Neler yeni

Lepisteslerimin biri doğurmuş ☺️

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Güncelleme,
Yukarıdaki görüşlerden sonra iç filtre almıstım, daha temiz ve daha iyi kalıyor artık.

5 yavru sorunsuz büyüyor.

Yetişkinlerden 1 si ölmuştü, pek anlamadığım için internetten bakarak bitanesini dogurtabilirim diye mücadele ettim, sanırım sitres yaptı ve o da öldü. O saatten sonra kendi hallerine bıraktım, müdahale etmiyorum ?

2 yavru daha buldum bu gün akvaryum dibinde, diğerlerini yemiş olabilirler.
Aha yemin ederim bu sabah aklımdan geçti
Dedim lepistesler ne oldu acaba :haha

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Renkli taşlar zehirli salınıp yapıp o balığı öldürme ihtimali var :) Hatırladığım kadarıyla Karadenizdesin hocam ve dereler cenneti :). Ben olsam doğal dere taşları toplar koyarım.

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Renkli taşlar zehirli salınıp yapıp o balığı öldürme ihtimali var :) Hatırladığım kadarıyla Karadenizdesin hocam ve dereler cenneti :). Ben olsam doğal dere taşları toplar koyarım.
İçinde renkli taş yoktu ama abi ? hepsi doğal, siyah taş beyaz taş, mıcır taşı, deniz kabuğu vardi

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
İçinde renkli taş yoktu ama abi ? hepsi doğal, siyah taş beyaz taş, mıcır taşı, deniz kabuğu vardi
Fotoğrafta mavi ve lacivert gibi gördüm kusura bakma :)

O zaman suyun sertliği, içerideki bakteri kültürü yada takdiri ilahi olarak değerlendirebiliriz ölümü :)

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Fotoğrafta mavi ve lacivert gibi gördüm kusura bakma :)

O zaman suyun sertliği, içerideki bakteri kültürü yada takdiri ilahi olarak değerlendirebiliriz ölümü :)
Evet abi birisi öyle takdiri ilahi, geçen sen soyledikten sonra o renkli taşı çıkardım bı de yapay çiçek vardı çıkardım.

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Işıklandırma iyileştirildi, iç filtreyi tepe filitreye çevirdim, elyaf kömür kullanıyorum. 2 dişiyi yavruluga aldım
@Beril
Yavrular nerde ise büyüdü. Bitane minik çıktı piyasaya saklanmış hep, o da baya toplamış

Ekli dosyalar

• IMG-20240220-WA0050.jpeg
    IMG-20240220-WA0050.jpeg
    55.6 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG-20240220-WA0048.jpeg
    IMG-20240220-WA0048.jpeg
    37.1 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG-20240220-WA0040.jpeg
    IMG-20240220-WA0040.jpeg
    61.1 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG-20240220-WA0052.jpeg
    IMG-20240220-WA0052.jpeg
    45.5 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG-20240220-WA0038.jpeg
    IMG-20240220-WA0038.jpeg
    48.3 KB · Görüntüleme: 11

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Işıklandırma iyileştirildi, iç filtreyi tepe filitreye çevirdim, elyaf kömür kullanıyorum. 2 dişiyi yavruluga aldım
@Beril
Yavrular nerde ise büyüdü. Bitane minik çıktı piyasaya saklanmış hep, o da baya toplamış
Yaaa şunlara bak. Gördükçe benim de canım çekiyor 😍 😍

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Bu gün akvaryum temizleme vakti gelmişti, bende hazırlık yapıyordum ve bi baktım dipte hareket var. Sonra ararken sırası ile 1, 2 , 3 derken 4 tane buldum, 5. İse taşın arasına girmiş bizden kaçar mı hiç ? önce büyükleri stres olmasin diye ayırdım.
2.5 saatlik operasyon sonrası 5 inide çıkardım.
Bazı arkadaşlar görmüştür, benim hayvanlar ile aram iyi değil, kızım için balık bakıyorum. Tek sessiz hayvan bu çünkü ☺️
Balık tan anlarmıyım peki ?
Hayır!

Öyle bakıyorum işte, şimdi yavruları koca akvaryumda tek tek yakalayıp ayrı kaba koydum, yarın yavruluk alıp ona geçireceğim.

İlk defa böyle birşeye şait oldum, mutluluk ve heyecan geldi...

Bilgi sahibi olanlardan önerilere açığım.
Allah analı babalı büyütsün uzun ömürler versin inşallah :hihi

Engraulis

Gree Fairy Tester
Kadim Üye
Kömür kullanma hocam bi zaman sonra salınım yapar. Canlı yükü zayıf şöyle yapabilirsin. Akvaryumdan filtreye gelen suyun düştüğü yere elyaf kalan yerlere delikli sünger koyabilirsin normal filtre mantığı kalından inceye doğru ilk girişe ince koyma sebebi kaba pisliği tutar filtre kirlenmez kolay kolay haftada bir elyafı akvaryumdan aldığın suyla yıkamalısın ki bakteri kültürü ölmesin. Balıklara az yem ver hatta vir gün aç bırak açlıktan ölmez çok yemekten balık ölür

Engraulis

Gree Fairy Tester
Kadim Üye
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Şu videoyu izleyin de ruhunuz dinlensin ses açık olsun. Bu hobi o kadar huzur verici bir şey ki ama malzemeler çok pahalandı sıfırdan kurmaya kalktım 2 senedir bırakmıştım kaliteli malzemeyle 10 bine yakın tutuyor orta halli. Ben de elimdekini tekrar kuracağım

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Kömür kullanma hocam bi zaman sonra salınım yapar. Canlı yükü zayıf şöyle yapabilirsin. Akvaryumdan filtreye gelen suyun düştüğü yere elyaf kalan yerlere delikli sünger koyabilirsin normal filtre mantığı kalından inceye doğru ilk girişe ince koyma sebebi kaba pisliği tutar filtre kirlenmez kolay kolay haftada bir elyafı akvaryumdan aldığın suyla yıkamalısın ki bakteri kültürü ölmesin. Balıklara az yem ver hatta vir gün aç bırak açlıktan ölmez çok yemekten balık ölür
Evet abi dikkate alıyorum dediklerini hep.
Sünger iç filitre kısmına koydum. Kömür konusunda herkes kömür önerdi ama bunu anlamadım, zararlı mı 🤔
Birde daha iyi bildiğin için soruyorum, bahsettiğim iki adet dişi anüs bölgesi karardi ve sistiler, ben ikisini aynı anda yavruluga aldım kavga vs olmuyor ama çekinme rahatsız hissetme durumu var mı abi, ben şu an aylık elyafı direk değiştiriyorum

Engraulis

Gree Fairy Tester
Kadim Üye
Aslında alınma ama bu akvaryum tamamen yanlış lepistes bitkili akvaryumu sever yavrular için de öyle doğan yavru bitkiler arasında saklanır böyle yavruluğa koyarsa strese girer