Neler yeni

Teknik Soru TCL 55p615 Wifi Özelliği

Abdurrahman ÇİLEK

Yeni Üye
Yeni Üye
Marka Model Bilgisi
TCL
Merhaba, BİM mağazalarında satılan TCL 55p615 model TV almıştım. Aldığım tv de 5ghz wifi bağlantı özelliği vardı. Üründe arıza çıktı. Aylarca uğraştık. En sonunda hakem heyetine başvurdum. BİM devreye girdi ve TV mi geri aldı ve aynı model yeni tv verdi. Model aynı olmasına rağmen 5ghz ağı görmüyor. Aynı model ürünler farklı özellikte üretilir mi. Yoksa bu üründe mi arızalı anlamadım. Bu konuda bilgi desteği verebilirseniz çok memnun olurum. Saygılarımla.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Merhaba, BİM mağazalarında satılan TCL 55p615 model TV almıştım. Aldığım tv de 5ghz wifi bağlantı özelliği vardı. Üründe arıza çıktı. Aylarca uğraştık. En sonunda hakem heyetine başvurdum. BİM devreye girdi ve TV mi geri aldı ve aynı model yeni tv verdi. Model aynı olmasına rağmen 5ghz ağı görmüyor. Aynı model ürünler farklı özellikte üretilir mi. Yoksa bu üründe mi arızalı anlamadım. Bu konuda bilgi desteği verebilirseniz çok memnun olurum. Saygılarımla.
Çevrenizdeki başka 5GHz ağları da görmüyorsa yine sıkıntı vardır. Fabrika ayarlarına sıfırlayın düzelmezse servis çağırın.

Abdurrahman ÇİLEK

Yeni Üye
Yeni Üye
Çevrenizdeki başka 5GHz ağları da görmüyorsa yine sıkıntı vardır. Fabrika ayarlarına sıfırlayın düzelmezse servis çağırın.
Hiçbir 5ghz ağı görmüyor. Telefon ve mi box var onlar görüyor. Teknik özelliklerinde 802.11 b/g/n yazıyor. Bu durumda normalde olması mı gerekiyor bu özelliğin.

furkan1907

Araştırmacı
Araştırmacı
Mesafe yok. Dip dibe tv ile modem.
Hocam biraz araştırdım da bu model dual band destekli değil sanki o yüzden 5 ghz ağları görmemesi normal
Yalnızca 2.4 Ghz desteği var 5 Ghz destğii yok 5 Ghz desteği için 802.11ac özelliği olması lazım Dual Band ibaresi olması gerekiyor

Son düzenleme:

Abdurrahman ÇİLEK

Yeni Üye
Yeni Üye
Hocam biraz araştırdım da bu model dual band destekli değil sanki o yüzden 5 ghz ağları görmemesi normal
Yalnızca 2.4 Ghz desteği var 5 Ghz destğii yok 5 Ghz desteği için 802.11ac özelliği olması lazım Dual Band ibaresi olması gerekiyor
Emeğin için teşekkür ederim. Ama ilk kullandığım aynı model olan tv de vardı. Servise sordum o da var diye yazdı. Modem ayarlarından diyeceğim ama diğer cihazlar görüyor. Tv den soğudum iyice.

Abdurrahman ÇİLEK

Yeni Üye
Yeni Üye
Zaman ayırıp destek olan herkese çok teşekkür ederim. Sorunu çözdüm. Cihazın 5 ghz desteği varmış. Cihazın wifi özelliği 802.11 b/g/n olup 802.11b, 802.11g, 802.11n protokollerini desteklediğini gösteriyormuş. 802.11n protokolü de 5ghz destekliymiş. Sorun ise modem kaynaklıymış. Özellikle TV wifi bağlantılarında modem arayüzüne girerek 5ghz bağlantı ayarlarından band ayarlarını 44-46-48 gibi sabit rakamları seçmek gerekiyormuş. Öyle yaptım ve TV 5ghz ağını gördü. Aynı sorunu yaşayan varsa diye de bilgi paylaşmak istedim.