Neler yeni

Midea vs Fujitsu (Öneri) *Fujitsu alındı*

Ali Kemal Eyvaz

Fujitsu - Sigma - ME - Bosch Tester
İnceleyenler Kulübü
Midea ve Fujitsu klimalarda 6 yıl garanti her sene yetkili servise bakım yaptırırsanız geçerli olur bilginiz olsun. Gönül ister ki malına güvenen marka koşulsuz 6 sene garanti versin ama vermiyor işte.
Hiç söylemediler onuda, dediğiniz iyi oldu pazartesi tekrar geldiklerinde bir sorayım. Teşekkür ederim bilgi versiğiniz için.

münzevi1940

Sigma Comfort Tester
İnceleyenler Kulübü
Midea ve Fujitsu klimalarda 6 yıl garanti her sene yetkili servise bakım yaptırırsanız geçerli olur bilginiz olsun. Gönül ister ki malına güvenen marka koşulsuz 6 sene garanti versin ama vermiyor işte.
Birkaç gün önce Baymak ile WhatsApp hattından görüşme sağladım.

Biraz zor anlaştık kendileriyle ama kesin teyit olmamakla birlikte görsel olarak yükleyim görüşmeyi. Satın alma arefesinde olduğum için bayağı zorluyorum kendilerini

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-03-16-19-53-52-782_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2024-03-16-19-53-52-782_com.whatsapp.jpg
    73.4 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_2024-03-16-19-53-55-861_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2024-03-16-19-53-55-861_com.whatsapp.jpg
    72.2 KB · Görüntüleme: 22

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Ekli dosyayı görüntüle 13907
Ekli dosyayı görüntüle 13908

Ekli dosyayı görüntüle 13909

Klima takıldı servisteki eleman biraz acemi geldiği için iç üniteyi 2 defa yer değiştirmek zorunda kaldık duvar 2 defa delindi klimanın duvara tam oturtulamaması ilede sonuçlandı aslında olay. Klima ile duvar arası biraz açık kaldı artık bunada şükür dedik en azından ortalamayı başardı duvara. Vakum işinide 22 dakika yaptırdım. Elektrik bağlama işi kaldı sadece.
Burada sizlere bir sorum olacak, elektrik bağlarken sigorta bağlamaya gerek varmı? Diğer odalardaki klimalara sigorta bağlamamışlar.
Bağlanmalı mutlaka

Kotumar

Meraklı
Yeni Üye
Günaydın. Almayın abi. Ciddi söylüyorum almayın.
FG Europe kendi içerisinde bu işi çözmeli zira internet satışlarında insanlar güvenerek ürün satın alamıyorlar.
Burada aslında konu şu bana göre. Mesela vestel de klima satın alıyorsunuz diyelim ki, cam macununa varana kadar her bir vidası dübeli borusu ayağı bacağı kolu kafası ne varsa kutu içerisinden çıkar. Fakat LG Midea Arçelik vs gibi markalarda siz klimayı satın alıyorsunuz, montaj için gerekli tüm donanımı yetkili servis yanında getiriyor.
LG de daha beter bir uygulama var, diyelim ki Nişanlısınız, klimayı aldınız ama evi bulup yerleşmeye başlamanız 6 ay sürdü, 7 inci ay servisi çağırıp montaj talep ettiniz diyelim. Öncelikle ücretsiz montaj hakkınızı kaybetmiş oluyorsunuz çünkü 6 ay içerisinde montaj yaptırmazsanız sonraki hizmetler maalese fücretli oluyor. Daha beteri ise boruların da parasını size ödetiyorlar. Hayatımda böyle saçmalık görmedim zira o klimayı satın alırken ben o boruların parasını da ödedim aslında.

