Neler yeni

Redmi Note 9 Pro Pil Tüketimi Nasıl Azalır?

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Valla ekranı şöyle böyle, her durumda fark ediyor tüketimde. Pırıl pırıl ampul gibi parlayan ekran daha çok yiyor. Deneyimle sabit. Ayrıca forumumuzu karanlık tema ile kullanıyorum. Reklamlar parlak gözümü alıyor :cautious:
İnceleriz+Plus üyeliği ile reklamsız forum keyfinin tadını çıkarın! :kiskis yok öyle bir şey.

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye
İnceleriz+Plus üyeliği ile reklamsız forum keyfinin tadını çıkarın! :kiskis yok öyle bir şey.
Aslında güzel fikir reklamsız inceleriz ? usta burda bile tüketimi klima gibi düşünebiliriz işlemcinin mimarisine bağlı üst segment işlemci güçlü olup az tüketir normal işlemci orta ayarda olur iş yapar ama çok tüketir yada az tüketir çünkü güçlü değildir burdaki konuşulan snapdragon exnos hemen hemen hepsi hızları aynı sayılır segmentleri aynı gibi yazılım farkları var sadece.

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye
@PCTeknikElektronik ne dersin?
3 gün de iddialı bir süre sanki :alala

Benim Galaxy A51 satın aldığım günden beri bitmese de her akşam şarja taktığım için hiç denemedim şarj etmesem ne kadar gider diye fakat 2 inci günü bitireceğini kesinlikle düşünmüyorum.
@Adem Helvacı abi bende şu olaya takıldım şimdi resime bakınca 8+8 ram diyor buradaki ram in 8i fiziksel onu biliyorum ama diğer 8i hafızadan alıyor bu bir pazarlama stratejisi mi faydası oluyor mu acaba IMG_20230908_195241.jpg

Murat ALA

Moderator
Moderator

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Hocam realme ye benziyor kaliteli ürünleri var severek kullandığım markadır oneplus realme,bendede 3yillik kablosuz kulaklığı var müthiş bir ürün Ekli dosyayı görüntüle 7303
Eve Realme burda inceleme konusu mevcut ameliyat etmiştim :kiskis

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye
Eve Realme burda inceleme konusu mevcut ameliyat etmiştim :kiskis

Buda benim 2013 model asus 10luk faal ama pil ömrünü doldurdu IMG20230908200741.jpg

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
@Adem Helvacı abi bende şu olaya takıldım şimdi resime bakınca 8+8 ram diyor buradaki ram in 8i fiziksel onu biliyorum ama diğer 8i hafızadan alıyor bu bir pazarlama stratejisi mi faydası oluyor mu acaba Ekli dosyayı görüntüle 7302

Bu özellik galiba ilk olarak Windows Vista ile ReadyBoost adında bir özellik olarak çıktı. XP 512 MB ile bile çalışıyorken Vista için 1GB Ram yetmiyordu. O zamanki bilgisayarlarda da genelde 1 GB MAX ram desteği, 256+256 şekilde iki slot takılı olan da çok bilgisayar olduğu için, Flash Bellekteki bir kısmı RAM gibi önbellek olarak kullanması için çıkarılmıştı.

Hatta bir aralar bir forumda HDD'yi RAM gibi kullanma konusu görmüştüm, HDD'nin hızı RAM'e göre çok yavaş kaldığı için böyle bir şey mümkün değildi tabi, sonrasında emmc ve SSD'lerin yaygınlaşmasıyla bu durum tekrardan gündeme geldi fakat hamle bilgisayar kanadından değil telefon kanadından geldi. Tabi @Murat ALA 'nın dediği gibi RAM hızı ile ROM (emmc) hızı aynı olmasa da, destek sağlaması için yapılmış. Çok uçuk bir durum olmadıkça kullanılmaz bile, belki oyunlarda vs. işe yarayabilir. Pazarlama şeyi olarak güzel bir yöntem ama (aaabi bu cihazda 16 gb ram var annadın mı) diye satabiliyorlar.

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Bu özellik galiba ilk olarak Windows Vista ile ReadyBoost adında bir özellik olarak çıktı. XP 512 MB ile bile çalışıyorken Vista için 1GB Ram yetmiyordu. O zamanki bilgisayarlarda da genelde 1 GB MAX ram desteği, 256+256 şekilde iki slot takılı olan da çok bilgisayar olduğu için, Flash Bellekteki bir kısmı RAM gibi önbellek olarak kullanması için çıkarılmıştı.

Hatta bir aralar bir forumda HDD'yi RAM gibi kullanma konusu görmüştüm, HDD'nin hızı RAM'e göre çok yavaş kaldığı için böyle bir şey mümkün değildi tabi, sonrasında emmc ve SSD'lerin yaygınlaşmasıyla bu durum tekrardan gündeme geldi fakat hamle bilgisayar kanadından değil telefon kanadından geldi. Tabi @Murat ALA 'nın dediği gibi RAM hızı ile ROM (emmc) hızı aynı olmasa da, destek sağlaması için yapılmış. Çok uçuk bir durum olmadıkça kullanılmaz bile, belki oyunlarda vs. işe yarayabilir. Pazarlama şeyi olarak güzel bir yöntem ama (aaabi bu cihazda 16 gb ram var annadın mı) diye satabiliyorlar.
Kullanıcı adını Vista olarak değiştirmeyi teklif ediyorum. Microsoft bile Vista'yı senin kadar sevmemiştir.

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Kullanıcı adını Vista olarak değiştirmeyi teklif ediyorum. Microsoft bile Vista'yı senin kadar sevmemiştir.
Ben Vista'yı sevmiyorum ki, Xp hayranıyım ben. Ama eve alınan ilk bilgisayar Vistaydı ve uzun bir süre kullandım, ondan hemen hemen her şeyini bilirim.