Neler yeni

Klima tavsiyesi

veli

Araştırmacı
Araştırmacı
Elleriniz dert görmesin. Bu geri dönüşler her zaman çok kıymetlidir.

Yalnız neredeyse m2 başında 1000btu klima almanız konusunda sizi kimsenin uyarmaması bana garip geldi.

Ortama uygun olmayan klima da aslında kendi başına bir sorundur, sizin bir problem yaşamamış olmanıza ayrıca sevindim gerçekten.

16m2 oda için almanız gereken klima aslında 16 / 2.2 x 1000 = 7272 yani aslında siz 7 lik klima alsanız dahi olurdu zira 7 lik diye satılan klimalar bile takribi 8.000btu kapasitede çalışıyor. Hadi 7 lik klimayı başka eve taşındığınızda kullanamazsınız ziyan olmasın diye 9 luk, hadi 9 luk ile 12 lik arasında fiyat farkı pek yok diye 12 lik de bir nevi anlarım da 15 lik klima da yani o alan için :oops:

Boru çaplarını ankastre tesisatlarda anlamsız çektikleri oluyor doğru.

26m2 olan odanız için de günümüz üretimi 12.000btu klimalar rahatlıkla yeterli gelir. İçiniz rahat etmezse o alan için 15 lik olur mesela :)
26 m2ye 15lik yeterli olmayacagini soyledi arcelik servisi bosa alirsiniz dedi. Mitsubishi gibi markalara bakabilirsiniz onlarda 12lik yeterli olabilir demisti.
16 m2 lik oda icinde satici bayi 12lik derken servis 15lik iyi olur demisti.(sayilar baya karisti ?)

Sizce küçük odaya 12lik alsam burdaki 15ligi büyük odaya tasitsam nasil olur,tasinmasinda sorun olusur mu. Ya da onerebileceginiz baska bir çözüm marka model var midir? Benim icin onemli olan isitmasi sogutma arka planda ve servis konusu

Ha bu arada sorun olmadi derken baska bir konuya acmistim klima cok fazla defrost modunda kaliyor gec calisiyor birkac derece dusmesine neden oldugunu soylemistim ama isinmada cok fazla sorun teskil etmedi.

Ali Uğur

Yeni Üye
Yeni Üye
Biz teşekkür ederiz. Süreçle ilgili bizleri bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz :)
Adem hocam değerli tavsiyeniz doğrultusunda tercihimizi all easy pro modelinden yana kullandık yaklaşık 1 hafta oldu kullanıyoruz memnunuz şu ana kadarki tecrübelerimizden sessizliği olsun performansı olsun gerçekten nokta atışı bir model oldu bizim için burdan bir kez daha Adem helvacıya ve inceleriz forum kullanıcılarına teşekkürlerimi sunuyorum.

H.YILDIRIM

Süper Üye
Kadim Üye
Adem hocam değerli tavsiyeniz doğrultusunda tercihimizi all easy pro modelinden yana kullandık yaklaşık 1 hafta oldu kullanıyoruz memnunuz şu ana kadarki tecrübelerimizden sessizliği olsun performansı olsun gerçekten nokta atışı bir model oldu bizim için burdan bir kez daha Adem helvacıya ve inceleriz forum kullanıcılarına teşekkürlerimi sunuyorum.

Hayırlı olsun yeni klimanız.Güle güle kullanın. :ok :clap2