Neler yeni

Lepisteslerimin biri doğurmuş ☺️

Engraulis

Gree Fairy Tester
Kadim Üye
Elyafı değiştirme biyolojik filtrasyon için önemli dediğim şekilde yap

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Aslında alınma ama bu akvaryum tamamen yanlış lepistes bitkili akvaryumu sever yavrular için de öyle doğan yavru bitkiler arasında saklanır böyle yavruluğa koyarsa strese girer
Yavruluk Takı Dişiler mi stres?
Şey okumuştum bu kurdale ipleri var ya adını unuttum onu yazan çok doğum için iyimis
Akvaryum küçük abi alan çok kalmıyor, bide canlı bitki için kendime güvenmiyorum.

Engraulis

Gree Fairy Tester
Kadim Üye
Ayrıca o tetralar yani cart renkli balıklar etçildir lepisteslerin kuyruklarını tırtıklayabilir uzaklaştırmaya bak

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Abi biyolojik havuz da yapıyoruz biz. Filtreyi hiç değiştirmeyiz @Engraulis söylemiş zaten. Hatta sünger, elyaf ne kullanırsan sıkmadan temizlemen gerekir. Akıtma yapacaksın üstünden pisliği sadece. Mevcut içinde üreyen bakterilerin bulunması lazım biyolojik filtrasyon için. Biz hatta sistemi ilk kurduğumuzda dıştan bakteri atarız henüz sünger boş diye. Şu an seninkinde var atmana gerek yok. Öldürme yeter.

Engraulis

Gree Fairy Tester
Kadim Üye
Yavruluk Takı Dişiler mi stres?
Şey okumuştum bu kurdale ipleri var ya adını unuttum onu yazan çok doğum için iyimis
Akvaryum küçük abi alan çok kalmıyor, bide canlı bitki için kendime güvenmiyorum.
Bu işin sonu yok ben de sen gibi başladım ekleye ekleye nerelere geldim :haha yol yakınken dön. Evet bitkili senin için çok zor şuan

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Ayrıca o tetralar yani cart renkli balıklar etçildir lepisteslerin kuyruklarını tırtıklayabilir uzaklaştırmaya bak
Transtetralar mi ?
Abi ben onlar kadar ürkek balık görmedim 😅 yaklasmiyor bile diğerlerine. Ben bir kere bile rahatsızlık verdiklerini görmedim abi takip ediyorum

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Aynen abi sen "oooo güzel güzel de" geç yorma bizi 🤣🤣
Abi akvaryum işi derya deniz. Delileri var bunların 🤣 adam 5 metre akvaryum yaptırmış içinde bir sürü balıklar 😁 dekor desen o biçim bitkiler de var. O 5 metrelik akvaryumu 3 günde bir de yıkattırıyor personele 😁 ama görüntü o biçim güzel 🥰

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Sanmam benim güzel kuyruklum gayet güzel. Zaten tetralar hep ortada, Lepistes ya yüzeyde yada dipte. Pek karşılama yok
Ben aslında balık ya da kuş bakmayı, tavuk yetiştirmeyi falan çok isterim. Çok da severim. Hatta kedi köpekten çok severim bu güzelim hayvancıkları 🥰 fakat bir gün hastalanıp öldüklerinde gerçekten kendime gelemiyorum. Geçen bir kuş bulduk yazlıkta ufak. Evde 2 hafta veterinerin anlattığı şekilde baktık. Ama çok erken yuvadan ayrıldığı için yaşayamadı yavrucağız. Abi valla harap oldum ağlamaktan 😭. Kurban günü kurbana bile gitmiyorum bu sulugözlülüğüm yüzünden. Aslında ufakken baya kurbanın içindeydim derisini falan yüzerdim. Fakat kurban sabahı hayvanın başında nöbete kaldım. O güzelim tosunla bir gün geçirince insan kesilmesine razı gelemiyor 😢 😭

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Ben aslında balık ya da kuş bakmayı, tavuk yetiştirmeyi falan çok isterim. Çok da severim. Hatta kedi köpekten çok severim bu güzelim hayvancıkları 🥰 fakat bir gün hastalanıp öldüklerinde gerçekten kendime gelemiyorum. Geçen bir kuş bulduk yazlıkta ufak. Evde 2 hafta veterinerin anlattığı şekilde baktık. Ama çok erken yuvadan ayrıldığı için yaşayamadı yavrucağız. Abi valla harap oldum ağlamaktan 😭. Kurban günü kurbana bile gitmiyorum bu sulugözlülüğüm yüzünden. Aslında ufakken baya kurbanın içindeydim derisini falan yüzerdim. Fakat kurban sabahı hayvanın başında nöbete kaldım. O güzelim tosunla bir gün geçirince insan kesilmesine razı gelemiyor 😢 😭
Tek anlaştığım hayvandir balık.
Çünkü sesli hayvan asla sevmem. Zaten köpek korkum, kedilere karşı ürpermem var bende. Ama inek dana koyun kuzu tavuk bak olabilir😅😅😅

Engraulis

Gree Fairy Tester
Kadim Üye
1000013325.jpg
@Fikoloji hani bana demiştin ya bitki falan ekleyeyim ben de sana bu işin sonu yok yol yakınken dön. İşte yukardaki akvaryum sahibi de bu işin buralara geleceğini tahmin etmemiştir. 3 tonluk bir akvaryum yaklaşık değeri 500-600 bin vardır sanırım :haha

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Ekli dosyayı görüntüle 13186
@Fikoloji hani bana demiştin ya bitki falan ekleyeyim ben de sana bu işin sonu yok yol yakınken dön. İşte yukardaki akvaryum sahibi de bu işin buralara geleceğini tahmin etmemiştir. 3 tonluk bir akvaryum yaklaşık değeri 500-600 bin vardır sanırım :haha
Bunun içine beni atsalar yaşarım :kop şikayet eden balık varsa bana yollayın hamsiyle mısır ununa atayım :haha:hihi

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net