Neler yeni

Vertigo Neden Olur ? Geçiren 2 Harika Kür Anında Sorunu Çözer !

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Web sitesi
turkvod.com
Birçok insanın başına gelebilen ve nedenin ne olduğunu bilmeden farklı ilaçlar kulanarak sağlığından olduğu bir hastalıktır vertigo. Ciddiye alınmalı ve mutlaka tedavisi yapılmalı. Bu videomuzda vertigonun sebepleri, teşhisi ve tedavisi için yapılması gerekenler neler bunların cevaplarını bulacaksınız. Vertigo, sizin veya gördüklerinizin döndüğünü hissetmenize yol açan bir histir. Sıklıkla bulantı, kusma ve denge kaybı bu duruma eşlik edebilir. Vertigo genellikle baş dönmesi olarak adlandırılmaktadır. Ancak gerçekte her baş dönmesi vertigo değildir. Vertigoda ataklar belli belirsiz olabileceği gibi, kişinin günlük işlerini yapmasına engel olacak kadar şiddetli de olabilir. Vertigo tanısı Vertigo tanısında ilk yapılması gereken hastaya duyduğu hissin tarif ettirilmesidir. Daha sonra altta yatan nedeni bulmaya yönelik olarak merkezi sinir sistemi ve iç kulakla ilgili testler yapılır. Beyne kan akışı yetersizliğinden şüphelenilirse doppler ultrason, BT anjiyografi, manyetik rezonans anjiyografi (MR) veya kateter anjiyografi yöntemleri uygulanabilir. Tedavi tanıya bağlı olarak planlanır.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Web sitesi
turkvod.com

BPPV Vertigo Tedavisinde Yarım Takla Manevrası​

Video, DOĞU kulağı etkileyen POSTERIOR kanal BPPV'yi tedavi etmek için Half-Somersault manevrasının nasıl yapıldığını gösterir. İç kulakta neler olup bittiğini gösteren animasyon da videonun 2. yarısında gösterilir. Bu manevra, Epley manevrasına bir alternatif olarak kabul edilir ve döşeme yapılması mümkün olmadığında (yani, işte veya halka açık yerlerde) gerçekleştirilmesi daha kolaydır.

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Web sitesi
turkvod.com

Meniere Hastalığı - İç Kulakta Ne Olur?​

Bu video, Meniere Hastalığı çeken hastalarda iç kulak seviyesinde neler olduğunu açıklar. Bu durum kulak dolgunluğu ve kulak çınlaması, bunu saatlerce veya günlerce süren şiddetli eğirme atakları veya vertigo izler. Baş dönmesi düzeldiğinde, işitme ve denge normale döner.

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Web sitesi
turkvod.com

BPPV Vertigo Tedavisinde Derin Kafa Asma Manevrası​

Video, Derin Baş Askılı manevranın SUPERIOR veya ANTERIOR kanal BPPV'sini tedavi etmek için nasıl yapıldığını gösterir. İç kulakta neler olup bittiğini gösteren animasyon videonun 2. yarısında da gösterilir. Epley manevrası, burada gösterilen POSTERIOR kanal BPPV'sini tedavi etmek için kullanılır:

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Web sitesi
turkvod.com

3 DAKİKADA BAŞ DÖNMESİ VERTİGO TEDAVİSİ (Epley Manevrası)​

Bu videomda size, Vertigo nedir, Vertigo tedavisi nasıl olur, baş dönmesi nasıl tedavi edilir, epley manevrası nasıl uygulanır sorularının cevaplarını vermeyi amaçladım.