Yani borusu ayağı kolu bacağı içinden çıkmayan ürünlerde uygulamalar hep böyle oluyor.
Şimdi internet satışı Midea klimalarda da durum farklı değil çünkü satıcı Kars'ta diyelim, malı da Yozgat'a satmış olsun, iki seçenek ile karşılaşıyorsunuz.
Kars Satıcısı Yozgat bölge bayisi ile irtibat kurup ''Kardeş senin bölgeye klima sattım, desteğini rica ederim' diyor ve kendi aralarında size hiç yansıtmadan işi çözüyorlar. Veya adam montaj boru vs parasını düşerek sadece malı satıp geçiyor ama bana göre o iş öyle olmuyor. Yozgat bayisi haklı olarak malı da kendisi satmak istiyor. Sonra bu tarz durumlarda kargo kaynaklı malda sorun çıktığında Yozgat bayisi size diyor ki ''Abi konunun benimle ilgisi yok, satın aldığın yerle görüş''

O nedenle ya bölgenizdeki bayiden ürün almak ya da internet satışlarında size montaj güvencesi veren yerden ürün almak bana göre en mantıklı olanıdır.
Aynı sorunu birebir ben yaşadım montaj kiti ve servis için ayrıca para ödedim. Sonra akabinde montaj yapan usta hatalı yaptı ve gaz kaçağı oluştu. Su an ki koşullarda en iyi randıman alacağın ve servis montaj hersey dahil bana göre bosch markası.

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Eğer kestirecekseniz lütfen arkadaşlar izolasyonu o kadar uzakta kesmesinler, Rekora ne kadar yakın olursa sizin için o kadar iyi olur.
Ayrıca Dış ünite drenaj piposuna tahliye hortumunu d ataktırmanızı rica ederim zira ödediğiniz bedel içerisinde o da mevcut ve aşağıda bahçe vs olmayan durumlarda takılması gerekir aksi halde oradan o mesafeden yere sürekli damlayan drenaj suyunun sıçraması duvarlarınızı erkenden kabartır. Ayrıca hakkım olan birşeyse bir sebep de olmak zorunda değil, neden takılmasın ki?
Bana 10 metre drenaj hortumu bıraktı arçelik servisi. Ben de apartmandan aşağıya indirdim. Şuan çok iyi çalışıyor. Yakınında gider olmadığı için mecbur kaldım ama çok güzel oldu 😊

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Aynı sorunu birebir ben yaşadım montaj kiti ve servis için ayrıca para ödedim. Sonra akabinde montaj yapan usta hatalı yaptı ve gaz kaçağı oluştu. Su an ki koşullarda en iyi randıman alacağın ve servis montaj hersey dahil bana göre bosch markası.
Hiç emin olma abi. İyi usta her serviste iyi ustadır. Eli pense tutamayan ustalar her serviste var. Bosch da insanları mağdur ediyor işine gelmeyince. Mesela yedek parça satıyor ama yerlilerin 3 katı fiyata. Ek garanti var ama her yıl ücret ödemek ve her yıl garanti uzatma ile uğraşmak zorundasınız.

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net

Ali Kemal Eyvaz

İnceleyenler Kulübü
Yok ya ? Hat üstünde kaç ürün var ona bakılmalı. Her oda ayrı diye bir şey yok.
Sigma plus 24.000 ve Mitsubishi Elektrik 18.000 aynı sigortaya bağlanmış. Bunlara ek 1 tane tv 1 tanede bilgisayar var o odada. Diğer 12.000 btu olan klima tek sigortada ampul harici bir alet yok 9000 olan klimadada sadece ampul var. Benim gördüğüm şuan için bunlar.

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye
Sonradan sorun düzeltildi mi sizin hocam duruma üzüldüm ☹️

Ali Kemal Eyvaz

İnceleyenler Kulübü
Sigma plus 24.000 ve Mitsubishi Elektrik 18.000 aynı sigortaya bağlanmış. Bunlara ek 1 tane tv 1 tanede bilgisayar var o odada. Diğer 12.000 btu olan klima tek sigortada ampul harici bir alet yok 9000 olan klimadada sadece ampul var. Benim gördüğüm şuan için bunlar.
Sigma 24000 ile Mitsubishi klimayı farklı hatlara aldırmam gerekecek sanırım. Servisin geri zekalılığından kaynaklı ikisinide aynı yere bağlamış. Bunu yapan iklimsa servisi. Bende yeni farknettim bu olayı. Mutfağa taktığı klimanın 3 santim dibinde buvat varken yan odada takılı olan mitsubishsi klimanın takılı olduğu kablonun yanına delik açıp dış üniteden oraya takıvermiş. 😟 Sayenizde bunu geçte olsa öğrenmiş oldum. Tüm destek v bilgi ve birikimlerinizle yönlendirdiğiniz için sizlere minnettarım. ❤️

