Neler yeni

TCL C 735 Ekranda çizgi

ergec

Meraklı
Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba Nisan ayında bir adet TCL C 735 Tv aldım fakat kurulumunu ise geçen hafta yetkili servise yaptırdım. Her şey yolunda bir problemde de karsılasmadım ya ki bugune kadar.. Bugün ise tv izlerken ekran bir saniyelik karardı geri geldi fakat ekranın ortasında düz bir çizgi geldi ara ara da ekran titreme yapıyor sebebi nedir? Çözüm yolu nedir? Yetkili seviste mağdurlar kervanına bende katılacağım sanırım..

Ekli dosyalar

• 4AAB3AC7-C6AD-4B5F-8748-2DF3AB953935.jpeg
    4AAB3AC7-C6AD-4B5F-8748-2DF3AB953935.jpeg
    74.2 KB · Görüntüleme: 85

ergec

Meraklı
Yeni Üye
Şuanda aynısı da bende oldu aynı durumu aynı gün yaşıyoruz

Ekli dosyalar

• A88F7BE9-0B39-4BFC-B40A-23CC5410C589.jpeg
    A88F7BE9-0B39-4BFC-B40A-23CC5410C589.jpeg
    64.1 KB · Görüntüleme: 58

aknskn

Meraklı
Meraklı
Güncelleme sonrası bir sorun olmuş olabilir mi?

Murat ALA

Moderator
Moderator
Vakit kaybetmeden servis kaydı açtırın. Panel ile alakalı bir durum olabilir. Cihazlarınız da yeni tamir ya da iade istemeyin ilk iş aynı modelle değişim olsun.

muratd555

Yeni Üye
Yeni Üye
Tamda PS5 için bu modeli almayı düşünürken şu işe bak

Murat ALA

Moderator
Moderator
Tamda PS5 için bu modeli almayı düşünürken şu işe bak
Hocam olabilir bu tarz sıkıntılar. Kabul ediyorum mide bulanıdırıcı durumlar olabiliyor ama her markadan bu tarz saçma sorunlar karşımıza çıkabiliyor maalesef.

ergec

Meraklı
Yeni Üye
Ben evlendiğim için önceden almıştım yeni kurdurdum daha toplasan 30 saat çalışmamıştır tv 6 gün sonra düğün var ordan balayı desen 2 hafta ilgilenemeyeceğim neredeyse valla üzüldüm..

aeronics

Mühendis
Kadim Üye
Bu hatalar tarama hatası ve nedeni COF'lardaki problem. Yazılımsal bir durum değil.

aeronics

Mühendis
Kadim Üye
Durduk yere oluşur mu bu ?
"Durduk yere" 'den kastınız nedir anlayamadım ama şöyle söyleyeyim; sıvı temasından olabileceği gibi yüksek sıcaklıktan bile oluşabilir. Üretim kalitesine bağlı olabileceği gibi montaj kalitesine de bağlı olabilir. Bizim için durduk yeredir ama aslında bizim göremediğimiz bir nedeni elbet vardır.

ergec

Meraklı
Yeni Üye
"Durduk yere" 'den kastınız nedir anlayamadım ama şöyle söyleyeyim; sıvı temasından olabileceği gibi yüksek sıcaklıktan bile oluşabilir. Üretim kalitesine bağlı olabileceği gibi montaj kalitesine de bağlı olabilir. Bizim için durduk yeredir ama aslında bizim göremediğimiz bir nedeni elbet vardır.
Hani şimdi yeni evlendiğim için ev yeni döşeniyor evi temizleyen de yok sıcaklık deseniz hiç çalıştırılmadı ki o yüzden durduk yere dedim bir montaj yaparken çalıştırdılar kontrol ettik birde şimdi açayım dedim bugun ilk hiç problem yoktu izlerken oluştu birden.. Sorma sebebim yarın kullanıcı hatasına sokmasınlar bunu o yüzden

ergec

Meraklı
Yeni Üye
Biraz araştırdım,6 ay içinde arıza yapması ayıplı mal olarak geçiyor.Misli ile değişim üst model isteyeceğim.Bakalım ne diyecekler.
Üst modelle mümkün değil kanunda yazan misli dengi anlamındadır bende arıza kaydı oluşturup direk noterden ihtarname çekmeyi düşünüyorum

Son düzenleme:

pear

İnce Eleyen
Kadim Üye
Biraz araştırdım,6 ay içinde arıza yapması ayıplı mal olarak geçiyor.Misli ile değişim üst model isteyeceğim.Bakalım ne diyecekler.
Ayipli mal kisaca muadili ürünlerin taşıdığı özellikleri taşımayan ve eksiklikler barindiran mallardir. Ayipli mal ayıplı maldır isterse 10 yil sonra ortaya ciksin. Burdaki zamanasimi seçimlik haklarin ne zaman kullanilabilecegi ile ilgili. 6 ay içinde arizalan urun ayipi sayılır diye bir sey yok. Sözleşmede hüküm yoksa 2 yildir secimlik hak kullanma suresi mesafeli satış sozlesmelerinde. Zaten garantisi var 2 yil bundan bagimsiz. 6 ay ispat kulfetinin kimde olacagi hakkinda. Misli üstü demek değil dilimizde aynı oranda demek. Google a yazip bakmak arastirmak değil. Yazdiklarinin hepsi yanlış. İnsanları yanlış yönlendirmemek lazım hele tüketici fiili anlamda şirketlere karşı tüketici bu kadar zayifken.

Son düzenleme:

aeronics

Mühendis
Kadim Üye
Hani şimdi yeni evlendiğim için ev yeni döşeniyor evi temizleyen de yok sıcaklık deseniz hiç çalıştırılmadı ki o yüzden durduk yere dedim bir montaj yaparken çalıştırdılar kontrol ettik birde şimdi açayım dedim bugun ilk hiç problem yoktu izlerken oluştu birden.. Sorma sebebim yarın kullanıcı hatasına sokmasınlar bunu o yüzden
Servisler ne yazık ki kafalarına göre takılmıyorlar bazen. Normal şartlar altında sizden kaynaklı olmaz.