Neler yeni

LCD panel üzerindeki siyah lekeler

TechnoMad

Yeni Üye
Yeni Üye
Samsung marka televizyonun LCD panelinde siyah lekeler çıktı. Bunun sebebi nedir? Acaba üzerindeki LEDlerin ömrü mü tükeniyor?

Ekli dosyalar

• IMG_2214.jpeg
    IMG_2214.jpeg
    24.6 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_2223.jpeg
    IMG_2223.jpeg
    19.6 KB · Görüntüleme: 21

altay.

Araştırmacı
Araştırmacı
Bazı paneller kenarlardan toz alıp kirlenebiliyor. Özellikle ekranı silerken olmuş olabilir yukardan aşağıya toplanan toz aşağıda birikmiş gibi.

orcun

Bilgi Dolu Üye
Kadim Üye
Web sitesi
www.orcunfix.com
Salonda çok güneş alan biryerde mi televizyon ? baya lcd panelin arkasındaki ışık yansıtıcı kısımda sorun var. O kısmın toz alması da zor çünkü toz alsa bile önce en üstten alıyorlar sizde tam tersi olmuş.

TechnoMad

Yeni Üye
Yeni Üye
Bazı paneller kenarlardan toz alıp kirlenebiliyor. Özellikle ekranı silerken olmuş olabilir yukardan aşağıya toplanan toz aşağıda birikmiş gibi.
Açıkçası şaşırdım bu sebepten olma ihtimalini bilmiyordum. Belki dediğiniz gibi olmuş olabilir. Çalışıyor zaten bunun açıkçası açtırmaya değmez.
Salonda çok güneş alan biryerde mi televizyon ? baya lcd panelin arkasındaki ışık yansıtıcı kısımda sorun var. O kısmın toz alması da zor çünkü toz alsa bile önce en üstten alıyorlar sizde tam tersi olmuş.
Hocam güneş alan bir yerde değil. Hatta güneş görmedi.

altay.

Araştırmacı
Araştırmacı
Şu videoda bir fikir verebilir, belki adem beyin bahsettiği o deliklere önlem almak istersiniz. Hoparlör bölümündeki boşluktan gelme ihtimali için oraları da kontrol etmek gerekebilir.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Son düzenleme:

TechnoMad

Yeni Üye
Yeni Üye
Şu videoda bir fikir verebilir, belki adem beyin bahsettiği o deliklere önlem almak istersiniz. Hoparlör bölümündeki boşluktan gelme ihtimali için oraları da kontrol etmek gerekebilir.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
Hocam televizyonun arkasını ekledim. Yularıdan var hava ızgaraları var. Plastik kasa oluyor sanırım bu yapı.

Ekli dosyalar

• IMG_2276.jpeg
    IMG_2276.jpeg
    52.7 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG_2274.jpeg
    IMG_2274.jpeg
    45.5 KB · Görüntüleme: 4

altay.

Araştırmacı
Araştırmacı
Hocam televizyonun arkasını ekledim. Yularıdan var hava ızgaraları var. Plastik kasa oluyor sanırım bu yapı.

Aynen LCD'ler bundan oluyor genelde. Isterseniz arka kapağı açıp videoda söylenildiği gibi deliklere o bantla önlem alabilirsiniz.