Vestel 55QA9700 Kullanıcı Gözünden İnceleme
  1. Anasayfa
  2. İnceleme

Vestel 55QA9700 Kullanıcı Gözünden İnceleme

0

Vestel 55QA9700 Kullanıcı Gözünden İnceleme yazımızda sizlere, inceleriz platformu forum kullanıcılarından İsmail Bey’in kendi gözünden olan televizyon incelemesi ve görüşlerini aktaracağız. Yazının kalan kısmı tamamen kullanıcı beyanıdır ve bu ürünü satın almayı düşünenlere referans olması amacı ile yayınlanmıştır.

Önceki televizyonum 49UA9800’ün panel arızası vermesi sebebi ile Vestel tarafından onarımının yapılamadığı söylenip birebir 50QA9700 ile değişimi teklif edildi. 55QA9700 ü de aradaki 3400₺ farkı ödeyerek verebileceklerini söylediler ben de kabul ettim. Vestel’e buradan çok teşekkür ediyorum öncelikle ben panel değişimi beklerken hatta kullanıcı hatası derler mi diye düşünürken kendilerinin Qled bir model ile televizyonumu değiştirmeleri servis konusunda çok memnun etti beni.

Bu tekliflerinden sonra ben de 55QA9700’ü araştırmaya başladım ve 55UA9090 ve 55QA9700 arasında ciddi şekilde kararsız kaldım keşke 55UA9090 mı talep etseydim dedim çünkü benim için cihazın performansı dışında kasasının görüntüsü ve kalitesi de önemli.

Televizyonda gördüğüm beğendiğim beğenmediğim her şeyi yazacağım hatta cihazın kokusuna kadar yazacağım. 55UA9090 önceki televizyonum gibi T ayaklı, ben bunun daha premium gösterdiğini düşünüyorum televizyonları. Ek olarak mağazada 55UA9090 a bakmaya gittim kasası ciddi şekilde premium, dış çerçevesi fırçalanmış alüminyum görünümünde metal, arka kapağı da metal. QA9700 ün dış çerçevesi plastik, arka kapağı anlayamadım metal gibi de değil, plastik gibi de değil Resimlerini de ekliyorum alta.

image 3
image 4

Ekranına gelirsek LG ips panelle üretiliyor 55 inç modeli. IPS benim çok sevmediğim bir panel tipi ışık sızmaları ve siyah performansından dolayı.
İlk geldiği gün ips olduğu için önyargılıydım fakat renklerin canlılığını görüntü kalitesini görünce VA dan iyi galiba dedim ki gece performansını görene kadar. Sol tarafta çok az ışık sızması olduğunu gördüm. Gözüm buna sürekli takılsa da çok da önemli değil dedim daha fazlası da olabilirdi bu yine iyi denk geldi diyordum fakat dün gece film izlerken üst taraftaki siyah şeritte parlama çok rahatsız etti beni. Ayrıca panelin önünde ekstra şeffaf bir katman daha var ve asıl görüntüyü veren panelle o katman arasında az olmayan bir boşluk var ben bunun gece yaşadığım parlamayı arttırdığını ve daha boğuk bir görüntü verdiğini düşünüyorum. Aşağıya bunların da görsellerini ekliyorum.

Öneri:  BOSCH GBH 2-26 DRE PROFESSIONAL KIRICI DELİCİ İNCELEMESİ
image 5
image 6
image 7
image 8
image 9
image 10
image 11
image 12
image 13
image 14
image 15
image 16
image 17
image 18
image 19
image 20
image 21

Ama renklerin canlılığından ben çok memnun kaldım. Qled canlılığı fazlasıyla var televizyonda. Ekran çok canlı ve net. Renkleri doğru ve keskin veriyor o konuda gözüm kapalı tavsiye ederim.

Uydu yayınlarında kayan yazılarda bozulma yok buna özellikle dikkat ettim.
Ses sistemi 20w subwoofer destekli. Ses sistemine iyi diyebilirim kendi halinde bir şeyler yapmaya çalışıyor bass konusunda ve başarılı da denebilir. Bu ne beklediğinize bağlı, standart televizyonlardan iyi diyebilirim ama.
2GB Ram şimdilik yeterli gibi cihazda takılma yok her komutumu akıcı şekilde yerine getiriyor ama ileride ne olur bilemem 2GB ram kapasitesinin ilerleyen yıllarda yetmeyeceği aşikar.
Koku konusuna gelirsek üst çerçevenin sağ tarafından ucuz bir plastik kokusu geliyor böyle radyoların vs. içini açtığınızda gelen kokuya benzer bir koku nasıl betimleyeceğimi bilemedim.
Benim cihazımın kasasında siyah soğuk silikon benzeri yapışmış bir kaç tane parça var üst ve altta onları da çıkartmaya uğraşmadım.
Üst taraftan televizyonun arkasına baktığımda kasadaki boşluklardan ışık görülüyor bunlar normal mi bilmiyorum. Çok takıntılı olduğum için böyle şeylere onları da eklemek istedim.

Twitch uygulamasında eski televizyonum 1080p yayınlarda donup takılıyordu tahminimce donanımı yetersiz geldiği için görüntüyü işleyemiyordu o uygulamada, bunda özellikle test ettim o sıkıntı yok.
Kumandası standart Vestel Android kumanda. UA9090 da verilen ikinci kumanda bunda verilmiyor.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir