Neler yeni

Satın Alma Önerisi Grundig 75 GHU 9000 120hz fiyatına göre uygun

ilkerkpc

Meraklı
Yeni Üye
Bütçe
38500 tl
Marka Model Bilgisi
Grundig 75GHU9000
Arkadaşlar selamlar.Arçelik Grundig grubunun panel bilgilerini devlet sırrı gibi saklamasından ötürü Adem hocamızın ve diğer arkadaşların bu grupta tv önerisi yapmaması nedenini anlıyorum ancak bu televizyon çok ilgimi çekti bugün teslim aldım pazartesi kısmetse servisi bekliyorum kurulum için..

Daha önce Grundig tv kullanmış biri olarak fiyatına göre sunduğu özellikleri çok iyi bulduğum için panel bilgisi olmamasına rağmen risk alarak bu ürünü aldım. Öncelikle bu ürün gerçek yenileme hızı 120hz arkadaşlar 75inç 120hz tüm ürünler kıyaslandığında şu anki 38500 tl fiyatını uygun buldum. (Dün gece anlık indirime denk gelip 34200tl ödedim)
Ürün Google Tv olup NanoUHD+TV olarak geçiyor 2023 yeni ürün..

Üründe Micro dimming, Hdr 10+ , Dolby atmos ,White color Gamut,3 adet 2.1 mevcut.

Panel kısmına gelince nano grubu tvlerin ips panelle geldiğini biliyorum. Direct led olan tüm Nano tvlerin full array olduğunu okumuştum ne kadar doğrudur bilemem ama ürünün görüntü performansını test ettiğimde açıkçası çok beğendim.
Arayışta olan arkadaşların incelemesini tavsiye ederim. Kurulum sonrası deneyimlerimi yazacağım

yuksekses

Araştırmacı
Araştırmacı
Dün akşam anneme MediMarkt gecekuşu indirimi ile %40 indirimle 33.500'e satın aldım. Bakalım neler olacak :)

canegeli

Meraklı
Meraklı
Mediatek ek ayarlar adı altında özellikleri karıştırırken factory reset yaptım istemeden.google TV baştan kuruyorum ,ama 15 dk da ancak %60 yüklendi.bakalim inşallah sorun çıkmaz 🙄

salihbyrak

Yeni Üye
Yeni Üye
arkadaşlar ürün bugün geldi ve akşamına kurdurdum.
öncelikle burada daha once paylasan arkadaslar gibi benimde panelimde hafif bulutlanma ışık sızmalari var fakat normal tvyi izlerken bunu anlayamazsiniz. asıl sorun bu değil ama.

75 inç olmasından ötürü köşe aydinlatmalari yeterli degil. 4 kosede karanlik bolgeler var bunu arka plani beyaz olan sahnelerde cok net anlayabiliyorsunuz. ozellikle beyaz arka planli reklamlarda.bu da asıl problem değil aslında.

asıl problem adamlar tv nin icerisinde 1080i Hd uydu alicisi koymuşlar. 1080p Hd koyma zahmetinde bulunmamislar. 1080i uydu alicisi 50 60 hertz goruntu veremiyor. 25 hertzlik bir goruntu veriyor bu da hareketli sahnelerde hareketi yapan kişi ya da nesnenin etrafinda o görüntü yırtılmasıni hissediyorsunuz. Kaliteli uydu alicisi ile bu problem cozulebilir belki bi nebze. nasıl böyle bişey yaparlar akıl almiyor. belkide Arçelik imperium 9 serisi ile farkli ozelliklerinden biri icerisindeki uydu alicisi olabilir.

Digital icerik yayinlarinda bir sıkıntı göremedim 4k da guzel bir goruntu alabiliyorsunuz. ses performansi da ev icin gayet yeterli.

daha once 65 inc qled toshiba kullanıyordum. onda karasal yayini 4k ya iyilestirme vardi ve qled oldugu icin hic bir sıkıntı yaşayamıyordum.

ürünü mediamarketin mobil uygulamasından aldigim icin iade hakkim oldugunu soylediler. magazadan alsaydim işler degisiyormus.

ben iade edecegim. 75 incte butceyi biraz daha arttirip qled ya alda mini lede yonelecegim.

bütçesi olmayanlar icin alıp kullanilirnir mi evet kullanilir.

Ekli dosyalar

• IMG_20240509_235030.jpg
    IMG_20240509_235030.jpg
    15.2 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20240509_235058.jpg
    IMG_20240509_235058.jpg
    14.7 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20240509_235354.jpg
    IMG_20240509_235354.jpg
    54.2 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20240509_235132.jpg
    IMG_20240509_235132.jpg
    16.3 KB · Görüntüleme: 26

furkan1907

Araştırmacı
Araştırmacı
öncelikle burada daha once paylasan arkadaslar gibi benimde panelimde hafif bulutlanma ışık sızmalari var fakat normal tvyi izlerken bunu anlayamazsiniz. asıl sorun bu değil ama.

75 inç olmasından ötürü köşe aydinlatmalari yeterli degil. 4 kosede karanlik bolgeler var bunu arka plani beyaz olan sahnelerde cok net anlayabiliyorsunuz. ozellikle beyaz arka planli reklamlarda.bu da asıl problem değil aslında.

asıl problem adamlar tv nin icerisinde 1080i Hd uydu alicisi koymuşlar. 1080p Hd koyma zahmetinde bulunmamislar. 1080i uydu alicisi 50 60 hertz goruntu veremiyor. 25 hertzlik bir goruntu veriyor bu da hareketli sahnelerde hareketi yapan kişi ya da nesnenin etrafinda o görüntü yırtılmasıni hissediyorsunuz. Kaliteli uydu alicisi ile bu problem cozulebilir belki bi nebze. nasıl böyle bişey yaparlar akıl almiyor. belkide Arçelik imperium 9 serisi ile farkli ozelliklerinden biri icerisindeki uydu alicisi olabilir.

