Neler yeni

Air Fryer Denemelerim

Yelda Helvacı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Onvo OVFRY06 test amacı ile inceleriz ofisine ulaşır ulaşmaz el koydum ?
Mustafa Gökçe( Onvo Yetkili Servis Direktörü.) Isparta da yapılan yetkili servis toplantısında, yollayacağını söylemişti. Açıkçası denemek istediğim ürünler içerisinde robot süpürge den sonra geliyordu.
İlk denemeyi patates kızartması ile yaptım.15 dakikada patates kızartma bir kaşık yağ ile yapılmasına rağmen oldukca iyiydi. Yağlı kağıt kullandım, temizlemesi kolay oldu. Vıdeo yu aşağıda paylaşıyorum. Elimden geldiğince sizlere denemeleri ve de tarifleri ile vıdeoları mı paylaşmaya calısacağım.

Onvo OVFRY06 Air Fryer testi başladı
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

bartu

İnce Eleyen
Kadim Üye
Yelda abla teşekkür ederim ?. Adem abi, bu ürünlerle ilgili bilmemiz gereken önemli ipuçlarını da bizimle paylaşırsanız evde çocuklar güzel pişirimli yemek yiyebilirler. Eşim Mengen'li, kendisini tahttan indirir mi ki bu cihazlar :fiskos

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Yarın çöp şiş deneyeceğim:) Patates, tavuk ve kırmızı etler (steak ve köfteler) favorilerimiz. Balıkta fena değil lakin yağlı balık koymak lazım. Dediğiniz gibi temizliği aşırı kolay ve pratik. Kalabalık olmayan tüm aileler için olmazsa olmaz bence. Bir daha evlensem evime ilk alacağım alet bu olurdu (bu markayı bilmiyorum lakin Tefal ve Instant Vortex Plus kullanıcısıyım).

Yelda Helvacı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yarın çöp şiş deneyeceğim:) Patates, tavuk ve kırmızı etler (steak ve köfteler) favorilerimiz. Balıkta fena değil lakin yağlı balık koymak lazım. Dediğiniz gibi temizliği aşırı kolay ve pratik. Kalabalık olmayan tüm aileler için olmazsa olmaz bence. Bir daha evlensem evime ilk alacağım alet bu olurdu (bu markayı bilmiyorum lakin Tefal ve Instant Vortex Plus kullanıcısıyım).
Bugün tavuk denedim onun da videosunu paylaşırım. Balık buzlukta sardalya var denesem mi acaba nasıl olur:alala siz hangi balık dan yapmıştınız?

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Bugün tavuk denedim onun da videosunu paylaşırım. Balık buzlukta sardalya var denesem mi acaba nasıl olur:alala siz hangi balık dan yapmıştınız?
Biz dil balığı, somon ve mezgit filetolar denedik. Pompana balığı bütün denedik. En güzeli pompanaydı çünkü en yağlısıydı. Bence büyük Çipura yada levrek kafasız kuyruksuz şekilde güzel olur.

Yelda Helvacı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hem tavada hem airfryer ile lezzet denemesi yaptık.
Airfryer ile yaptığımız Sardalya da aldığımız lokum gibi hissini tavada alamadık.
Tavada yaptığımız balığın çıtır çıtır hissini ise Airfryer da alamadık.
Fakat şöyl bir durum var, biz kendimizce pişmesini yeterli görüp Aifryer ın 20 dakika olarak verdiği zamanı biz beklemeyip 10 dakikada balıkları aldık. Çıtır kısmında bunun etkisi olabilir.

Yelda Helvacı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Deneyimler için teşekkür ederiz, yalnız Airfryer'da maksat hava ile pişirmek olduğundan pişecek gıdanın altına kağıt havlu koymak doğru mu? Hava akışını engellemiyor mu?
Kağıt havlu değil o hava akışını engellemeyecek delikli yağlı pişirme kağıdı. Biz de denemeler için aldık, onunla ilgili birkaç deneme daha yaptıktan sonra değerlendirmemiz olacak.

Ekli dosyalar

• DSC_0277.JPG
    DSC_0277.JPG
    52.3 KB · Görüntüleme: 25

Murat ALA

Moderator
Moderator
Hem tavada hem airfryer ile lezzet denemesi yaptık.
Airfryer ile yaptığımız Sardalya da aldığımız lokum gibi hissini tavada alamadık.
Tavada yaptığımız balığın çıtır çıtır hissini ise Airfryer da alamadık.
Fakat şöyl bir durum var, biz kendimizce pişmesini yeterli görüp Aifryer ın 20 dakika olarak verdiği zamanı biz beklemeyip 10 dakikada balıkları aldık. Çıtır kısmında bunun etkisi olabilir.

Balığı felan bilemem de bu merette tavuk ve patates çok güzel oluyor. Anneler gününde anneme Philips'in airfryer'ini almayı düşünüyorum.

Yelda Helvacı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Balığı felan bilemem de bu merette tavuk ve patates çok güzel oluyor. Anneler gününde anneme Philips'in airfryer'ini almayı düşünüyorum.
Ne güzel düşünmüşsün. Annelere kolaylık sağlayacak diğer ürün de bana göre robot süpürge. Bel ağrısı, diz ağrısı güç gerektiren elektrikli süpürgeye nazaran epeyce yüklerini alıyor robotlar.

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Anneler elleri öpülesi anneler. Kendi annem ve teyzelerimden biliyorum airfryer kalkıp birde mutfağı temizlese yine beğenmezler. Tabi bizimkiler bu şekil :) Bence önceden ağız aramakta fayda var. Fiyatları bilmiyorum lakin Philipse alternatif Cosori’de alınabilir. Hacim olarak kesinlikle büyük alın.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Anneler elleri öpülesi anneler. Kendi annem ve teyzelerimden biliyorum airfryer kalkıp birde mutfağı temizlese yine beğenmezler. Tabi bizimkiler bu şekil :) Bence önceden ağız aramakta fayda var. Fiyatları bilmiyorum lakin Philipse alternatif Cosori’de alınabilir. Hacim olarak kesinlikle büyük alın.
Benim annemde aynı ne gerek var diyip çıkıyor işin içinden :D

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Çöp şiş denemem 400F (204C) 10 dakikada çevirmeme fırsat vermeden pişti. Çevir uyarısında gördüm ki fazlasıyla olmuş. Etler lokum :)

Ekli dosyalar

• B74DD634-9A4E-45E1-91EA-CBCC8EE9A54E.jpeg
    B74DD634-9A4E-45E1-91EA-CBCC8EE9A54E.jpeg
    116.9 KB · Görüntüleme: 38
  • A87523D7-BD1E-41DF-824B-C4BEA70374C8.jpeg
    A87523D7-BD1E-41DF-824B-C4BEA70374C8.jpeg
    108 KB · Görüntüleme: 34

Tesla

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Bizim sekreter arkadaş ta aldı phılıps büyük olanlarından .Şimdi satıyor sebebi temizlemesi zahmetli olduğu için ben hep derim benim gözümde kullanılmayan cihazlar rafında yerini alacak bir ürün.Ben almadan önce uyarmıştım şimdi bana abi senin fikrini sormadan cihaz almayacağım dedi.

eozen81

Meraklı
Meraklı
Bu aletlerden her almaya niyetlendiğimde ısıtıcı kısmın temizliğini nasıl yapacağımı düşünerek vaz geçiyorum nedense :(
Haklısınız, ürüne göre değişiyor. Mesela Philips Airfryer modellerde rezistansın temizliği kolay değil, full detay temizlik istiyorsanız videoda görebilirsiniz. ⤵️