Neler yeni

Leziz Yalancı Patates Böreği Tarifi

Zeynep

Zeze Okur
Araştırmacı
Web sitesi
instagram.com
Güüünaaayydıınnnn dostlar!
İddia ediyorum hayatınızda böyle lezzetli çok az şey yemişsinizdir! İçinde patates olan bir şeyin kötü olması pek mümkün değil sonuçta. Yapılışı çok kolay. Çay partilerinin vazgeçilmeziii… Fırından çıkıyor sıcacık mis gibi dereotu maydonoz kokuları… insan mest oluyor. Yanına tavşan kanı bir çay… Hemen tarife geçeyim.. Yapılış:

3 orta boydan büyükçe patates
maydonoz dereotu birer tutam
1 yumurta
3 yemek kaşığı un
Yarım su bardağı yoğurt
Yarım çay bardağı sıvı yağ
1 paket kabartma tozu
2 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı kimyon
1 çay kaşığı karabiber

Patatesleri küp küp doğra, istersen üçgen prizma şeklinde doğra ama muhakkak doğra. İçerisine tüm malzemeleri ekle bir güzel karıştır ortalığı karıştırır gibi. Sonra yay tepsiye, üzerine küncü ve çörek otu… hooppp koştur fırına. 200 derecede 30 dk. Afiyet olsunnnn!

Bu da tarif videom. Keyifli seyirler. ?

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
ellerine sağlık kuzummm ? bir gün börek senden çaylar benden olsun

İlteriş Yılmaz

Sürecin kendisi sonuçtan çok daha kıymetli.
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.inceleriz.com

Eylem Yıldız

AmaEylo
Bölüm Yöneticisi
Web sitesi
instagram.com
Ellerine sağlık, ben de bu tarifin gibi (yoğurt, kimyon harici.) diğer malzemeler ile beraber kabakları rendeleyip üzerine kaşar ekleyip fırında yapıyorum. O da hem besleyici hem doyurucu ögün oluyor. Yağı az ekliyorum zeytinyağı kullanıyorum.
İnstgram da diğer tariflerine de göz gezdireceğim, tarifsiz bir yemek düşünemiyorum kendi açımdan??
yapar benim arkadaşım maharetlidir ?
Zeynom bir sürü kitap paylaşmışsın ama şu forma bile girip cevap yazacak vakit bulamıyorum yaaa bakamadım hiçbirine ama eminim çok güzel yazmışsındııırrrrr ???

Yelda Helvacı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yeter ki yapsın. Drone bile gönderirim balkonuna. :hihi

Bana da öyle geliyor. Ufukta bol bol börek ve çay var gibi. :hihi
Yeter ki yapsın ne demek ya, yapımı oldukça basit adı üstünde yalancı börek mi yapamayacağım aşkolsun sana. Ben onun kabak versiyonunu her hafta yapıyorum zaten. Tamam yemek konusunda kendimizi satmıyoruz da hiçbirşey de bilmiyor değiliz bu konuda. Gerçi ben mütevazi biriyimdir, bildiklerimi de yazmam da neyse :kiskis

İlteriş Yılmaz

Sürecin kendisi sonuçtan çok daha kıymetli.
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.inceleriz.com
Yeter ki yapsın ne demek ya, yapımı oldukça basit adı üstünde yalancı börek mi yapamayacağım aşkolsun sana. Ben onun kabak versiyonunu her hafta yapıyorum zaten. Tamam yemek konusunda kendimizi satmıyoruz da hiçbirşey de bilmiyor değiliz bu konuda. Gerçi ben mütevazi biriyimdir, bildiklerimi de yazmam da neyse :kiskis
Yeter ki yapsın dedim, yapabilsin demedim abloş. Bana taş atmaya yer arıyosun bak, gözümden kaçmıyor. :hihi