YouTube Stories Kapanıyor!
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

YouTube Stories Kapanıyor!

0

YouTube Story

YouTube önemli içerik alanlarına odaklanmak için Youtube Stories kısmını kapatıyor. Stories, yayıncıların izleyicilerle direkt bağlantı kurması için kullanılıyordu.

Youtube’da hikayeler kısmı kapanıyor. Google’ın sahibi olduğu video platformu YouTube, Shorts, topluluk gönderileri ve diğer önemli alanlara daha çok odaklanmayı düşündüğü için Youtube Stories’in 26 Haziran 2023’te kapatılacağını duyurdu. YouTube, içerik oluşturucularına konu hakkında çeşitli kanallar aracılığıyla uyarılar yapıyor.

Bir zamanlar neredeyse her sosyal medya uygulamasında bulunan hikayeler kısmı, TikTok’un yükselişi ile çekiciliğini kaybetti. Hikayeler geçici ve sıradan oldukları için bunun yerine kısa süreli video formatı sunan TikTok benimseniyor.

YouTube, hikayeler kısmını kapatma konusunda yalnız değil. Linkedln de 2021 yılında hikayeler özelliğini kapatmıştı.

youtube hikayeler02 1

Özellikle içerik oluşturucuların hızlı güncellemeler paylaşmasına, içeriklerini tanıtmalarına olanak sağlamasına ve topluluk gönderileri gibi diğer etkileşimlerine bakıldığında, bu özelliğin az benimsendiğini söylemek doğru olabilir. Yapılan açıklamada YouTube, yayımlanan videoların hikayelere kıyasla daha çok yorum ve beğeni aldığını kabul ediyor.

Buna ek olarak içerik oluşturucuları, kısa videolarını artık Youtube Shorts’a kaydırmış durumda. Şirket, Shorts formatının hikaye formatından daha başarılı olduğunu ve ortalama olarak daha fazla abone getirdiğini belirtiyor.

Öneri:  Markaları Neden Bazen Önerip Bazen Önermiyoruz?
    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir