Neler yeni

Klima hangisini seçmeliyim "kaira alındı."

kullanıcı adı

Yeni Üye
Yeni Üye
Merhaba
Foruma yeni üye oldum.istanbul bakırköy ilçesi klima arayışında kendimce iki model belirledim.sadece soğutma için kullanılacak ve sigara dumanınıda bir nebze çekerse iyi olur.evde eşim ve ben iki kişiyiz.birde kedimiz.salona takılacak yaklaşık 25m kare L şeklinde.bakırköyün dip dibe bitişik nizam apartmanlarından birinde yaşıyorum.evim 1.kat.altta bir bodrum katı var.evin içi genel itibariyle sıcaktır.
-klima iç ünitesi maalesef tv olan duvara gelecek ve oturduğumuz yere tam karşıdan üfleyecek,umarım çarpılmayız.sırf bu yüzden midea breezeless baktım ama fiyat biraz beni aşıyor.bakır boru 5,5-6 metre kadar tutacak.bu uzunluğun klima performansına eksi etkisi olurmu?iç ünite tvnin sağına veya soluna gelecek su akıtma ihtimaline karşı tam tepesine koyulmayacak.aslında bu bir soru.tvnin tepesinde olursa su damlama ihtimali olurmu?
Tv sehpada değil duvara asılı.
Seçtiğim modeller.
Sigma tamda linkteki fiyatta.
Midea 23 nisan indirimiyle 33bin civarına düşecek gibi duruyor.yada ben indirimi yanlış hesaplamışta olabilirim.%23 diye hesapladım.
Bunlardan başka tavsiye edebileceğiniz veya sadece soğutma için bunlara gerek yok daha düşük fiyata şu var diyebileceğiniz modeller varmı.mesela gree fairy gibi(aslında midea extreme save idi ilk baktığım ama Adem hocanın bir videosunda iç üniteden gelen catırtılar beni kesin bu modelden vazgeçirdi)
Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Merhaba
Foruma yeni üye oldum.istanbul bakırköy ilçesi klima arayışında kendimce iki model belirledim.sadece soğutma için kullanılacak ve sigara dumanınıda bir nebze çekerse iyi olur.evde eşim ve ben iki kişiyiz.birde kedimiz.salona takılacak yaklaşık 25m kare L şeklinde.bakırköyün dip dibe bitişik nizam apartmanlarından birinde yaşıyorum.evim 1.kat.altta bir bodrum katı var.evin içi genel itibariyle sıcaktır.
-klima iç ünitesi maalesef tv olan duvara gelecek ve oturduğumuz yere tam karşıdan üfleyecek,umarım çarpılmayız.sırf bu yüzden midea breezeless baktım ama fiyat biraz beni aşıyor.bakır boru 5,5-6 metre kadar tutacak.bu uzunluğun klima performansına eksi etkisi olurmu?iç ünite tvnin sağına veya soluna gelecek su akıtma ihtimaline karşı tam tepesine koyulmayacak.aslında bu bir soru.tvnin tepesinde olursa su damlama ihtimali olurmu?
Tv sehpada değil duvara asılı.
Seçtiğim modeller.
Sigma tamda linkteki fiyatta.
Midea 23 nisan indirimiyle 33bin civarına düşecek gibi duruyor.yada ben indirimi yanlış hesaplamışta olabilirim.%23 diye hesapladım.
Bunlardan başka tavsiye edebileceğiniz veya sadece soğutma için bunlara gerek yok daha düşük fiyata şu var diyebileceğiniz modeller varmı.mesela gree fairy gibi(aslında midea extreme save idi ilk baktığım ama Adem hocanın bir videosunda iç üniteden gelen catırtılar beni kesin bu modelden vazgeçirdi)
Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Sizin koşullar için All Easy Pro ne kadar gereklidir tartışmaya açık biraz zira Midea ve Midea üretimi klimaların kalori değerleri iyidir yani konuya bu gözle bakarsak satın alım maliyetinizi gereksiz yükselttiğinizi de bir benze düşünebiliriz.
Boru mesafesi 5-6 metre zerre kadar sorun teşkil etmez fakat 5 metreden sonraki her 1 metre için bir gaz ilavesi yapılması gerektiğini peşin peşin hatırlatayım, satın alacağınız klimanın montajını yapacak olan işletmeye bu bilginin verilip VAKUM ve ilave gaz şarjının kesin yapılması taahhütü ile satın alım gerçekleştirin lütfen. Diyelim ki boru 7 metre gitti, o zaman satın alacağınız markanın üretici firma bilgilerine göre sallıyorum metre başı 12 gram deidyse, bu durmda 24 gram gaz şarjı mutlaka gerekli. Yatayda 15 metreye kadar, dikeyde 5 metreye kadar tolerasyon değerleri içerisindedir.

Sigma klima da düşündünüzse eğer, Japon segmentinde ürün almak veya Midea üretimi Airfel klima için de +90 (216) 315 00 62 - 42 numaralardan Yeni Oluşum Mühendisliğe ulaşıp Eda Hanım veya Sercan Bey'e benim selamımı iletin, kendilerinden de bir görüş alın lütfen. Biliyorsunuz biz belli bir markanın satış temsilcisi değil, MANTIK çerçevesinde tüketiciye en uygun öneriyi yapmak gibi bir misyon üstlenmiş durumdayız bu anlamda diyalog halinde olduğumuz ve tüketiciyi üzmediklerini bildiğimiz firmalara ve markalara yönlendirme yapıyor ve uzman görüşlerinin size sunulması sonrası kararın yine de sizin tarafınızdan verilmesini istiyoruz.

kullanıcı adı

Yeni Üye
Yeni Üye
Klimalardan hiç anlamam,teknik bilgimde yoktur.kendimce seer değerleri yüksek diye bu iki modeli seçtim.
"Sizin koşullar için All Easy Pro ne kadar gereklidir tartışmaya açık biraz zira Midea ve Midea üretimi klimaların kalori değerleri iyidir yani konuya bu gözle bakarsak satın alım maliyetinizi gereksiz yükselttiğinizi de bir benze düşünebiliriz"
Burdan ne anlamalıyım bilmiyorum.all easy pro ısıtma için çok iyidir,sizde sadece soğutma için kullanacaksınız o yüzden hem ısıtma hem soğutması iyi olduğu için fiyatı yüksek olan bir modele ihtiyacınız yok olarakmı anlamalıyım.
Mesela sizin işinizi gree fairy yada hatta kairada görür,all easy pro kadar soğuturlar aradaki yüksek fiyat farkına gerek yokmu diyorsunuz.
Bu arada tekrar belirteyim sigara dumanı yoğun ve özelliklede kışın fazlada havalandıramadıgımız salona takılacak.haliyle havayıda iyi temizlemeside önemli.o konudada yukarda belirttiğim kaira fairy gibi cihazlar all easy pro kadar iş görür derseniz ona göre yön değiştireceğim.
Yada 19bine bir kaira arada kalan fiyat farkınada iyi bir hava temizleme cihazımı almalıyım.
Ek soru= all easy proda uv filtre varmı?
All easy proda extreme savedeki çıtırtılar varmı?
Pazartesi akşamına kadar karar vermem lazım.malum pazartesi gecesi indirim başlıyacak mideada.

Son düzenleme:

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Klimalardan hiç anlamam,teknik bilgimde yoktur.kendimce seer değerleri yüksek diye bu iki modeli seçtim.
"Sizin koşullar için All Easy Pro ne kadar gereklidir tartışmaya açık biraz zira Midea ve Midea üretimi klimaların kalori değerleri iyidir yani konuya bu gözle bakarsak satın alım maliyetinizi gereksiz yükselttiğinizi de bir benze düşünebiliriz"
Burdan ne anlamalıyım bilmiyorum.all easy pro ısıtma için çok iyidir,sizde sadece soğutma için kullanacaksınız o yüzden hem ısıtma hem soğutması iyi olduğu için fiyatı yüksek olan bir modele ihtiyacınız yok olarakmı anlamalıyım.
Mesela sizin işinizi gree fairy yada hatta kairada görür,all easy pro kadar soğuturlar aradaki yüksek fiyat farkına gerek yokmu diyorsunuz.
Bu arada tekrar belirteyim sigara dumanı yoğun ve özelliklede kışın fazlada havalandıramadıgımız salona takılacak.haliyle havayıda iyi temizlemeside önemli.o konudada yukarda belirttiğim kaira fairy gibi cihazlar all easy pro kadar iş görür derseniz ona göre yön değiştireceğim.
Yada 19bine bir kaira arada kalan fiyat farkınada iyi bir hava temizleme cihazımı almalıyım.
Ek soru= all easy proda uv filtre varmı?
All easy proda extreme savedeki çıtırtılar varmı?
Pazartesi akşamına kadar karar vermem lazım.malum pazartesi gecesi indirim başlıyacak mideada.