Digital icerik yayinlarinda bir sıkıntı göremedim 4k da guzel bir goruntu alabiliyorsunuz. ses performansi da ev icin gayet yeterli.

daha once 65 inc qled toshiba kullanıyordum. onda karasal yayini 4k ya iyilestirme vardi ve qled oldugu icin hic bir sıkıntı yaşayamıyordum.

ürünü mediamarketin mobil uygulamasından aldigim icin iade hakkim oldugunu soylediler. magazadan alsaydim işler degisiyormus.

ben iade edecegim. 75 incte butceyi biraz daha arttirip qled ya alda mini lede yonelecegim.

Hocam Digiturk uydu alıcısı bile 1080i destekliyor 1080p desteklemiyor Piyasadaki çoğu uydu alıcısı da aynı şekilde 1080i destekliyordur diye düşünüyorum 1080p destekleyen varsa da çok azdır

Murat ALA

Moderator
Moderator

Mesele televizyonun uydu alıcısı değil Türksat'tan gelen 1080i yayınlar. Uydu alıcısının yapacağı bir şey yok. Televizyonu iade edip QLED alırsanız ışık sızması sorununu çözemezsiniz QLED'in farkı bildiğimiz panelin arasına Q-DEF denen bir katmanın eklenmesi. Miniled bir televizyon daha mantıklı olur bu çözünürlüklerde ama bütçenizi arttırmanız gerekecek.

Sivarge

Yeni Üye
Yeni Üye
Dünkü indirimden bende aldım bakalım. Umarım sorunsuz çıkar. Tv yi kuracağım yer hazır değilde kurulumu bekletebiliyor muyuz?

salihbyrak

Yeni Üye
Yeni Üye
Hocam Digiturk uydu alıcısı bile 1080i destekliyor 1080p desteklemiyor Piyasadaki çoğu uydu alıcısı da aynı şekilde 1080i destekliyordur diye düşünüyorum 1080p destekleyen varsa da çok azdır
hocam öyledir ama 25 hertz midir. hareketli sahnelerde hareketi yapanin etrafında sıkıntı olusuyor yırtılma gibi. karanlikta netflix izlemek istediginiz de karanlik sahnelerde koselerde sari ips bulutlanmasi oluyor. beyaz arka planlarda koselerdeki karanlik alanlarin boyu baya büyük.
65 ve uzeri tv lerde bulunan uydu alicilari 4k upscalling yapmali yayini. yoksa görüntü kötü oluyor. Digitürk turksat gibi ya da kaliteli uydu alicilarinda yapiyordur muhtemelen.
dedigim gibi butcemi arttiramiyorum, cok bisey de beklemiyorum, goruntuye de cok takilmam denirse bu fiyata bedava.

Son düzenleme:

salihbyrak

Yeni Üye
Yeni Üye
Mesele televizyonun uydu alıcısı değil Türksat'tan gelen 1080i yayınlar. Uydu alıcısının yapacağı bir şey yok. Televizyonu iade edip QLED alırsanız ışık sızması sorununu çözemezsiniz QLED'in farkı bildiğimiz panelin arasına Q-DEF denen bir katmanın eklenmesi. Miniled bir televizyon daha mantıklı olur bu çözünürlüklerde ama bütçenizi arttırmanız gerekecek.
hocam Toshiba 65QL5D63DT modelini hali hazirda kullaniyorum. karasal yayini direkt kablodan aliyorum. görüntüm cok guzel gozum ona o kadar alistiki Grundigdeki goruntu hem camur gibi geldi hem de hareketli sahnelerde hareketi yapan nesnenin etrafında yirtilmalar oluyordu. 75 inc te dediginiz gibi mini led e yonelecegim. onerebileceginiz bir model olur mu ?

TCL 75C755 ya da Philips 75PML9008 hakkinda yorumunuz ne olur

salihbyrak

Yeni Üye
Yeni Üye
Dünkü indirimden bende aldım bakalım. Umarım sorunsuz çıkar. Tv yi kuracağım yer hazır değilde kurulumu bekletebiliyor muyuz?
kurulum için randevu gününü ve saatini siz belirliyorsunuz hocam. bekleyebilirsiniz tabiki. ama 14 günü geçirmeyin tabiki. memnun kalmama durumunda iade edebilmek adına.

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Gerçekten şoklar içindeyim şuanda değerli arkadaşlar 1 gün içinde tam 20 küsür fiyat yükseltildi bu nasıl olabiliyor gerçekten anlamadım 35 küsür olan TV 56 küsür olurmu 1 gecede
O parayı et-mez. Suni fiyatlar. Net almayın bu paralara. Bu tvnin ederi 30-35k.

yuksekses

Araştırmacı
Araştırmacı
Bu TV'de ses açma kısma görseli diğer Grundig Google TV'lerden farklı alttan beyaz bir bar çıkıyor. Diğer Grundig TV'lerdeki gibi ses çubuğunu sağ orta kısma almanın bjr yolu var mı?