Neler yeni

Satın Alma Önerisi Klima Önerisi Kısacık

JOSEBH JR

Yeni Üye
Yeni Üye
Bütçe
40 BİN TL
Marka Model Bilgisi
FİYAT PERFORMANS ÖZELLİKLİ
Herkese selamlar forumda ilk konu başlığım. Sizlerden kısacak bir bilgi almak istiyorum. Klima alacağım ve odamın büyüklüğü 25 mt2 dikdörtgen yapıdadır. Klimayı Adem hocamın dediği gibi kısa olan yere yerleştirilmesi açısından müsaittir. Kullanacağım oda oturma odası olup evde 2 kişi yaşmaktayız. Güneş açısından ise öğleden sonra 2 de başlayıp akşam batıncaya kadar güneş almakta ayrıca 15. son kattayız üstümüz beton ve asansör dairesinin bir kısmı da vardır. Evin izolasyonu fena değil. Lafı çok uzatmayayım bütçem max. 40 bin TL dir. Önerebileceğiniz en iyi fiyat performans klimaya açığım aklımda hiçbir marka yoktur marka konusunda kafam çok karışık. Şöyle de bir durum var kışın ısıtma için kullanmayacağım çünkü doğalgazım vardır. Sadece yazın 3 ay yoğun olarak kullanacağım ve kiracı olup memurum. Yakın yıllarda gitmeyi düşünüyorum. Bu yüzden çok para vermek istemiyorum ama kalitesiz bir şeye de 40 bin vermek istemedim, sizlerden bilgi alayım istedim. Umarım çok uzatıp yanlış bir şeyde yapmamışımdır herkese tekrar teşekkür ederim. Aklımda ve yakınımda takılmaya hazır klima olarak 2 tane marka var linkleri bıraktım iyi günler...

NOT: BU ARADA ADEM HOCAMIN FORMULÜ VE EKSTREM KOŞULLARI GÖZ ÖNÜNE ALARAK 18 BTU LU BİR KLİMANIN YETECEĞİNİ KENDİ FİKRİM OLARAK DÜŞÜNDÜM İYİ GÜNLER..

SmilingArtichoke

Yardımsever
Araştırmacı

cuhadarzade

Bi' Çok Şeyin Antrenörü
Kadim Üye
Bütçe 40 bine kadar olduğundan bayağı seçenek çıkıyor aslında. Midea ve Gree tarafına yönelirdim şahsen.

JOSEBH JR

Yeni Üye
Yeni Üye

F/P üründür. Max BTU 'su 14.200 'dir. Wifi mevcuttur.

Hangi ilde olduğunuzu belirtmemissiniz ama hesaplamaya göre en yüksek BTU çıkabilecek Güneydoğu'dan bile hesaplayınca 13 bin BTU civarı çıkıyor verdiğiniz bilgilere göre.
Hocam Adana da yaşıyorum ben açıklamada bahsetmeyi unutmuşum oturma odam aslında amerikan mutfak yani odada ocak, buzdolabı, fırın, TV, bulaşık makinası vardır. Bu bahsettiğiniz marka iyidir ama ben klima markalarına hiç hakim değilim bu markanın 18 btu luğunu alsam iyi midir ?
Ayrıca arçelikden klima anlamında uzak mı durmalıyım ya da TCL den ?

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
TCL üzebilir. Nasıl üzebilir açıklayayım, ürün tamam güzel ama servis yapılanması kötü. Doğru düzgün bir oturmuş servis ağı yok. Montajda bir şey olursa ne Bilkom, ne servisler ne de TCL sahiplenmiyor. Hepsi kendi arasında top çeviriyor.

Midea, Gree, Sigma, Demirdöküm (A5-A6 serileri) Airfel-Kaira ilk önerilerimiz genellikle. Kozan'daki servis durumunu bilmiyorum tam fakat servis açısından sıkıntılı olabilecek yerlerde Arçelik-Beko önerilerini de yapıyoruz sık sık.

Bu listeye özellikle Sigma ve Demirdöküm ekleme sebebim ise kendi gözlemlediğim kadarıyla İklimsa ve Demirdöküm'ün Çukurova bölgesinde müşterisi fazla. Balkonlara bakmak bile yeterli oluyor hangi klimaların tercih edildiğini görmek için.

İklimsa'nın Kozan'da servisi var mesela. Sigma veya Mitsubishi Heavy tercih edilebilir.

Midea'nın Adana merkezde 4, Ceyhan'da 1 tane servisi var.

Daikin / Airfel / Kaira'nın da servisi var Kozan'da.

Demirdöküm'ün de servisi mevcut.

Tabi iş sadece servisle bitmiyor. Servis olmasa bile merkezden yazın her gün ilçelere on numara hizmet veren servisler var. Midea'nın da Kozan'a hizmet vermekte eksik kalmayacağını düşünüyorum.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Söz konusu Adana ise bu konuda @GençKlima Adana fikir telakki etmezse olmaz zira bölgede hem yaşayan hem de bu işin ticaretini yapan dostumuz kendisi.

