Neler yeni

Çaycı Deneyimleri

mbirol

Klima Profesörü
Kadim Üye
Arkadaşlar benim evimde 2000 yılından beri tek enerji kaynağı elektrik. Yani gaz yok (varda yok gaza karşıyım) ocak elektrikli, şohben elektrikli, zaten ısınma da klima oda elektrikli.
Eee birde Türk halkının olmazsa olmazı Çay keyfi demi. Oda elektrikli. 23 yıl içinde dolayısı ile çok çaycı geldi geçti elimizden.
Son olarak bu gün itibari ile elime geçen Arzum Ar301 inox un startı verdik. Vatana millete hayırlı olsun :)
IMG_20230314_171536.jpg

mbirol

Klima Profesörü
Kadim Üye
Neden Arzum tercih ettik.
Öncelikle içi dışı her yer çelik. Plastikte kaynayan hiç bir suyu tüketmem. Sağlıklı yaşamayı, yaşlanmayı seviyorum. Hatta çok sevdiğim halde kahve makinesi alamıyorum bu yüzden. Hepsinde plastik var.
Ikşnci olarak tabiki uygun fiyat. Valka piyango gibi oldu, N11 de en düşük fiyatı 903 TL gibi, birde 75 TL indirim kuponu varmış benim, 823 TL lere geldi. Tabi fiyat demişken daha ucuz ürünler var, ama bu fiyat performans

Sonrası 4 yıl garanti, eee Arzum da servis iyidir gari diyoruz. Değilse de Adem hoca ya havale ederiz.

Bu çaycı larda en büyük sıkıntı, unutuyoruz susuz kalıyor. Bunda susuz kalınca kapatma emniyeti varmış
Bide yerli üretim miş, hadi dedik üretime destek.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Neden Arzum tercih ettik.
Öncelikle içi dışı her yer çelik. Plastikte kaynayan hiç bir suyu tüketmem. Sağlıklı yaşamayı, yaşlanmayı seviyorum. Hatta çok sevdiğim halde kahve makinesi alamıyorum bu yüzden. Hepsinde plastik var.
Ikşnci olarak tabiki uygun fiyat. Valka piyango gibi oldu, N11 de en düşük fiyatı 903 TL gibi, birde 75 TL indirim kuponu varmış benim, 823 TL lere geldi. Tabi fiyat demişken daha ucuz ürünler var, ama bu fiyat performans

Sonrası 4 yıl garanti, eee Arzum da servis iyidir gari diyoruz. Değilse de Adem hoca ya havale ederiz.

Bu çaycı larda en büyük sıkıntı, unutuyoruz susuz kalıyor. Bunda susuz kalınca kapatma emniyeti varmış
Bide yerli üretim miş, hadi dedik üretime destek.
Ustacım güzel günlerde kullanmanızı dilerim :)

Yeri Merli ama senin gayet iyi bildiğin türde yerli.
Termostat bölümleri Arzum Karzum Carzum Tarzum ne olursa olsun hepsi aynı kaynağı kullanıyor. Bizde de servis olduğumuz dönemde satınaldığımız Awox var, ne zaman bozulur diye bekliyorum 4 sene oldu çalışıyor halen çok şaşkınım :D

Şirketi devretmeden ve servisliklerden istifa etmeden evvel ileriyi düşünüp birkaç adet yedek yermostat siparişi verdik :D

Monoblok dediğimiz gövdeye tümleşik rezistans olmaları dışında sorun yok, rezistans gitti mi gövde komple gitti demektir.

Yanma emniyetinin nasıl çalıştığını bir videoda göstermiştim ama bulursam şimdi bakar eklerim.

Şu videonun 4 5 ve 7 inci dakikalarında gördüğün aletler piyasada gördüğün neredeyse tüm çaycılarda kullanılan parçalar.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Çakmak ile test de yapmıştım kapanma emniyeti için de nerede göremedim valla acıktım yoruldum eve gideceğim yok da aramadım yalan değil :kiskis

Serra

İnce Eleyen
Kadim Üye
Aynen benimde herşeyim elektrikli.
Gaz eve giremez.
Yıllardır çaycı (çaymatik) kullanırım.
3 yıl önce teba 70 TL alıp kokusu geçmeyince çöpe atmıştım.
Philipsler kısa sürede alt kısımdan su kaçırıyor.
En son Fakir alıp iki sefer servise verip yenilettim 7 yıldır kullanıyorum.
Son zamanda sapı parçalanmaya başlayınca televizyon alırken yanında vestel çaycı verdiler.
Şimdi onu deneyeceğim.

mbirol

Klima Profesörü
Kadim Üye
1678817842651.png
Bu model Simbo lar çok güzeldi. Çok uzun yıllar kullandık bunları .Eve iş yerine ,yazlığa ,Kayınvalideye almıştık. Hem sağlam ,hemde bol kepçe idi. Bunda elektronik kart var . 1 saat yerinden kimse almazsa kapatıyor. Su kalmaz sa kapatıyor. Ve en güzeli de pid kontrol gibi bir termostat sistemi var sıcak tutumada . Suyun ısısına göre sık sık girip çıkıyor devreye yada daha az az. Artık yok bunlar. Snbo bir ara kalite oldu ,sonra piyasaya uydu. Bunlardan sonra Sinbo yeni model aldık 2 sene demeden çöp oldu.

