Neler yeni

Satın Alma Önerisi Klima önerisi lütfen *Baymak Alındı*

kadmandu

Yeni Üye
Yeni Üye
Bütçe
25000
Marka Model Bilgisi
baymak midea
merhaba.
2+1 daire için klima önerisi rica ediyorum. bütçe 25 bin civarı.
istanbul/fatih/

Son düzenleme:

PoineMaia

Araştırmacı
Kadim Üye
Kullanılacak odanın büyüklüğü, cam yoğunluğu, yalıtım durumu, cephesi varsa odanın krokisi gibi bilgileride yazarsanız daha net bir cevap alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
merhaba.
2+1 daire için klima önerisi rica ediyorum. bütçe 25 bin civarı.
istanbul/fatih/molla gürani
@PoineMaia dostumuz iyi noktalara değinmiş zira size nokta atışı marka ve model önerebilmek için bu detayları bilmemiz gerekiyor.
Baymak da olur, LG de olur, sizin koşullarınıza hangisi uygunsa o olur ama önce koşulları bir yatırlaım masaya :ok

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Şöyle bir kroki hazırladım :)
Ekli dosyayı görüntüle 15295

Klimayı 1 nolu odada kırmızı kutunun oraya konumlandırsak salon ve yatak odası için de yeterli olur mu?
@Adem Helvacı
@PoineMaia

Teşekkür ederim.
Elinizden gelen en iyisi bu olacaktır. hafif bir ferahlık olur, oda kapıları tam karşıda olmadığı için duvara çarpacaktır. Eğer salon ve yatak odası da oturma odası ile karşı karşıya olsaydı kapıyı açıp diğer odalara da direkt hava girerdi. Bzim ev de aynı şekilde. Klimayı iyi açınca daire girişinden soğuk hissediliyor. Antre ile arada tül gibi bir şey olsaydı baya daha iyi soğurdu aslında diğer odalar.

Son düzenleme:

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Eğer ölçüler beni yanıltmıyorsa 40-45m2 bir alandan bahsediyoruz toplamda.
hadi 43m2 desek 43/2.2x1000=19545BTU ya ihtiyacınız var demektir. yani mevcut bütçe ile 18000btu bir Airfel klima satın almanız sizin beklentilerinizi karşılamaya yeter diye düşünebiliriz fakat biz kroki üzerinden farazi yorumlamış durumdayız, Airfel dedim zira aslınd abu bile bütçenizin takribi 2000tl üstünde. Baymak için bütçe yetmez, Midea için hiç yetmez. Bence siz kesin karar vermeden önce buradaki istişarelerimize daha somut verilerle de ilerleyebilmemiz adına dilerseniz önce aşağıda size verdiğim numarayı arayın, durumu izah edip kendilerinden de bir görüş alın akabinde 18.000btu airfel klima için de teklif alın bakalım ne diyecekler.
Sonrasında burada neticeyi yazın ki gerekirse yeni yol haritası çizelim kendimize :ok

+90 (216) 315 00 62 - 42 Yeni Oluşum Mühendislik

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
fırsat olursa dh taki inceleme konumun yenisini ve windsor un da konusuzu açarım abi bende.
Çok mutlu olurum kardeşim çünkü senin de bildiğin üzere gerçek kullanıcı deneyimi içeren doyurucu konu yok sosyal mecrada,
Genel itibari ile iki satır yazı ile ''şunu al'' ve ''Bunu aldım'' temalı mesajlar hakim ki bize bunlar lazım değil malum bizler detaycı kitleyiz :D

kadmandu

Yeni Üye
Yeni Üye
Çok mutlu olurum kardeşim çünkü senin de bildiğin üzere gerçek kullanıcı deneyimi içeren doyurucu konu yok sosyal mecrada,
Genel itibari ile iki satır yazı ile ''şunu al'' ve ''Bunu aldım'' temalı mesajlar hakim ki bize bunlar lazım değil malum bizler detaycı kitleyiz :D
Valla abi ben bu detaylar içinde boğulacaktım. Detayı herkes sevmeyebilir. Direk sonuca ulaşmak istedim. Klimayı aldığım abi "Sen baymak al geç" dedi, ben de öyle yaptım :D
İnşaallah memnun kalırız.

PoineMaia

Araştırmacı
Kadim Üye
Valla abi ben bu detaylar içinde boğulacaktım. Detayı herkes sevmeyebilir. Direk sonuca ulaşmak istedim. Klimayı aldığım abi "Sen baymak al geç" dedi, ben de öyle yaptım :D
Baymak Elegant Plus 18.000 Btü 3 sene kullandım beni ne kışın nede yazın üzdü. Memnun kalacağından eminim. Hayırlı Uğurlu olsun.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Bazen detaysızlık gerçekten iyidir :D
Her zaman ne diyoruz?
Güzel günlerde mutlu mesut kullanmanızı dileriz :ok

kadmandu

Yeni Üye
Yeni Üye
Bazen detaysızlık gerçekten iyidir :D
Her zaman ne diyoruz?
Güzel günlerde mutlu mesut kullanmanızı dileriz :ok
tamamen merak konusu, merakı olanlar için keyif verici olabilir. Saygı duyarım :)

Dün servis geldi kurulumunu yaptı. Benim değil kendi istediği yere taktı. :D işçilik fena değildi. Vakum filan yaptı, yapmamız zaten zorunlu dedi. Hatta vakum yaparken fotosunu çekip merkeze gönderdi. Yoksa ceza yiyorlarmış.

Bu arada klimayı ben çok uyguna almışım. Nereden satın aldığımı soranlar oluyor. Aldığım yer tanıdıktı. O nedenle uyguna verdi biraz. Şimdi 30.000 lira civarında.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
tamamen merak konusu, merakı olanlar için keyif verici olabilir. Saygı duyarım :)

Dün servis geldi kurulumunu yaptı. Benim değil kendi istediği yere taktı. :D işçilik fena değildi. Vakum filan yaptı, yapmamız zaten zorunlu dedi. Hatta vakum yaparken fotosunu çekip merkeze gönderdi. Yoksa ceza yiyorlarmış.

Bu arada klimayı ben çok uyguna almışım. Nereden satın aldığımı soranlar oluyor. Aldığım yer tanıdıktı. O nedenle uyguna verdi biraz. Şimdi 30.000 lira civarında.
Montaj görüntüleri paylaşabilirseniz çok mutlu oluruz :)