Neler yeni

Klimam Vakumsuz Takıldı Ne olur?

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Bu yazımızda sizlere sadece oturduğumuz yerden 'Şu olur, bu olur'' demedik. Araştırdık soruşturduk ve sevgili @mbirol ustamızın da destekleri ile Alarkonun teknik bülteni dahil, hepsini geçtim Ulusal Meslek Standartları kapsamında Resmi Gazete dahi yayınlanmış, Devletin kayıtlarında bile VAKUM yapılmasının gerekliliği ele alınmış halde bir yazı hazırladık.

Gözatmanızı öneririm :ok

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com

mbirol

Klima Profesörü
Kadim Üye
Abi sen bu işin kompedanısın.
Ya bu inanın kompedanlık değil, çok basit ve olması gereken bir şey.
Bu arada bir şey daha yazayım buradan. 1 ay kadar önce bir arkadaşa vakum pompası alacaktık. Türkiye de stokta vakum pompası kalmamış. Belki Arçelik serviste onun için vakum yapmamıştır. :)

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Ya bu inanın kompedanlık değil, çok basit ve olması gereken bir şey.
Bu arada bir şey daha yazayım buradan. 1 ay kadar önce bir arkadaşa vakum pompası alacaktık. Türkiye de stokta vakum pompası kalmamış. Belki Arçelik serviste onun için vakum yapmamıştır. :)
Stokta kalmaması, bu yıl kırılan klima satış rekoruna göre aslında iyi bir şey, demek ki vakum yapmayanlar olsa da bir kesim "ben klima monte edicem vakum motoru lazım" diyerek satın alıyor bu ürünleri.

mbirol

Klima Profesörü
Kadim Üye
Stokta kalmaması, bu yıl kırılan klima satış rekoruna göre aslında iyi bir şey, demek ki vakum yapmayanlar olsa da bir kesim "ben klima monte edicem vakum motoru lazım" diyerek satın alıyor bu ürünleri.
Yada fotoğraf çekmek için alıyor. :)

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Yada fotoğraf çekmek için alıyor. :)
O da var elbette, gelen elemanın "vakum yapıp fotoğraf çekenler de ayarıyla oynuyor o ibreyi, makineyi takıp foto çekip hemen çıkarıyorlar ya da dış ünitede vanayı açmadan servis borusunu takıp foto çekip çıkarıyorlar" diyor. Bir kitle bu kadar ısrarcı olur mu yapmama konusunda yahu. Elinde aletin var, takmışsın oraya kadar, bir zahmet yapıyormuş gibi yapma da gerçekten yap şunu.

Aklıma Tahsin Hasoğlu'nun şu videosu geldi (2x te izlenebilir) Asıl mesaj 4:15'te.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.