mbirol

Klima Profesörü
Kadim Üye
Sonrasında geniş gövde King Aldık kalite görüntü vardı , Su haznesi geniş. Fena gitmedi , ama 5-4 sene sonra taban rezistans çırt. Pıpıl pırıl ama çöp.
Sonra Hanım marketten Primier almış eh işte 2 yıl dedi demedi, bakalitler taklaya geldi gibi. Temostat atıyor kaynamada ,düğme düşmüyor . kurcalasam elimde kalacak.
Dedim Birol yenisi bir tık ötede ,tıkladık aldık bakalım.

mbirol

Klima Profesörü
Kadim Üye
çay keyfine bu kadar düşkünseniz hangi marka çay kullandığınızı öğrenebilir miyim ? :)
Tamda onu yazacaktım.
Resmen bağımlılık yaptı bize içtiğimiz çay. Çok uzun yıllar Çakır Filiz içtik. Son 7-8 yıldır Tirebolu ve Altınbaş arasında gittik geldik.
IMG_20230314_213231.jpg

Engraulis

Gree Fairy Tester
Kadim Üye
Tamda onu yazacaktım.
Resmen bağımlılık yaptı bize içtiğimiz çay. Çok uzun yıllar Çakır Filiz içtik. Son 7-8 yıldır Tirebolu ve Altınbaş arasında gittik geldik.
Ekli dosyayı görüntüle 1262
tebrik ederim çaydan anlıyorsunuz :) açık çay seviyorsanız tirebolu demli seviyorsanız altınbaş öneririm ben de. eğer imkanınız varsa şimdiden stok yapın çünkü mayıs ayından sonra muhtemelen kuru çaya %50 ye yakın zam olacaktır.

Engraulis

Gree Fairy Tester
Kadim Üye

mbirol

Klima Profesörü
Kadim Üye
eğer karasal iklimin olduğu bölgede yaşıyorsanız yani nemli değilse sınırsız stok yapabilirsiniz. kuru çayın son kullanma tarihi olmaz yeter ki nemlenmesin.
Altınbaş alümünyımlu bir ambalajı var ve sağlam yapıştırılmış bir paket. Suya atsanız su almaz.

Engraulis

Gree Fairy Tester
Kadim Üye
Ekli dosyayı görüntüle 1265

Bunlar geldi Giresun dan hediye, özel hasatmış. Bir kaç daha çeşit var. Hatta bakın TSE bile var çayda. Sağolsun forum, youtube tan sevenlerimiz düşündü gönderdi. Ama bizi kesmedi.
eğer gerçek bir çay gurmesi iseniz çaykurdan vazgeçmeyi. daha iyi çaylar var ama hem pahalı hem de perakende bulmanız zor

Engraulis

Gree Fairy Tester
Kadim Üye
Altınbaş alümünyımlu bir ambalajı var ve sağlam yapıştırılmış bir paket. Suya atsanız su almaz.
yaş çay üreticisiyim hocam ben. bana bu bilgilerle gelmeyin :haha siz klima profesörü iseniz ben de çay profesörüyüm ayıptır söylemesi :)

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Ekli dosyayı görüntüle 1261
Bu model Simbo lar çok güzeldi. Çok uzun yıllar kullandık bunları .Eve iş yerine ,yazlığa ,Kayınvalideye almıştık. Hem sağlam ,hemde bol kepçe idi. Bunda elektronik kart var . 1 saat yerinden kimse almazsa kapatıyor. Su kalmaz sa kapatıyor. Ve en güzeli de pid kontrol gibi bir termostat sistemi var sıcak tutumada . Suyun ısısına göre sık sık girip çıkıyor devreye yada daha az az. Artık yok bunlar. Snbo bir ara kalite oldu ,sonra piyasaya uydu. Bunlardan sonra Sinbo yeni model aldık 2 sene demeden çöp oldu.
Usta Triyak kontrollü yapmışlardı, minik bir elektronik devresi vardı iyi biliyorum o makineyi, güzel yanlarından birisi enerji verimliliği, diğeri ise sürekli minik minik kaynayan su ile çay haşlanmıyordu.

mbirol

Klima Profesörü
Kadim Üye
Usta Triyak kontrollü yapmışlardı, minik bir elektronik devresi vardı iyi biliyorum o makineyi, güzel yanlarından birisi enerji verimliliği, diğeri ise sürekli minik minik kaynayan su ile çay haşlanmıyordu.
O ürn olsa 1500 TL yi hiç düşünmez veririm. Ama yok artık
Bu arzum kaynatırken 1800 Watt , sıcak beklemede ölçtüm 165 wat tüketim. Premier 200 Wattı sıcak tutmada . 160 watta bile su kaynıyor foku fokur . Aslında gereksiz kaynama.