Neler yeni

Klima havayı kurutuyor nemlendirici alınmalı mı?

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Özellikle nem faktörünün ısıtmaya olan etkisini de düşününce uzun zamandır aklımda bu konu. Yaz dönemi için de lazım aslında.

Şu RESPIROX olan dikkatimi çekti fakat sanırım litre olarak küçük diğerlerinden :alala

Pitbull

İnce Eleyen
Kadim Üye
Özellikle nem faktörünün ısıtmaya olan etkisini de düşününce uzun zamandır aklımda bu konu. Yaz dönemi için de lazım aslında.

Şu RESPIROX olan dikkatimi çekti fakat sanırım litre olarak küçük diğerlerinden :alala
Abi bu tip cihazlarda su bitince kendi kapanan güvenlik özelliği olanları almak daha mantıklı bir diğer husus ise ultra sessiz olmasıymış. Ben marka olan Loobex i aldım 20m² kadar nemlendirme yapıyor 3.5L haznesi var. Fiyati 1300₺ lira ama bugün indirim var %30 indirim ile 899₺ ye aldım.

Screenshot_20240203-170840.jpg

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Abi bu tip cihazlarda su bitince kendi kapanan güvenlik özelliği olanları almak daha mantıklı bir diğer husus ise ultra sessiz olması. Ben marka olan Loobex i aldım 20m² kadar nemlendirme yapıyor. Fiyati 1300₺ lira ama bugün indirim var %30 indirim ile 899₺ ye aldım.

Ekli dosyayı görüntüle 12282
Oooo çok iyi abi, güzel günlerde kullanmanı dilerim şimdiden :love:

Ben sıcaklığa olan etkisi anlamında birkaç kere denemek için çay makinesini salona götürdüm abi, hem çayımı orada dolrurup içtim mutfağa gitmeden, hem de sıcak tutma özelliği sayesinde sürekli ürettiği buharın , salondaki sıcaklığın hissedilmesine olan etkisini takip ettim ve kesinlikle fark ediliyor abi.

Çay makinesi yokken %36 lara kadar düştüğünü görüyorum salondaki nem oranının, ortamdaki nem düşük olunca sıcaklık algısı da değişiyor :D

Tabi bu soğuk buhar ile kaynayan su buharı arasında fark var mı acaba onu da irdelemek gerekir :alala

Pitbull

İnce Eleyen
Kadim Üye

Ben sıcaklığa olan etkisi anlamında birkaç kere denemek için çay makinesini salona götürdüm abi, hem çayımı orada dolrurup içtim mutfağa gitmeden, hem de sıcak tutma özelliği sayesinde sürekli ürettiği buharın , salondaki sıcaklığın hissedilmesine olan etkisini takip ettim ve kesinlikle fark ediliyor abi.

Çay makinesi yokken %36 lara kadar düştüğünü görüyorum salondaki nem oranının, ortamdaki nem düşük olunca sıcaklık algısı da değişiyor :D

Tabi bu soğuk buhar ile kaynayan su buharı arasında fark var mı acaba onu da irdelemek gerekir :alala
Abi son cümlene istinaden biraz daha araştırınca yazın soğuk üflemesi kışın ise sıcak buhar üflemesi gerekiyormuş. İlk aldığım üründe bunu belirtmiyor. 2. ci cihazda ise belirtiyor o yüzden model değiştirdim.

Screenshot_20240203-173906.jpg

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com

muhammet göl

Midea AEP Tester
Kadim Üye
Konum itibariyle mi evden mi kaynaklı tam bilmiyorum ama daha nem değerinin %60 ın altında seyrettiğine denk gelmedim hocam
Ben size göre daha şanslıyım ozaman
Genelde %60 70 arası seyir halinde odadaki nem

REMZİ96

Klimatör
Kadim Üye
Konum itibariyle mi evden mi kaynaklı tam bilmiyorum ama daha nem değerinin %60 ın altında seyrettiğine denk gelmedim hocam
Ben size göre daha şanslıyım ozaman
Genelde %60 70 arası seyir halinde odadaki nem
Benim evde nem 25-30 max 35 oluyor benimde almam lazım ama etrafı su yapıyormuş çok hangi cihazı alsam acaba

muhammet göl

Midea AEP Tester
Kadim Üye
Benim evde nem 25-30 max 35 oluyor benimde almam lazım ama etrafı su yapıyormuş çok hangi cihazı alsam acaba
Evet kombili evlerde durum bu şekilde babamların evde böyle kuru oluyor onlar peteklere ikişer tane su koyulan aparat lardan asıyorlar bana göre yine işe yaramıyor çünkü oraya gittiğim zaman bir bunaltı geliyor bana
Şöyle düşününce o sularda buharlaşmada olmuyordur
Cihaz konusunu hiç araştırmadım bakmak lazım