Klimalar hava temizlemez. Önce bunu ısrarla vurgulayayım.
Hava temizlemez fakat Daikin Ururu Sarara ve Midea Gaia modelleri (Başka klimada yok bu özellik) belli koşullarda ve belli aralıklarla içeriye, dışarıdan aldığı taze havayı verir.

Daikin ile Midea bu anlamda mukayese edilemez Daikin işi çözmüş teknolojinin dibine vurmuş ama parası da ona göre.
Midea ise bence akıl oyunu yapmış ve dış ortamdan iç ortama bir taze hava hattı, bir boru sistemi, bir klepe bir motor ve kontrol komutu ile belli aralıklarla içe ortama taze hava taşıyacak bir sistem yapmış. Tekrar ediyorum Daikin sistemi ile mukayese edilemez.

Hal böyle olunca siz standart bir klima (Gerek yok All Easy veya Breezeless vs) ve İYİ bir hava temizleyici alsanız daha iyi olur.
Bu pencereden bakarsak wifi illa ki lazım diyorsanız kaira, wifi olmasa da olur derseniz Airfel klimalar zaten işinizi görür.

Ek soru= all easy proda uv filtre varmı? Hayır yok
All easy proda extreme savedeki çıtırtılar varmı? Evet var (Şimdi ''yok'' derim ki aslında bendeki üründe yok ama sizin bölge koşullarınıza göre kasada genleşme sesi olur falan aman sonra ben uğraşmayayım)

kullanıcı adı

Yeni Üye
Yeni Üye
Acelem olduğundan hafta sonu dahil forumda klimalarla ilgili yazılan herseyi okumaya çalıştım devamda ediyorum ama kafamda alacağım marka model oturdu gibi.kaira 12000 mantıklı gibi fazlası gereksiz gibi görünüyor.(marmara bölgesi ve sadece soğutmada kullanacağım.zaten tüm yaz hafta sonlarıda kullanılmayacak)
ama ben yinede midea all easy pro 12000 alacağım indirimden.kararım bu yönde tabii akşama kadar forumda negatif bir şeyler okumazsam.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Acelem olduğundan hafta sonu dahil forumda klimalarla ilgili yazılan herseyi okumaya çalıştım devamda ediyorum ama kafamda alacağım marka model oturdu gibi.kaira 12000 mantıklı gibi fazlası gereksiz gibi görünüyor.(marmara bölgesi ve sadece soğutmada kullanacağım.zaten tüm yaz hafta sonlarıda kullanılmayacak)
ama ben yinede midea all easy pro 12000 alacağım indirimden.kararım bu yönde tabii akşama kadar forumda negatif bir şeyler okumazsam.
Hiçbir zaman acele ile karar vermeyin lütfen. All Easy Pro almanıza elzem bir durum yoksa gereksiz yere o kadar yüksek para da ödemeyin.
İşinizi görmeyecekse Kaira da almayın, alternatifleri mutlaka iyi irdeleyin.
LG bakın mesela, Forumda arkadaşlar ECA dan memnun olduklarını yazıyorlar ona da bakın.
Baymak kullanıp memnun olan dostlarımız var ki yanılmıyorsam ya 4 ya da 6 senedir kullanıyor bir dostumuz, verimliliğinden memnun, performansından ve sessizliğinden memnun. Ben zamanında yani donanımhaberdeyken özellikle koşulsuz 5 yıl garantili olması nedeniyle Baymak çok önermiştim insanlara ama neticede AUX üretimi olduğunu da belirtmiştim. ''MARKA algısına kapılmayın, BAYMAK diye o parayı vermeyin ama Vestel alacağınıza gidin onu alın'' demiştim ve bugün halen aynı cümleleri kurarım.

Burada önemli olan, her zaman belirttiğimiz gibi sizin ev ve ekonomik koşullarınıza en uygun olan ürünü bulmanızdır.
Satın almış olmak için AEP almayın yani o anlamda yazıyorum bunları.

kullanıcı adı

Yeni Üye
Yeni Üye
@Adem Helvacı hocam sizi dinledim mideayı almadım.kairaya bakarken cihazın çok fazla dur kalk yaptığına dair internette mesajlar var.inverterin mantığına ters değilmi bu durum.kairanın bu durumuyla ilgili bilginiz varmı.yoksa bu dur kalkı sadece ısıtmadamı yapıyor.eğer öyleyse beni etkilemez sadece soğutmada kullanacağım için.

PoineMaia

Araştırmacı
Kadim Üye
@Adem Helvacı hocam sizi dinledim mideayı almadım.kairaya bakarken cihazın çok fazla dur kalk yaptığına dair internette mesajlar var.inverterin mantığına ters değilmi bu durum.kairanın bu durumuyla ilgili bilginiz varmı.yoksa bu dur kalkı sadece ısıtmadamı yapıyor.eğer öyleyse beni etkilemez sadece soğutmada kullanacağım için.
Bende çok araştırdım dur kalk olayını, anladığım kadarı ile sadece kışın kullanımda dur kalk yaptığından bahsedilmiş. Yazın kullanımında dur kalk yapmadan normal çalıştığını belirtmişler.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Bunu şöyle izah edeyim.
Öncelikle inverter sistemlerde istediğimiz şey durmamasıdır fakat bu durmamanın da bir ksıtası var, minimalize.
Mesela Vestel gibi bir klimanız varsa ve durmuyorsa bittiniz demektir. Ay sonunda elektrik faturası diye klimayı komple götürür verirsiniz anca karşılar. Durmama konusu min btu konusunda başarılı, verimlilikte yüksek ürünlerde istediğimiz bir durumdur ancak burada sizin de belirttiğiniz gibi ısıtma ve soğutmada durum daha farklı çalışır.

Bu çalışma şeklini izah etmeden önce de şunu açıklayayım. Ben Midea yerine alternatif ürünler öneriyorum ama Mideanın da neden pahalı olduğunun açıklamasının sadece vergi sorunları veya hükumet uygulamaları olmadığını, donanımsal farklar olduğunu da defalarca açıklamıştım.

Yine Midea CEO su kararı ile Midea ana markasındaki tüm özelliklerin %100 olacak şekilde kesinlikle alt mörkalara aktarılmama kararı olduğunu da birçok kez açıklamıştım.

Midea'nın bazı mühendisleri ile de 3 yıldır belli aralıklarla oturup istişarede bulunma şansı buluyoruz, Damen ve Kety' ye de yokluklarında selam olsun, Paul Fang yani Midea CEO su olacak olan bu muhterem belli başlı kararları oldukça katı uyguluyor marka karizması anlamında. Bu anlamda Midea ana markası ile Midea alt markaları arasında da şu farkın olduğunu bu görsel ile rahatıkla anlatabilirim.

1714035460761.png

Burada da dikkat edileceği üzere Midea ana markasındaki vitesleme ile alt markalardaki vitesleme aynı değil (Bunu yakın zamanda makine ile ölçümleme yapmaya ve teyit etmeye çalışacağım)

Fakat Hem midea ana markası hem de midea üretimi airfel kullanan bir dostumuzun (İkisi de Prime kasa ürünler) kullanıcı geri bildirimi de aynı evde bulunan bu iki klimanın ses ve verimlilik anlamında dahi birbirlerinden farklı çalıştığı yöndeydi.

Dur kalk konusu ise bu vitesleme başarısı, yazılımalgoritması, donanım yeterliliği ile direkt olarak bağlantılı bir durumdur.

Soğutmada sorun olmayıp ısıtmada sorun olma sebebi de şu.
Soğutmada fan hiç durmaz, kompresör dursa dahi iç ortamda zaten soğutulmuş bir havanın halen yüksek sirkülasyonu devam ettiği için kullanıcı çoğu zaman kompresörün durduğunu bile anlamaz.
Fakat ısıtmada durum böyle değil, kompresör durduğunda, iç ünite üflemesi inanılmaz şekilde tüketici üşütür ve rahatsız eder o nedenle vitesleme mantığı da ısıtma ve soğutmada farklı çalışır..

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com

kin_ittifak

Yeni Üye
Yeni Üye
Bende Kiara 9000'lik klima aldım dün montajı yapmışlar ancak wifi dongle takmamışlar takılacak yeri buldum ama çıkartamadım varmıdır kolay bir yolu ?

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Benim cihaz direk eve geldi.kairayı aradım servis atadılar bakalım bekliyorum aramalarını.
Sizden de güzel bir ''görselli montaj hikayesi'' konusu bekiyoruz :D

Ben de yarın LG klima montajına refakat edip çekim yapacağım :ok