Neler yeni

Hepsiburada Hatalı Fiyat Satış İptali

Jon Snow

Meraklı
Meraklı
Bugün bu kulaklığı aldım fakat hatalı fiyattan iptal edildi halihazırda @Adem Helvacı 'nın bununla ilgili reelsini gördüm Instagram'da aynı durum bugün başıma geldi @Adem Helvacı hocam bana'da yardımcı olur musunuz tüketici hakem heyeti konusunda şimdiden teşekkürler

Aldığım ürünün satıcısi Hepsiburada
Ürünün bugünkü satış fiyatı

IMG-20231207-WA0017.jpg
IMG_20231207_192624.jpg

ByCilo

Midea Xtreme Tester
İnceleyenler Kulübü
Bu aralar iyice dağıttılar! Bende hasarlı eksik görsel ile uyuşmayan ürün nedeniyle Hakem heyetine başvurdum. Ürünün eksik bozuk parçalarını göndereceğiz dediler daha sonra satıcı firmaya ulaşamadıklarını bunedenle ürünü iade etmemi istediler. İade yerine kusur oranında indirim istedim kabul etmediler bende hakem heyetine başvurdum. ?

Ekli dosyalar

• IMG_20231111_190952.jpg
    IMG_20231111_190952.jpg
    21.2 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20231111_185139.jpg
    IMG_20231111_185139.jpg
    39.3 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20231111_185229.jpg
    IMG_20231111_185229.jpg
    47.1 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20231111_185342.jpg
    IMG_20231111_185342.jpg
    40.4 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20231111_184851.jpg
    IMG_20231111_184851.jpg
    40.9 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20231207_212320.jpg
    IMG_20231207_212320.jpg
    31 KB · Görüntüleme: 32

Jon Snow

Meraklı
Meraklı
Bu aralar iyice dağıttılar! Bende hasarlı eksik görsel ile uyuşmayan ürün nedeniyle Hakem heyetine başvurdum. Ürünün eksik bozuk parçalarını göndereceğiz dediler daha sonra satıcı firmaya ulaşamadıklarını bunedenle ürünü iade etmemi istediler. İade yerine kusur oranında indirim istedim kabul etmediler bende hakem heyetine başvurdum. ?
Tüketici hakem heyetine başvurmayınca işlem yapmıyorlar :(

adilkahraman

İnce Eleyen
Kadim Üye
Tüketici hakem heyetine başvurmayınca işlem yapmıyorlar :(
Merhaba öncelikle geçmiş olsun, bu kulaklığı bizzat takip edip Kasım indiriminde farklı sitelerde bile son 1 yılın en düşük fiyatı olan 898 TL ile aldım, bu hususta fiyatın yanlış olarak belirtilmesi gerçekten doğrudur ancak bu konuda resmi olarak bir sonuç çıkar mı bilmiyorum ama kulaklık şahane, forumda incelemem de vardı, tavsiye ederim.

Jon Snow

Meraklı
Meraklı
Merhaba öncelikle geçmiş olsun, bu kulaklığı bizzat takip edip Kasım indiriminde farklı sitelerde bile son 1 yılın en düşük fiyatı olan 898 TL ile aldım, bu hususta fiyatın yanlış olarak belirtilmesi gerçekten doğrudur ancak bu konuda resmi olarak bir sonuç çıkar mı bilmiyorum ama kulaklık şahane, forumda incelemem de vardı, tavsiye ederim.
Hocam böyle saçmalıkmi olur nerdeyse birçok foruma üyeyim farklı urunlerdede aynısını yapıyorlar tek 1 seferlik olsa eyw ama öylede değil bazilarin iptal edip bazıların ise gönderiyorlar adem hocamın konusundaki gibi

adilkahraman

İnce Eleyen
Kadim Üye
Hocam böyle saçmalıkmi olur nerdeyse birçok foruma üyeyim farklı urunlerdede aynısını yapıyorlar tek 1 seferlik olsa eyw ama öylede değil bazilarin iptal edip bazıların ise gönderiyorlar adem hocamın konusundaki gibi
Anladım hocam, süreci takip edin bakalım ne sonuç çıkacak.

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Hocam bence uğraşmayın @adilkahraman dediği fiyatlar varsa ki illaki doğrudur araştırmıştır sizin aldığınız fiyat bariz hata. Yanlış hatırlamıyorsam forumda benzer bir başlıkta birisi karşı taraf avukat vs tutup işi uzatmıştı ve o arkadaşta kaybedeceğinden emindi (konuyu karıştırıyor olabilirim).

Jon Snow

Meraklı
Meraklı
Hocam bence uğraşmayın @adilkahraman dediği fiyatlar varsa ki illaki doğrudur araştırmıştır sizin aldığınız fiyat bariz hata. Yanlış hatırlamıyorsam forumda benzer bir başlıkta birisi karşı taraf avukat vs tutup işi uzatmıştı ve o arkadaşta kaybedeceğinden emindi (konuyu karıştırıyor olabilirim).
Halihazırda burda herşey ortada ve yaptığı 1-2-3 değil hocam :/ + @Adem Helvacı hocam thh konusunda ne gibi bir yazı ile başvuru yapmam lazım yardımcı olursa çok iyi olur

Jon Snow

Meraklı
Meraklı
Başvuru örneğini atabilirmisin hocam bana rica etsem adem hocam sanırım müsait değil

ByCilo

Midea Xtreme Tester
İnceleyenler Kulübü
E-devlet üzerinden Hakem heyeti diye arama yapınca ilgili siteye yönlendiriyor. İlgili sitede sorunla ilgili fatura ve firma bilgileri ekleniyor size en yakın hakem heyeti seçerseniz evrakları göndermeniz gerekmiyor. Bilgileri girdiğinizde form otomatik doluyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20231210_121632.jpg
    IMG_20231210_121632.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 11

Jon Snow

Meraklı
Meraklı
E-devlet üzerinden Hakem heyeti diye arama yapınca ilgili siteye yönlendiriyor. İlgili sitede sorunla ilgili fatura ve firma bilgileri ekleniyor size en yakın hakem heyeti seçerseniz evrakları göndermeniz gerekmiyor. Bilgileri girdiğinizde form otomatik doluyor.
Ürünün faturası çıkmadan iptal edildiği için nasıl yapmam lazım?

ByCilo

Midea Xtreme Tester
İnceleyenler Kulübü
Elinizdeki ödeme bilgilerinizle başvuru yapın sipariş ekranı sayfasının görüntüsünü alın satış sözleşmesi varsa onun görüntüsünü yada PDF olarak alın ekleyin.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Sizin dosyalara Muğla il THH bakıyor yoksa ben ilgilendirdim :)

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Dostlar yardımcı olmuşlar, eğer merak ettiğin başka husus varsa sor kardeşim.

Yine ayrıca belirteyim ki HB ve Migros bunu çok sık yapıyor, ülkedeki her THH den farklı karar çıktığı ve özelikle Migros efendi ile HB efendi avukatları aracılığı ile THH kararlarını da iptal ettiriyor olduğu için çok umutlanmamanızı öneririm.

Fiyat etiketi yönetmeliği açık ve net şekilde ''Bu tüketiciyi bağlamaz, yayınladıysan vereceksin' dese de ülkemizdeki Hukuk'un işleyici biraz enteresan olduğu için THH nin tüketici lehine aldığı kararı mahkemeye taşıyıp orada nasıl oluyorsa bir şekilde firma lehine THH kararını bozuyorlar bunları unutmayınız.

Sevgili Emrah kardeşimizin Hepsiburada kararını Kanun Yararına Bozma yoluna götürdük temyize, yahu vatandaş kendisi adına da bir şey istemedi, bendensonrakiler dert çekmesin diye cebinden para ödedi etti vs ama düşünün ki onu bile reddettiler..

Daha fazlasını yazamam buradan dostlar doluyum yeterince.

Jon Snow

Meraklı
Meraklı

Yine ayrıca belirteyim ki HB ve Migros bunu çok sık yapıyor, ülkedeki her THH den farklı karar çıktığı ve özelikle Migros efendi ile HB efendi avukatları aracılığı ile THH kararlarını da iptal ettiriyor olduğu için çok umutlanmamanızı öneririm.

Fiyat etiketi yönetmeliği açık ve net şekilde ''Bu tüketiciyi bağlamaz, yayınladıysan vereceksin' dese de ülkemizdeki Hukuk'un işleyici biraz enteresan olduğu için THH nin tüketici lehine aldığı kararı mahkemeye taşıyıp orada nasıl oluyorsa bir şekilde firma lehine THH kararını bozuyorlar bunları unutmayınız.

Sevgili Emrah kardeşimizin Hepsiburada kararını Kanun Yararına Bozma yoluna götürdük temyize, yahu vatandaş kendisi adına da bir şey istemedi, bendensonrakiler dert çekmesin diye cebinden para ödedi etti vs ama düşünün ki onu bile reddettiler..

Örnek bir form varmı hocam detaylı yazıp göndermem için durumu halihazırda gelişi güzel yazmak istemiyorum biraz daha resmi şekilde yazıp göndermek istiyorum çok teşekkür ederim ilginiz alakanız için canınız ?

Jon Snow

Meraklı
Meraklı

Şöyle bir örnek var iyimi sizce hocam?

../../.... tarihinde www.siteadresi.com internet sitesi üzerinden ......... sipariş numarası ile ".............." isimli ürünü sipariş ettim. Ürünün kampanyalı fiyatı ... TL olarak görünüyordu ve bu tutarı kredi kartımla ödedim. Oluşturduğum sipariş, haklı bir gerekçe gösterilmeden iptal edildi. Kampanyaya ilişkin ekran görüntüsü, sipariş detayları ve iptal bildirimi ekte gönderilmiştir.

Herhangi bir talebim olmadan iptal edilen sipariş nedeniyle mağduriyet yaşadım. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 6. maddesi uyarınca "Vitrinde, rafta, elektronik ortamda veya açıkça görülebilir herhangi bir yerde teşhir edilen malın, satılık olmadığı belirtilen bir ibareye yer verilmedikçe satışından kaçınılamaz." Bu doğrultuda satın aldığım ürünün ödemiş olduğum bedel karşılığında tarafıma gönderilmesini talep ediyorum.

Jon Snow

Meraklı
Meraklı
@Adem Helvacı @İlteriş Yılmaz halihazırda nickimi sizlermi değiştirdiniz çünkü nickim böyle değildi benim değişmiş :)

+Adem hocam Instagram'da en son paylaşım yaptığınız video'ya dilerseniz benim konumuda ekleyebilirsiniz aynı durum çünkü 🙂