Ersin dostumuz marka saplantısı olmayan bir esnaf kardeşimizdir o nedenle Gree gerekiyorsa Gree der, Airfel Gerekiyors Airfel der, Midea gerekiyorsa Midea der o nedenle bir görüşmenizi tavsiye ederim.

Kendisine +90 532 793 20 23 numaradan ulaşıp benim de selamımı iletin, forumdan bağlantı kurduğunuzu da söyleyin fiyat konusunda da yardımcı olur. :ok

Bu arada kesin emin olmamakla birlikte 12 lik İYİ bir klima yeterli olur 18 lik bütçeye yükselmenize gerek kalmayabilri ama dediğim gibi orada yaşayan dostumuzun da yorumlaması önemli. (Çatı faktörü de önemli detay)

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Söz konusu Adana ise bu konuda @GençKlima Adana fikir telakki etmezse olmaz zira bölgede hem yaşayan hem de bu işin ticaretini yapan dostumuz kendisi.

Ersin dostumuz marka saplantısı olmayan bir esnaf kardeşimizdir o nedenle Gree gerekiyorsa Gree der, Airfel Gerekiyors Airfel der, Midea gerekiyorsa Midea der o nedenle bir görüşmenizi tavsiye ederim.

Kendisine +90 532 793 20 23 numaradan ulaşıp benim de selamımı iletin, forumdan bağlantı kurduğunuzu da söyleyin fiyat konusunda da yardımcı olur. :ok

Bu arada kesin emin olmamakla birlikte 12 lik İYİ bir klima yeterli olur 18 lik bütçeye yükselmenize gerek kalmayabilri ama dediğim gibi orada yaşayan dostumuzun da yorumlaması önemli. (Çatı faktörü de önemli detay)

@GençKlima Adana konuyu görüp hemen gelmiş bile.

GençKlima Adana

Adana Midea
Firma Temsilcisi
Web sitesi
www.gencklima.com
Herkese selamlar forumda ilk konu başlığım. Sizlerden kısacak bir bilgi almak istiyorum. Klima alacağım ve odamın büyüklüğü 25 mt2 dikdörtgen yapıdadır. Klimayı Adem hocamın dediği gibi kısa olan yere yerleştirilmesi açısından müsaittir. Kullanacağım oda oturma odası olup evde 2 kişi yaşmaktayız. Güneş açısından ise öğleden sonra 2 de başlayıp akşam batıncaya kadar güneş almakta ayrıca 15. son kattayız üstümüz beton ve asansör dairesinin bir kısmı da vardır. Evin izolasyonu fena değil. Lafı çok uzatmayayım bütçem max. 40 bin TL dir. Önerebileceğiniz en iyi fiyat performans klimaya açığım aklımda hiçbir marka yoktur marka konusunda kafam çok karışık. Şöyle de bir durum var kışın ısıtma için kullanmayacağım çünkü doğalgazım vardır. Sadece yazın 3 ay yoğun olarak kullanacağım ve kiracı olup memurum. Yakın yıllarda gitmeyi düşünüyorum. Bu yüzden çok para vermek istemiyorum ama kalitesiz bir şeye de 40 bin vermek istemedim, sizlerden bilgi alayım istedim. Umarım çok uzatıp yanlış bir şeyde yapmamışımdır herkese tekrar teşekkür ederim. Aklımda ve yakınımda takılmaya hazır klima olarak 2 tane marka var linkleri bıraktım iyi günler...

NOT: BU ARADA ADEM HOCAMIN FORMULÜ VE EKSTREM KOŞULLARI GÖZ ÖNÜNE ALARAK 18 BTU LU BİR KLİMANIN YETECEĞİNİ KENDİ FİKRİM OLARAK DÜŞÜNDÜM İYİ GÜNLER..
Öncelikle merhaba. Bahsettiğiniz şartlara göre 25 mt2 bir alana midea all easy pro veya brezzeles modelinin 12 btu cihazları kurtarır fakat siz yinede kafam rahat etsin derseniz 18 btu olabilir tabi. 12 btu cihazın yeterliliği konusunda her marka ve her model kurtarır diyemem fakat midea için dediğim modeller kesinlikle kurtarır. Yine sormak istediğiniz birşey olursa 0322 431 8000 bu numaradan bana ulaşabilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun iyi günler
Not: dediklerim tavsiye niteliğindedir kesin karar verilebilmesi için yeri muhakkak görüp ona göre karar vermek doğru olan işlemdir.

JOSEBH JR

Yeni Üye
Yeni Üye
TCL üzebilir. Nasıl üzebilir açıklayayım, ürün tamam güzel ama servis yapılanması kötü. Doğru düzgün bir oturmuş servis ağı yok. Montajda bir şey olursa ne Bilkom, ne servisler ne de TCL sahiplenmiyor. Hepsi kendi arasında top çeviriyor.