Ali Kemal Eyvaz

İnceleyenler Kulübü
Şalterleri tek tek indirip deneyeyim yarın. Tekrar bilgi vericem.
@Faruk KATI @Adem Helvacı hocam ben tek tek şalterleri denedim. Demirdöküm klimada bağlı hiçbir şey yok oda ışığı dahil. Jujitsu Klimada Bağlı hiçbir şey yok oda ışığı dahil. Mitsubishi Klima ile Sigma Klimayı beraber bağlamışlardı onu söylemiştim onu ben tekrardan ayırıcam sigmayı ayırdıktan sonra ne var yanında ona sonra bakarım. Mitsubishi olan klimadada sigmayı ayırdıktan sonra 1 tane bilgisayar, 1 tanede çamaşır makinası var başka bir şey yok. Şimdi bu sonuçlara göre hangi makinaya şalter takmam gerekir yada gerekirmi ? Teşekkürler .

Son düzenleme:

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
@Faruk KATI @Adem Helvacı hocam ben tek tek şalterleri denedim. Demirdöküm klimada bağlı hiçbir şey yok oda ışığı dahil. Jujitsu Klimada Bağlı hiçbir şey yok oda ışığı dahil. Mitsubishi Klima ile Sigma Klimayı beraber bağlamışlardı onu söylemiştim onu ben tekrardan ayırıcam sigmayı ayırdıktan sonra ne var yanında ona sonra bakarım. Mitsubishi olan klimadada sigmayı ayırdıktan sonra 1 tane bilgisayar, 1 tanede çamaşır makinası var başka bir şey yok. Şimdi bu sonuçlara göre hangi makinaya şalter takmam gerekir yada gerekirmi ? Teşekkürler .
Mitsubishi ve sigmaya takman yeterli gibi.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Abi Fujitsu Klimaları artık İklimsa satıyor ama o 6 yıl garanti konusunda sorun çıkardıklarına dair tüketicilerden 1-2 geri bildirim aldım.
Sorunun ne olduğunu yakın zamanda öğreniriz bakalım.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Birkaç gün önce Baymak ile WhatsApp hattından görüşme sağladım.

Biraz zor anlaştık kendileriyle ama kesin teyit olmamakla birlikte görsel olarak yükleyim görüşmeyi. Satın alma arefesinde olduğum için bayağı zorluyorum kendilerini
Bakımsızlıktan arıza oluşturacak kadar kirlenecek klima da ne bileyim :)
Tamam tüketicileri klima bakımı yaptırmaya teşvik etmeleri harika ama bunu ellerinde SOPA olarak kullanmaları çok tatsız.
Bütün markalar için söylüyorum bunu.

mesela klima kompresörü arıza yaptı, adam geldi sana dedi ki ''Abi bakımları yaptırmamışsın, kompresör çok zorlanmış yanmış, garanti dışı''

Hadi buyur şimdi bu kontrolsüz denetimsiz ve yetkiyi ellerind ebulunduran servislere klimanın bakımının yapılmamasından kompresörün arıza yapmasının mümkün olmadığını anlat ispat et uğraş uğraşabilirsen.

sand

Yeni Üye
Yeni Üye
ME de 10 yıl garanti var ben yaptırdım onlardada eğer iş yerinde kullanyorsan yıllık bakım şartı var görüştüğümde ev için gerek olmadığını söylediler bildiğim kadarıyla çok eski bir uygulama olmadığından sorun yaşayan varmı yada iş oraya geldimi yan çizerlermi bilmiyorum

Ali Kemal Eyvaz

İnceleyenler Kulübü
Abi Fujitsu Klimaları artık İklimsa satıyor ama o 6 yıl garanti konusunda sorun çıkardıklarına dair tüketicilerden 1-2 geri bildirim aldım.
Sorunun ne olduğunu yakın zamanda öğreniriz bakalım.
Sizin vereceğiniz bilgiyi merakla bekliyor olacağım. Bugün servis sahibinin yanına gittim kampanya dolayısı ile 6 yıl garantili dedi. Bakım şartı varmı dedim yok dedi ve ekledi. İklimsa 3 sene sonunda bir sıkıntı çıkarsa sen bakım yaptırmamışsında diyebilir dedi. Ama normalde bakım şartı yok dedi. Ben anlamadım anlayan varsa banada anlatırasa sevinirim 😉