Neler yeni

AÖF Bahar Dönemi Sınavları 9 ve 16 Nisan da Online yapılacak

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Tebrik ederim başarının belgesini de aldın:clap2:love:
Bu son olmayabilir bize belli olmaz . An gelir yeniden öğrenci oluruz. Öğrenmenin sonu yok. Bilgiye aç olmak mutluluk veriyor bizlere.
Bu sefer birlikte okursak olur hatun :D

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Hocam tebrikler. Diplomayı sahteciler için kapamanızı tavsiye ederim :) Zira sahteciler doktor bile oldu en son ?
Diplomasızlar neler neler oldu bu ülkede sayın hocam, bırakın sahtesi de olsa bari diplomalı tohturlarımız olsun :kop

hierapolismuhtarı

Araştırmacı
Araştırmacı
E hadi bakalım. Diplomayı aldık. Bu da bitti.
Yükseği için uğraşmaya değmez diye düşünüyorum ama zamana bırakalım bakalım zaman bize neler gösterecek :)
Hayırlı olsun. Ben de açıktan 2. üniversitemi okuyorum, sağlık yönetimi. Dikey geçişle 4 yıla tamamlayın derim.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Abi en mantıklı seçim olur diğer bölümler boş AÖF'te
Şaka bir yana, ülkedeki eğitim sisteminin tam özetidir benim aldığım diploma.
Yani sanki ''Adocum ya sen arasıra gel şu sınavlara gir, biz sana 2 senenin sonunda diploma verelim' demişler gibi.

What is this?
This is An umbrella

Aferim otur al sana diploma :ok

Tamam benim şanslı olduğum bir konu d avar o ayrı konu. Okuduğum bölüm bazı kollarda direkt, bazı kollarda dolaylı yoldan zaten mesleğim ile ilgili de, yukarıdaki gibi sorularla da sınav yapılıp diploma verilmez be kardeşim.

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Şaka bir yana, ülkedeki eğitim sisteminin tam özetidir benim aldığım diploma.
Yani sanki ''Adocum ya sen arasıra gel şu sınavlara gir, biz sana 2 senenin sonunda diploma verelim' demişler gibi.

What is this?
This is An umbrella

Aferim otur al sana diploma :ok

Tamam benim şanslı olduğum bir konu d avar o ayrı konu. Okuduğum bölüm bazı kollarda direkt, bazı kollarda dolaylı yoldan zaten mesleğim ile ilgili de, yukarıdaki gibi sorularla da sınav yapılıp diploma verilmez be kardeşim.
Tam olarak böyle bir sınavla İngilizce muafiyet sınavından geçtim okul kaydında :D

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Tam olarak böyle bir sınavla İngilizce muafiyet sınavından geçtim okul kaydında :D
Şaka yapmadım haaaa, hakikaten ilk senemde çıkan sorulardan birisiydi bu.

Yukarıda What is This diye sormuşlar.
Altına bir şemsiye fotosu ekleyip en altına da 4 şık eklemişler.

Hatta Ekampüse girsem bulurum bile eksi sorulardan :D

H.YILDIRIM

Süper Üye
Kadim Üye
Üstad tebrik ederim hayırlı olsun.Başarılarınızın devamını dilerim.:clap2:bye

Beril

Baretli Moderatör
Moderator

Eğitim sistemimizin bir örneğidir bu. Sonra bu insanlar niye İngilizce'de böyleler? Umbrelladan öteye gidemedik ki :D

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Ben şeyi de biliyorum, This is e pensıl
Di li geçmiş zamanlı haliylen hemi de :kiskis
Üüfff o zaman sen uluslararası oturumlarda bulunabilirsin. Biliyorsun ki iki kelimeye zaten yetiyor oturum için sende var e dahil dört kelime en az :kiskis

