Sony, akıllı televizyon dünyasına 5 yeni model daha kazandırdı
 1. Anasayfa
 2. İnceleme

Sony, akıllı televizyon dünyasına 5 yeni model daha kazandırdı

0

Sony, Hindistan pazarında yeni bir OLED TV serisi piyasaya sürdü. Sony BRAVIA XR OLED A80L TV’leri, XR-55A80K, XR-55A80L, XR-65A80L, XR-77A80L ve XR-83A80L olmak üzere beş farklı varyanta sahip. Bu akıllı televizyon modellerden iki tanesi 55 inç, diğerleri ise sırasıyla 65, 77 ve 83 inç boyutlarındadır.

Hindistan’da piyasaya sürülen yeni Sony BRAVIA TV’leri, Cognitive Processor XR, 5.1-Kanal Akustik Yüzey Ses+ ve 4K HDR çıkışına sahip. A80L serisi TV’ler, 1 milyardan fazla renk gamına erişebilme özelliği sayesinde en küçük renk sapmalarıyla bile içeriği doğru bir şekilde yeniden üretebilirler. Ayrıca, XR 4K yükseltme ve XR OLED hareket teknolojisine sahiptir.

Sony BRAVIA A80L TV’lerinde yer alan özel bir oyun modu sayesinde kullanıcılar, oyun oynamak için uygun bir ortam elde edebilirler. TV’lerin HDMI 2.1 bağlantısı ve 120fps değişken yenileme hızı ve kare hızı özellikleri, daha akıcı bir oyun deneyimi sunar.

Sony, akıllı televizyon dünyasına 5 yeni model daha kazandırdı

Auto Low Latency Mode (ALLM) ve Auto HDR Tone özelliklerinin yanı sıra, Akustik Yüzey Ses+ teknolojisi sayesinde ses doğrudan ekrandan çıkartılır. Sony BRAVIA A80L TV’lerinde yer alan X-dengeli hoparlör kurulumu ile birleştirilmiş Dolby Atmos desteği sayesinde, kullanıcılar yüksek kaliteli bir ses deneyimi yaşayabilirler.

Öneri:  Samsung Galaxy Watch 5 Batarya Süresi Bilgileri
Sony BRAVIA XR A80L TV’lerinin diğer özellikleri arasında;
 • Sony Bravia Cam,
 • HDR10,
 • HLG ve Dolby Vision desteği,
 • Google TV ile çalışan Android TV,
 • Google Voice Assistant ve Amazon Alexa gibi sesli asistanlarla uyumluluk,
 • Apple AirPlay ve Apple Homekit desteği,
 • Netflix için kalibrasyon, görüntü modları (Canlı, Standart, Sinema, IMAX Enhanced, Oyun, Grafikler, Fotoğraf ve Özel) yer almaktadır.
Bu yeni Sony BRAVIA XR OLED A80L serisi TV’ler, uygun fiyatlı bir seçenek olarak piyasaya sürüldü. Wi-Fi ve Bluetooth 4.2 bağlantıları, HID ve HOGP (enerji cihazları) gibi yüksek performanslı bağlantı noktalarını destekleyen TV’ler, HDMI 2.1, eARC/ARC, USB ve diğer yüksek performanslı portlara da sahiptirler. 65 inç modelin fiyatı Rs. 349,900 ($4, 282) olarak belirlendi.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir