Neler yeni

İlginç Bir Olay, Word'de WordArt eski tipe döndü!

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
WordArt'ı arada bir kullanıyorum ve hep Microsoft Word üzerinden kullanırım. Fakat bugün ilginç bir şekilde WordArt'ın eski tipine döndüğünü gördüm. Sanki Office 2003 kullanıyormuş hissi verdi. Office 2007 ve sonrasında bu şekilde değildi. Bu nasıl böyle oldu, nasıl düzelir?

Excel ve PowerPoint'de WordArt normal olması gerektiği gibi. Sadece Word'de sorun var. Aşağıya görselleri ekliyorum.

Gördüğünüz gibi Word'de WordArt kısmı bu şekilde çıkıyor.

word.png

Örnek olsun diye Excel'i de ekledim. Burda normal, herhangi bir gariplik yok.

excel.png

mrplt

Araştırmacı
Kadim Üye
Eğer üzerinde çalıştığınız doküman ".doc" ile bitiyorsa eski WordArt'lara erişebiliyorsunuz. Yoksa yeni WordArt'ları kullandırıyor.

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Eğer üzerinde çalıştığınız doküman ".doc" ile bitiyorsa eski WordArt'lara erişebiliyorsunuz. Yoksa yeni WordArt'ları kullandırıyor.

Yok direkt olarak yeni belge açınca da bu şekilde. Bilgisayarda kayıtlı .docx dosyalarını açınca da bu şekilde.

mrplt

Araştırmacı
Kadim Üye
Yok direkt olarak yeni belge açınca da bu şekilde. Bilgisayarda kayıtlı .docx dosyalarını açınca da bu şekilde.
Çok ilginç. Ben kendi bilgisayarımda denediğimde:
Yeni bir dosya üzerinde çalışıyorsam yeni WordArt'ları gösteriyor. Eğer o dosyayı .doc olarak kaydedersem eski WordArt'lara dönüyor. Sonra o dosyayı tekrar .docx olarak kaydettiğimde eski WordArt'ları göstermeye devam ediyor.
Fakat sonrasında yeni bir doküman açarsam tekrar yeni WordArt'a dönüyor.

mrplt

Araştırmacı
Kadim Üye
İki sene önce babamın bilgisayarını yeniledim. Çoğu parçayı yeni almıştım, yalnızca kasa ve güç kaynağını yenilemedim. Bilgisayarı kurdum, çok güzel çalışıyor. 3. gün bilgisayarı açtım, makine masaüstünü gösteriyor ama 10 dakikaya yakın hiçbir şey yapamıyorsunuz, hiçbir şey yanıt vermiyor. Bilgisayara crackli vs. bir şey de yüklemedim, ama virüs bulaştı bir yerden diye düşündüm. Bütün programları vs. kurmuştum tabi, söylene söylene format attım. Ne olduğunu anlamadım tabi. Yine 2 gün sorunsuz çalıştı, 3. gün aynı şeyi yaptı.
Sistem günlüğüne bakıyorum, bir şey yok. Farklı kombinasyonlar denemeye başladım, en sonunda fark ettim ki DVD sürücüsü bir sebepten takılıyor, Windows da DVD sürücüsünden komut beklediği için sistemi kilitliyor. 10 güne yakın uğraştırdı beni, ama sonunda DVD sürücüsünü sökerek işi çözdüm. Demek istediğim şu ki, format her zaman işe yaramıyor :D