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye

Hocam dünyanın çok yerinde what is this, what is your name, where are you from gibi temel konuşma sorularına yanıt veremeyecek insanlar var. Ben bu konuda ülkemle cidden gurur duyuyorum, ciddi anlamda İngilizce giriş kısmı çok kişide var. Ukrayna, Çekya, İspanya, Bosna H. gibi ülkelerde çokça İngilizce sıkıntısı yaşandığını gördüm. Biz ciddi onlara nazaran iyiyiz.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Hocam dünyanın çok yerinde what is this, what is your name, where are you from gibi temel konuşma sorularına yanıt veremeyecek insanlar var. Ben bu konuda ülkemle cidden gurur duyuyorum, ciddi anlamda İngilizce giriş kısmı çok kişide var. Ukrayna, Çekya, İspanya, Bosna H. gibi ülkelerde çokça İngilizce sıkıntısı yaşandığını gördüm. Biz ciddi onlara nazaran iyiyiz.
Didim de çalışırken kimsenin yardımı olmadan bütün turistlerle gayet sağlıklı iletişim kurar ve ürün tanıtımı yapardım zira hele ki benim çalıştıım 2008 2010 yılları dolaylarında Didim bildiğimiz İngiliz Cumhuriyeti gibi bir şeydi. Her gün gittiğimiz 10 müşterinin 4 veya 5 i İngilizdi.
Açıkçası ben bir de bu İngilizlerin konuştuğu İngilizceyi daha net anlayabiliyorum veya seviyorum diyeyim. Sanırım anlayabildiğim için de anlatabilmek kolay oluyordu.
Haa tabi İngilizceyi süper söktüğümden değil de, tanıttığımız cihazların özelliklerini biliyor olmamızdan ve temel iletişim becerimizden dolayı sorun yaşamıyorduk.
Yoksa yani oturup günlük hayattan ''Ne olacak bu memleketin hali?'' dese WTF der kalırdım sanırım :kiskis

Yeldoş için de aynı durum Bodrum'da geçerliydi. Yeldoş koptu, eskisi kadar değil fakat benim baldız halen çatır çatır konuşur mesela.

Yabancı dil önemli abi, Etiyopyaca bil ama yine de fazladan bir dil mutlaka bil yani o derece.

Yelda Helvacı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Didim de çalışırken kimsenin yardımı olmadan bütün turistlerle gayet sağlıklı iletişim kurar ve ürün tanıtımı yapardım zira hele ki benim çalıştıım 2008 2010 yılları dolaylarında Didim bildiğimiz İngiliz Cumhuriyeti gibi bir şeydi. Her gün gittiğimiz 10 müşterinin 4 veya 5 i İngilizdi.
Açıkçası ben bir de bu İngilizlerin konuştuğu İngilizceyi daha net anlayabiliyorum veya seviyorum diyeyim. Sanırım anlayabildiğim için de anlatabilmek kolay oluyordu.
Haa tabi İngilizceyi süper söktüğümden değil de, tanıttığımız cihazların özelliklerini biliyor olmamızdan ve temel iletişim becerimizden dolayı sorun yaşamıyorduk.
Yoksa yani oturup günlük hayattan ''Ne olacak bu memleketin hali?'' dese WTF der kalırdım sanırım :kiskis

Yeldoş için de aynı durum Bodrum'da geçerliydi. Yeldoş koptu, eskisi kadar değil fakat benim baldız halen çatır çatır konuşur mesela.

Yabancı dil önemli abi, Etiyopyaca bil ama yine de fazladan bir dil mutlaka bil yani o derece.
Baldızın ortaokul, lise kolej mezunu. Ayrıca ingilizce tercuman çeviri kursuna gitti lisedeyken.
İngilizcesi sular gibi akar onun.
Lise deyken İngilizce kurslarına ben de gitmiştim. O dönemler kurstan kursa koştuğumuz dönemlerdi. Şu yaşımdayım halen eğitime devam ediyorum.
Otelde çalıştığım zaman da almanca iyi konuşurdum. İngilizce gramerim sağlamdır ancak pratik olmayınca kelime hafızam zayıfladı.

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye

Aman abi ben İngilizleri anlamıyorum:) Başka bir dil gibi ? Dil konusu cidden önemli, denedim bir dil daha eklemeyi ama çok zor çat pat Rusça Ukraynaca giriş seviyesi var.