Android Tabletler İçin  Gboard Bölünmüş Klavye Desteği çıktı!
  1. Anasayfa
  2. Yazılım

Android Tabletler İçin Gboard Bölünmüş Klavye Desteği çıktı!

0

Bu bölünmüş klavye özelliği, klavyeyi sol ve sağ taraflarda eşit sayıda tuş olacak şekilde iki eşit yarıya bölüyor. Ancak kullanıcıların ikinci ve üçüncü sıralarda sol tarafı öne çıkaran bu ayarı devre dışı bırakma seçeneği de bulunuyor.

gboard

Google, Android 12L ve Android 13 güncellemeleriyle katlanabilir telefonlar ve tabletler dahil olmak üzere geniş ekranlı cihazlardaki uygulama deneyimlerini geliştirme sözünü yerine getiriyor. Yakın tarihli Google I/O 2023 etkinliği sırasında şirket, katlanabilir cihazlar ve tabletler için 50’den fazla uygulamayı optimize ettiğini açıkladı ve şimdi Gboard, heyecan verici yeni bir özellikle bu listeye katılıyor.

Geçen yıl, Gboard katlanabilir cihazlar için bölünmüş bir klavye tanıttı ve şimdi Android tabletlere de geliyor. Bu bölünmüş klavye özelliği, klavyeyi sol ve sağ taraflarda eşit sayıda tuş olacak şekilde iki eşit yarıya bölüyor.

Ancak kullanıcıların ikinci ve üçüncü sıralarda sol tarafı öne çıkaran bu ayarı devre dışı bırakma seçeneği de bulunuyor. “Standart” ve “Bölünmüş klavye” seçenekleri arasında geçiş, bir araç çubuğu kutucuğu kullanılarak kolayca yapılabiliyor.

g board 2

Bölünmüş Klavye Özelliği Nasıl Açılır?

Tabletinizde öncelikle klavyenizi açın. Bunun için Google arama çubuğuna dokunabilirsiniz. Klavyede sayıların üstünde yer alan sekmede çark şeklinde bir ayarlar butonu göreceksiniz. Bu butona tıkladığınızda ise karşınıza klavye ayarları çıkacak. Buradan ise tercihler sekmesine girin. Artık karşınızda başka ayarlar var. Burada dizilim kısmında bölünmüş klavyeyi göreceksiniz. Bunu aktif ettiğinizde klavyenizi kolaylıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gboard uygulamasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.inputmethod.latin

Öneri:  Her beş Windows PC'den biri Windows 11 çalıştırıyor

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir