Neler yeni

Vestel Uygulamalarda Görüntü Problemi

TakatülMühübün

Yeni Üye
Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2-3 aydır seyrekte olsa aşağıdaki hatayla karşılaşıyorum. Özellikle netflix tarzı uygulamalarda oluyor bu sorun. Birde wifi sinyali kuvvetli olmasına rağmen, ekran paylaşımı düşük kare sayısı ile gidiyor televizyona. Servisi çağırmadan önce sizlere danışmak istedim. Anakartta bir sorun var gibi sanki. Sıfırlamak vs. sorunu çözmedi. @Adem Helvacı hocam konu hakkında yorumun nasıl olur, servis geldiğinde nasıl bir talepte bulunayım? Teşekkürler.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Ekli dosyalar

• 20230513_195401.jpg
    20230513_195401.jpg
    156.4 KB · Görüntüleme: 14
  • 20230513_195404.jpg
    20230513_195404.jpg
    162.1 KB · Görüntüleme: 14
  • 20230604_170547.jpg
    20230604_170547.jpg
    90.7 KB · Görüntüleme: 14

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
dolby yada hdr yazılımsal geçişini sağlamamış. bu nedenle ekran böyle oluyor, yazılım denenip olmasa ana kart değişimi gereklidir.
ekran paylaşımı kusursuz hiç bir zaman olmaz, tv ye uzaklığınız, telefonun ve televizyonun ram ve özellikleri, sinyal gücü ve programın stabilliği gibi bir sürü sorun sayabiliriz.
örnek vestel 55ud8300 televizyonumda xiaomi mi 8 lite hep donarken realmi gt2pro sorunsuz, a52 sorunsuz.
android 55ua9600 realmi gt2pro sorunsuz iken a52 kısmi durumlarda mozaikleşme yapıyor.

TakatülMühübün

Yeni Üye
Yeni Üye
dolby yada hdr yazılımsal geçişini sağlamamış. bu nedenle ekran böyle oluyor, yazılım denenip olmasa ana kart değişimi gereklidir.
ekran paylaşımı kusursuz hiç bir zaman olmaz, tv ye uzaklığınız, telefonun ve televizyonun ram ve özellikleri, sinyal gücü ve programın stabilliği gibi bir sürü sorun sayabiliriz.
örnek vestel 55ud8300 televizyonumda xiaomi mi 8 lite hep donarken realmi gt2pro sorunsuz, a52 sorunsuz.
android 55ua9600 realmi gt2pro sorunsuz iken a52 kısmi durumlarda mozaikleşme yapıyor.
@Fikoloji Hocam cevap için teşekkürler,
Ekran paylaşımı için bir çok farklı telefonla denedim sonuç aynı, kare hızı yavaş kalıyor. Kullandığım süre boyunca modem değişikliği de yaptım sonuç değişmedi. Kayınpederin evindeki Vestel, modem uzak ve dandik olmasına rağmen gayet akıcı. Benim de aklıma anakart arızasından kaynaklı olabilir diye gelmişti. Ha tek sorunum bu olsa servis bile çağırmam çünkü pek kullanmıyorum. Diğer arıza ile ilişkili olabilir diye ekledim konuya.

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
@Fikoloji Hocam cevap için teşekkürler,
Ekran paylaşımı için bir çok farklı telefonla denedim sonuç aynı, kare hızı yavaş kalıyor. Kullandığım süre boyunca modem değişikliği de yaptım sonuç değişmedi. Kayınpederin evindeki Vestel, modem uzak ve dandik olmasına rağmen gayet akıcı. Benim de aklıma anakart arızasından kaynaklı olabilir diye gelmişti. Ha tek sorunum bu olsa servis bile çağırmam çünkü pek kullanmıyorum. Diğer arıza ile ilişkili olabilir diye ekledim konuya.
gördüğüm mb180 ana kart tv var yani siszin tv smart, bu durumda wirless display mevcut, bu ekran yanıstma özelliği modemden bağımsız çalışır.
telefon ve tv birbirine bağlanır. Android olsa dedğiniz gibi modem üzerinden aktarırdı. Arızalar aynı değil ama başvurun yani sonuçta garantisi var