Neler yeni

Okul Taşıtı / Servisler Hk.

hasan3472ty

Yeni Üye
Yeni Üye
Dostlar ülkede temiz sektör kaldı mı acaba? Bu gidişte kalmayacak gibi.
Okul servisleri ilk kayıtta ay bitmeden direk parayı istiyor ay bitince yine istiyor böylece ilkinde 2 defa bir aylık vermiş oluyoruz ve kimse sesini çıkarmıyor.
Bunu binlerce aileden alan taşıyıcı şirket yılda bir bina parası fazladan kazanıyor.
Bunlar devlet mi MTV ÖTV fazladan alıyor zaten herşey normal aylık içinde mevcut. Geçen sene çocuğu bu kafa karıştırma oyunu yüzünden servise vermedim.
Ama bu sene yine daha bekliyorum.

Ekli dosyalar

• images.jpeg
    images.jpeg
    21.4 KB · Görüntüleme: 0

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Aylık ücret ne kadar ve kaç km okul ev arası?

janavar

Araştırmacı
Araştırmacı
Bulunduğunuz şehir için esnaf ve sanatkarlar odası bir tarife yayınlamış olması lazım. Onu baz alarak ödemenizi yapabilirsiniz. Yıllık ücret toplamda 9 eşit taksite kadar ödenebilir. Şayet peşin ödeme yapmak isterseniz de (bence mantıklı olan budur) %5-%10 indirim de alabilirsiniz.

Servis fiyatı esnaf ve sanatkarlar odasının yayınladığı tarifeden farklı ise şikayet edebilirsiniz.

hasan3472ty

Yeni Üye
Yeni Üye
2km civarı. Bin TL ama mesele mesafe değil.
-Esnaf sanatkarlar derneği eğer böyle bir tarife yaptıysa çok adaletsiz görüyorum. Nasıl yani ay bitmeden İlk ayda ay başı ve ay sonu para almak. Burası buna normal gelmedi.

janavar

Araştırmacı
Araştırmacı
2km civarı. Bin TL ama mesele mesafe değil.
-Esnaf sanatkarlar derneği eğer böyle bir tarife yaptıysa çok adaletsiz görüyorum. Nasıl yani ay bitmeden İlk ayda ay başı ve ay sonu para almak. Burası buna normal gelmedi.
Google a bulunduğunuz şehir esnaf servis 2023 şeklinde yazın ücretlistesi çıkar

Esnaf odası sadece fiyatı, taksit sayısı ve peşin ödemede indirim tutarını belirler.

Size ters bir zamanda kayıt işini yapıyorsunuz, o yüzden 1 ayda 2 kez ödemiş gibi oluyorsunuz. İlk alınan ücret kayıt adı altında alınıyor ve şöför öğrenci sayısını garantiye alıyor. Sonraki ödemeler ise kullanacağı ayın ödemesi oluyor. Siz 15 inde kayıt yaptırırsanız ayın 30 unda da ekim ayı servis ücretini ister, yıl sonuna toplamda sizden 9 kez para almış olur.

Bu ücrete ek aidatta olabilir öncesinde konuşun 200 300 birşey olur.

Not: 2km ortalama 11-13 bin arası birşey olur.

Tüm ödemelerin eksiksiz makbuzunu alın. Bu tutarın üstünü vermeyin.