REMZİ96

Klimatör
Kadim Üye
Evet kombili evlerde durum bu şekilde babamların evde böyle kuru oluyor onlar peteklere ikişer tane su koyulan aparat lardan asıyorlar bana göre yine işe yaramıyor çünkü oraya gittiğim zaman bir bunaltı geliyor bana
Şöyle düşününce o sularda buharlaşmada olmuyordur
Cihaz konusunu hiç araştırmadım bakmak lazım
Ben 8 tane bu tabaktan yerleştirdim yatak odasındaki peteğin üstüne 2 günde bir dolduruyorum buharlaşıyor bitiyor ama genede nem oranı artmıyor :(

Ekli dosyalar

• IMG_3357.png
    IMG_3357.png
    134.1 KB · Görüntüleme: 1

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
30-50% arası oda nemi normal kabul edilir. Bu değerin altına düşüyorsa nemlendirici, üstüne çıkıyorsa kurutucu düşünebilirsiniz.

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye

Farkı yok hocam, yaşadığım yer aşırı kuru olduğu için bizde nemlendirici cihaz baktık ve araştırdım. Soğuk buhar oda nemini çok yavaş ve zor yükseltiyor, socak buhar ise çok hızlı istenilen seviyeye getirebiliyor, ayrıca soğuk buhar hastalığa sebep olan bakterileri yayabileceği ama sıcak buharın bu olasılığının çok düşük olduğu belirtiliyor. Biz aşırı nem düşüklüğünde sıcak buharla hızlıca nemi yükseltip sonra soğuk buhara geçiyoruz. Evde bebeği olan herkes bence bu cihazlardan almalı. İdeal olanı 30-50% belirtilsede bence en ideali 50%. Kullandığım marka modelin uzaktan kumandası, otomatik nemlendirme modu,sıcak soğuk seçenekleri var. Türkiyede sanırım aynı marka yoktur diye düşünüyorum. Oramio markası.

muhammet göl

Midea AEP Tester
Kadim Üye
Bende onu düşündüm ama detarjan kokuyor küçük bebek var evdede ona kimyasal solutmak istemiyorum
Denerim dersen temiz bezi temiz su ile nemlendirip deneme yapılabilir
Ben denerdim ama benim camlar neredeyse klima dış ünitesinden çok yoğuşuyor %60 seviyesinden aşağı inmiyor kolay kolay
Oyüzden hiç bulaşmayım daha iyi ?

muhammet göl

Midea AEP Tester
Kadim Üye
Ben 8 tane bu tabaktan yerleştirdim yatak odasındaki peteğin üstüne 2 günde bir dolduruyorum buharlaşıyor bitiyor ama genede nem oranı artmıyor :(
İşte yetersiz gelirmiş demek ki
İmkân olacak orda iyi bir kazanda su kaynatacan bak sen ozaman?

REMZİ96

Klimatör
Kadim Üye
Denerim dersen temiz bezi temiz su ile nemlendirip deneme yapılabilir
Ben denerdim ama benim camlar neredeyse klima dış ünitesinden çok yoğuşuyor %60 seviyesinden aşağı inmiyor kolay kolay
Oyüzden hiç bulaşmayım daha iyi ?
havluları ıslatıp peteğe seriyorum gene olmuyor ?

REMZİ96

Klimatör
Kadim Üye
Farkı yok hocam, yaşadığım yer aşırı kuru olduğu için bizde nemlendirici cihaz baktık ve araştırdım. Soğuk buhar oda nemini çok yavaş ve zor yükseltiyor, socak buhar ise çok hızlı istenilen seviyeye getirebiliyor, ayrıca soğuk buhar hastalığa sebep olan bakterileri yayabileceği ama sıcak buharın bu olasılığının çok düşük olduğu belirtiliyor. Biz aşırı nem düşüklüğünde sıcak buharla hızlıca nemi yükseltip sonra soğuk buhara geçiyoruz. Evde bebeği olan herkes bence bu cihazlardan almalı. İdeal olanı 30-50% belirtilsede bence en ideali 50%. Kullandığım marka modelin uzaktan kumandası, otomatik nemlendirme modu,sıcak soğuk seçenekleri var. Türkiyede sanırım aynı marka yoktur diye düşünüyorum. Oramio markası.
Evet o marka burda yok abi sen hangi ülkedesin