Neler yeni

Mutfak için TV Önerisi

Caner Ergin

İnce Eleyen
Araştırmacı
Merhaba, mutfağım için TV bakıyorum. 32” az önce canlı gördüm, yeterli olacağını düşünüyorum. Yanlardan görüntü kaybının asla olmamasını istiyorum. Android vs. şart değil. Uydu üzerinden yerel kanallar izlenecek. Bu nedenle düşük bütçeli güzel bir cihaz istiyorum. Aşağıya bazı modellerin resimlerini bırakıyorum. Bunlardan sadece Philips 32PHS6808 olanını canlı gördüm(demo oynatılıyordu, yandan da görüntüler güzel geldi.)

Önerilerinizi bekliyorum. @Adem Helvacı
IMG_1148.jpegIMG_1146.jpegIMG_1145.jpegIMG_1144.jpeg

orcun

Bilgi Dolu Üye
Kadim Üye
Web sitesi
www.orcunfix.com
En alttaki android toshiba bende var. Bunun kurulumunu vestel yapıyor ancak kurulumu ücretli bilginiz olsun. Zaten hemen hemen her modelde 43 inç yada 55 inç altı hepsinde kurulum ücretlidir. 2020 model o toshiba android ama geçen güncelleme aldı android tv 11 sürümüne geçti güzel. Paneli ips bu arada araştırmıştım pc'e de bağlıyorum 1920x1080 piksel görüntü alıyorum yani öyle 720p değil gerçek 1080p. Bunun harici android'i lisanslı ama fake lisans değil harbi lisans bütün disneyiydi osuydu busuydu hepsi lisanslı çalışıyor kumandasında özel tuşları da var. Android sistemi kanı gibi onu diyeyim. İlk açılış uzun sürüyor sonra standby geçme açılma fena değil hızlı. Kanal geçişleri yavaş 3 saniye ile kanala göre 7 10 saniye sürüyor. Android kanı 4 çekirdek a53 cpu 1 gb ram felaket yavaş. Yani tuşa basıyorsun etki etmesi 2 saniye sürüyor. Ses açacaksın 2 saniyede anca etki var. Uydu alıcısı güzel direkt tanıyor ayar mayar gerek yok. Ama dediğim gibi android özellikleri saç baş yolduruyor bilgin olsun.

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Merhaba, mutfağım için TV bakıyorum. 32” az önce canlı gördüm, yeterli olacağını düşünüyorum. Yanlardan görüntü kaybının asla olmamasını istiyorum. Android vs. şart değil. Uydu üzerinden yerel kanallar izlenecek. Bu nedenle düşük bütçeli güzel bir cihaz istiyorum. Aşağıya bazı modellerin resimlerini bırakıyorum. Bunlardan sadece Philips 32PHS6808 olanını canlı gördüm(demo oynatılıyordu, yandan da görüntüler güzel geldi.)

Ekli dosyayı görüntüle 15226Ekli dosyayı görüntüle 15227Ekli dosyayı görüntüle 15228Ekli dosyayı görüntüle 15229
Sana ips ürün lazım. Axen ürünler genelde va rastlıyorum. Toshibada kumar gibi, denk gelirse. 32 inç ips panel şans işi yani

Caner Ergin

İnce Eleyen
Araştırmacı
En alttaki android toshiba bende var. Bunun kurulumunu vestel yapıyor ancak kurulumu ücretli bilginiz olsun. Zaten hemen hemen her modelde 43 inç yada 55 inç altı hepsinde kurulum ücretlidir. 2020 model o toshiba android ama geçen güncelleme aldı android tv 11 sürümüne geçti güzel. Paneli ips bu arada araştırmıştım pc'e de bağlıyorum 1920x1080 piksel görüntü alıyorum yani öyle 720p değil gerçek 1080p. Bunun harici android'i lisanslı ama fake lisans değil harbi lisans bütün disneyiydi osuydu busuydu hepsi lisanslı çalışıyor kumandasında özel tuşları da var. Android sistemi kanı gibi onu diyeyim. İlk açılış uzun sürüyor sonra standby geçme açılma fena değil hızlı. Kanal geçişleri yavaş 3 saniye ile kanala göre 7 10 saniye sürüyor. Android kanı 4 çekirdek a53 cpu 1 gb ram felaket yavaş. Yani tuşa basıyorsun etki etmesi 2 saniye sürüyor. Ses açacaksın 2 saniyede anca etki var. Uydu alıcısı güzel direkt tanıyor ayar mayar gerek yok. Ama dediğim gibi android özellikleri saç baş yolduruyor bilgin olsun.
O zaman bana düz androidsiz daha iyi. Zaten android ile işim de yok.
Teşekkürler..
@Adem Helvacı abi sen noktayı koyuver.
Şöyle her taraftan güzel görüntü verecek (sanırım IPS) bişeler söyler misib

cihanacar

Yeni Üye
Yeni Üye
Benim şahsi düşüncem ölü yatırım yapmamak adına bir tv de
Kendinden uydu olması , wifili olması , 1080P olması minimum. Ayrıca içinde lisanslı olarak youtube

Eğer maddi imkan varsa diğer apk ların kurulabilmesi.

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
O zaman bana düz androidsiz daha iyi. Zaten android ile işim de yok.
Teşekkürler..
@Adem Helvacı abi sen noktayı koyuver.
Şöyle her taraftan güzel görüntü verecek (sanırım IPS) bişeler söyler misib
Bence androidten vazgeçme, kötüsü de olsa güzeldir. Google Android onvo 32 inç TV vardı çok düzgün çalışıyor.

Hakan

Süper Üye
Kadim Üye
8.250 TL Full HD olmayan Philips alacağıma 6.800 TL'ye hem Full HD, Hem de Android olan Toshiba TV'yi koşa koşa alırım.

Axen de bayağı ucuzmuş. 5.000 TL.

Caner Ergin

İnce Eleyen
Araştırmacı
Android TV’ler direkt Android olarak mı açılıyor yoksa box gibi biz istersek Android arayüze ve uyduya mı geçiyoruz

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Android TV’ler direkt Android olarak mı açılıyor yoksa box gibi biz istersek Android arayüze ve uyduya mı geçiyoruz
Varsayılan seçimine göre açılır. Yani açılışta uydunun ya da android arayüzün açılmasını seçebilirsiniz.

Murat ALA

Moderator
Moderator

Ekli dosyayı görüntüle 15226Ekli dosyayı görüntüle 15227Ekli dosyayı görüntüle 15228Ekli dosyayı görüntüle 15229
32LL3C63DT mantıklı. Mutfak televizyonunda Android'e gerek yok.

Caner Ergin

İnce Eleyen
Araştırmacı
@Adem Helvacı abi yorumunu bekliyorum.
Kanal geçişleri hızlı, ileriye dönük olması açısından Android(olsa daha iyi sanki?) yanlardan bulanıklaşmayacak 32” TV arıyorum.

Murat ALA

Moderator
Moderator
32LL3C63DT : VA mı IPS mi bu model
BOE ADS (IPS) ve HKC FSA (VA) tabanlı paneller ile üretilmiş. BOE üretim daha fazla olduğu için BOE olanı bulmak daha yüksek ihtimal olabilir ama yine HKC olasılığı da var. Zaten bu zamanda tekil panel üretimde kalan model yoktur diyebiliriz ne buluyorlarsa onu koyuyorlar çünkü.