Polosmart Phoenix PGM05 7.1 Gaming Kulaklık Fiyat, Yorum, İnceleme ve Teknik Özellikleri
  1. Anasayfa
  2. İnceleme

Polosmart Phoenix PGM05 7.1 Gaming Kulaklık Fiyat, Yorum, İnceleme ve Teknik Özellikleri

0

Polosmart Phoenix PGM05 7.1 Gaming Kulaklık Fiyat, Yorum, İnceleme ve Teknik Özellikleri yazımızda Phoenix PGM05 ile ilgili merakınızı giderecek bir inceleme yaptık. TT Teknoloji Ürünleri A.Ş. tarafından inceleme amaçlı tarafımıza gönderilen Phoenix PGM05 gerçekten tatmin edici mi ? 7.1 Virtual Sound ‘u gerçekten veriyor mu ? Bu soruların cevabını vermeye çalıştık. Keyifli okumalar ! :)

phoenixpgm05 3


Phoenix PGM05 7.1 Virtual Sound
Teknik Özellikler

7.1 Virtual Sound
Deep Bass
RGB Led Ambiyans Işığı
Dış Ses İzolasyonu

Pasif Gürültü Önleme
Hareketli Mikrofon

Stereo Ses Çıkışı


Giriş tipi : USB Type-A
Hoparlör Çapı : 50mm
Hoparlör Empedansı : 32 Ω
Hoparlör Frekansı : 20Hz-20000Hz
Hoparlör Hassasiyeti : 115 dB ± 3dB
Kulaklık Kablo Uzunluğu : 2m
Mikrofon Hassasiyeti : -38 dB ± 3dB
Mikrofon Uzunluğu : 10 cm (Mavi Led Mevcut)

phoenixpgm05 8


Phoenix PGM05 7.1 Virtual Sound
Genel Kullanım Testi

Kulaklığı elinize aldığınızda çok üst düzey bir kulaklık izlenimi vermiyor haliyle. Zaten fiyatı itibariyle öyle bir iddiası da bulunmuyor. Ancak şık bir tasarımı olduğunu söyleyebiliriz. Kulağı güzel bir şekilde kavrıyor ve uzun süreli kullanımlarda pek rahatsızlık vermiyor. Özellikle benim gibi kulak içi kulaklık ve sert kulak üstü kulaklık kullanmada sorun yaşayanlar için tercih edilebilir bir rahatlık sağlıyor. Ayrıca pek rahatsız etmeyecek bir miktar terleme yapıyor. Ancak burada olumsuz iki yanını görmezden gelemiyoruz. Kulaklığın kauçuk dışında kalan orta kısmı sert ve ucuz malzemeden yapılma, kulağınızı değdiğinde rahatsızlık verebiliyor. Diğer yandan kulaklık genel olarak kulağa otursa da bir Bose gibi kulağı sarmıyor.

Öneri:  Vestel 55QA9700 Kullanıcı Gözünden İnceleme

Başlangıçta 7.1 Virtual Sound ‘u başarılı bir şekilde verip veremeyeceği noktasında şüphelerim vardı. Ancak bütün testlerimde sesi her açıdan çok güzel bir şekilde yansıttığını görünce bu şüphem yok oldu.

Polosmart 7.1’i daha iyi kullanabilmemiz için bu uygulamayı indirmemiz gerektiğini de belirtmiş :

ProHyper Audio 7.1 

Ses temizliği : 10/8.5
Ses yüksekliği : 10/7.5

7.1 Surround kalitesi : 10/9
Bas kalitesi : 10/7
Mikrofon : 10/6.5
Ergonomi : 10/7.5
Tasarım ve kozmetik kalite : 10/5

Genel puanlamam ise : 10/7

Öte yandan kulaklığın kullanım alanlarını kontrol ederken bir akıllı telefona OTG ile bağlamayı test ettim. Samsung S22 Ultra’ya Type-C to OTG çevirici kablo aracılığıyla bağlantı yaptım ve oldukça güzel bir şekilde çalıştı. Sonuç olarak bu kulaklığı sadece bilgisayarda oyun oynarken kullanmak için değil, bir çevirici aracılığıyla telefona takarak da kullanabilirsiniz demektir.

Phoenix PGM05 7.1 Virtual Sound Fiyat/Performans

Bu incelemenin en kritik kısmı bence fiyat kısmı. Zira Polosmart‘ın marka bilinirliği göz önünde bulundurulunca insanlar bu kulaklığı neden almalı diye düşündüğümde aklıma gelen ilk cevap fiyatı oldu. 26.07.2022 tarihiyle arattığımda bu ürünün 190 TL‘ye rahatlıkla bulunabildiğini görüyorum. 7.1 Gaming bir kulaklık için şu piyasa koşullarında gerçekten çok çok iyi bir fiyat olduğunu düşünüyorum. Bu inceleme sonucunda kesinlikle bir fiyat/performans ürünü olduğunu söyleyebiliriz.

phoenixpgm05 1


Phoenix PGM05 7.1 Virtual Sound
Soundmeter Testi

Youtube’dan bir desibel test videosu açtık ve en fazla kaç desibele çıktığını da sizler için kayıt altına aldık. Bu test sonucunda gördüğümüz en yüksek değer 88.9 dB.

phoenixpgm05soundmeter


Phoenix PGM05 7.1 Virtual Sound
Ürün Görselleri

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir