlan çocuklarına tecavüz edecekleri bir ortamda gökten yıldırım inip bu namussuzların kafasına çakmıyor ise benim için hiç bir şeyin önemi kalmamıştır artık.

O gün benim bir camideki son günümdü, o gün benim Kuran okumayı bıraktığım gündü. Muhafazakar diye geçinen bir ilçede (Köy aslında ama adını ilçe yapmışlar olmuş bitmiş) evli barklı başı kapalı bacılarım ile malum kişinin meşhur lafı olan ''Kimleeeeer kimlerle beraber'' kısmını ilçenin berber sohbetlerinden öğrenince nereye kusayım bilemedim. Yerel seçimler öncesi rakip partinin başkan adayının 13 yaşındaki kızı ile ilgili fantezilerini anlatan aşağılık köpeklerin olduğu ortamdan nereye kaçayım bulamadım.

Sen onlara bakma, Din insanın içinde, sınanıyoruz, burası imtihan alanı vs vs anlıyorum da, bu utanmazlıkların, bu çürümüşlüğün diz boyu olduğu bir toplumda Din adı altında anlatılan şey Müslümanlık ise ben değilim abi.

Bu şekilde Müslüman olacağıma dinsiz ölürüm, öte tarafta kim cayır cayır yanar onu da yaratan bilir artık.

Ben yaratana inanıyorum. Bir yaratıcı güç olduğuna inanıyorum. Adı Allah'tır, Tengri'dir o durum topluma ve inanca göre değişir ama Din denen olgu, birileri saraylarda rahat yaşasın diye topluma enjekte edilmiş afyondur artık benim gözümde.

Yani şuna da açıklık getireyim kimse darılmasın, GERÇEK İSLAMİYET bu değil o nedenle ben (Sizleri tenzih ederim) reklam yapan dindar olacağıma dinsiz olmayı tercih ediyorum.

Lütfen sen söyle bana abi, şu yaşanan çürümüşlükler, Dini İslam, toplumu ise (çok büyük bölümü) Müslüman olan bir Ülke için normal şeyler mi?

Bak ben ibadet etmiyorum, onun yerine yemiyor içmiyor insanlara yardımcı olmak için kendimi paralıyorum. Dostlar ibadette görsün cumasına gideceğime insanlık için faydalı bir şeyler dünyaya bırakayım diye uğraşıyorum.

Bedava cennete girmek düşüncesi ile Hayrat diye çeşme yaptıracağıma benden sonra yıllar boyunca okunacak makaleler bırakmak istiyorum ki insanlar faydalansın.

İslamiyet ''bir elin verdiğini diğer el görmeyecek'' der ama bizim bütün Müslüman kardeşlerimiz sözde hayırlarını bütün sosyal mecralarda paylaşırken biz sevgili @İlteriş Yılmaz ile yaptığımız hiç bir hayırı, ziyaret ettiğimiz hiç bir yeri kimseye duyurmayız mesela.

Yani abi, bıktım, nefret ettim artık Din'in kullanılmasından. Hayatın her aşamasında Din ne yazık ki bir meta ve bir anahtar gibi kullanılıyor. Güzel ülkemde senin gibi, İlteriş gibi veya istisna birkaç kişi gibi sadece Hulusi bir kalp ile ibadet eden Müslümanlar vardı da ben mi durup dururken Deistliği tercih ettim :)

Seviyorum seni, sen de beni insan olduğum için sev yeter :)

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Web sitesi
turkvod.com
sende seviliyorsun adem ustam seni elbette anlıyorum etrafta bu türden çok insan var keşke böyle şeylere denk gelmeseydin ama işte bu şekilde bunlar yüzünden ben müslümanlığı bıraktım ben dinsiz,deist oldum dememek lazım sen illa camiye yada toplum içinde ibadet yapacaksın diye birşey yok sen yüce kitabımızdan emredilen ibadetini yap evinde,işyerinde kendine bunun için bir alan ayır ama aksatma içinden geliyorsa senin adına çok sevinirim ilk hesaba çekileceğimiz şey namaz olacak yapabildiğimiz kadar diğer yaptığınız yardımlar senin dediğin gibi sağ elin verdiğini sol el görmeyecek şekilde tabii yapabildiğimiz kadarıyla rabbim yaptığınız yardımları izzeti dergahında kabul eylesin inşallah mahşerde sizin kurtuluşunuz için vesile olur inşallah senide ilteriş kardeşimizi,de seviyorum hayırla güzellikle sağlıkla kalın.