Midea, Gree, Sigma, Demirdöküm (A5-A6 serileri) Airfel-Kaira ilk önerilerimiz genellikle. Kozan'daki servis durumunu bilmiyorum tam fakat servis açısından sıkıntılı olabilecek yerlerde Arçelik-Beko önerilerini de yapıyoruz sık sık.

Bu listeye özellikle Sigma ve Demirdöküm ekleme sebebim ise kendi gözlemlediğim kadarıyla İklimsa ve Demirdöküm'ün Çukurova bölgesinde müşterisi fazla. Balkonlara bakmak bile yeterli oluyor hangi klimaların tercih edildiğini görmek için.

İklimsa'nın Kozan'da servisi var mesela. Sigma veya Mitsubishi Heavy tercih edilebilir.

Midea'nın Adana merkezde 4, Ceyhan'da 1 tane servisi var.

Daikin / Airfel / Kaira'nın da servisi var Kozan'da.

Demirdöküm'ün de servisi mevcut.

Tabi iş sadece servisle bitmiyor. Servis olmasa bile merkezden yazın her gün ilçelere on numara hizmet veren servisler var. Midea'nın da Kozan'a hizmet vermekte eksik kalmayacağını düşünüyorum.
Hocam az önce demirdöküm, kaira ve arçelik servisleri ile görüştüm. Hepsi kendi markalarını öve öve bitiremiyorlar lakin benim marka takıntım yok. Aklıma demirdöküm geldi kion serisi dışında bir 18btu luk modele rastlayamadım.
İlginiz için teşekkür ederim son dileğim siz olsanız 3 model arasından hangisini alırdınız ?

Demirdöküm Kion 18000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima​

Arçelik Ekolojik 18325 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima​

Kaira DTXR50E 18000 BTU WiFi A++ Inverter Duvar Tipi​

Bu arkdadaşların servisi yaşadığım Kozan'da vardır. Hepsi ilgililer. Aklım arçelik al geç diyor ama sizlerin önerisini dinleyeceğim.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Hocam az önce demirdöküm, kaira ve arçelik servisleri ile görüştüm. Hepsi kendi markalarını öve öve bitiremiyorlar lakin benim marka takıntım yok. Aklıma demirdöküm geldi kion serisi dışında bir 18btu luk modele rastlayamadım.
İlginiz için teşekkür ederim son dileğim siz olsanız 3 model arasından hangisini alırdınız ?

Demirdöküm Kion 18000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima​

Arçelik Ekolojik 18325 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima​

Kaira DTXR50E 18000 BTU WiFi A++ Inverter Duvar Tipi​

Bu arkdadaşların servisi yaşadığım Kozan'da vardır. Hepsi ilgililer. Aklım arçelik al geç diyor ama sizlerin önerisini dinleyeceğim.

Demirdöküm A5 ve A6 ürünleri Gree üretimi.

Kion ise Arçelik üretimi. Kion ile Arçelik-Beko-Altus arasında fark yok. Hatta üstüne Arçelik Alüminyum boru kullanırken DemirDöküm Bakır boru kullanıyor. Kion ile Arçelik-Beko arası tek fark kumanda. Kumanda da çok önemli mi? Bi Arçelik mavi ışık kumanda 300 TL. Demirdöküm Kion'un basit kumandasını istemeyene pratik çözüm.

JOSEBH JR

Yeni Üye
Yeni Üye
Elbette Arçelik almaktansa Kaira çok daha mantıklı tercih olur. Hiç olmazsa tam bakır ürün.
Daikin servis montajı da öyle veya böyle kalite ve güvence duygusu veriyor insanlara.
Adem hocam değerli yorumların için teşekkürler sanırım Adanalı Ersin kardeşimi de arayıp görüşünü alacağıam. Eğer oda önerir ise sanırım kaira markasını alacağım. Konuda emeği geçen herkese teşekkür ederim.. İyi günler.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Adem hocam değerli yorumların için teşekkürler sanırım Adanalı Ersin kardeşimi de arayıp görüşünü alacağıam. Eğer oda önerir ise sanırım kaira markasını alacağım. Konuda emeği geçen herkese teşekkür ederim.. İyi günler.
Biz teşekkür ederiz.
Ne satın alırsanız alın, kimden satın alırsanız alın ama lütfen buraya tercihinizi yazın ki genel eğilimi ve satın aldığınız ürünler ile ilgili memnuniyet seviyelerinizi kayıt altında tutabilelim ve bu sayede sizlerden sonra ürün satın almak isteyen potansiyel alıcılara doğru yön verebilelim :ok

GençKlima Adana

Adana Midea
Firma Temsilcisi
Web sitesi
www.gencklima.com
https://www.cimri.com/klimalar/en-ucuz-dijitsu-djt-18000-btu-a-inverter-klima-fiyatlari,2339631342
Üstad bak bu üründe midea üretimi kaira ile ayni ve 18 bt klima 24 bin tl yazıyor incele derim

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com

Ali Kemal Eyvaz

Fujitsu - Sigma - ME - Bosch Tester
İnceleyenler Kulübü
Sigma Düşünüyorsanız hocalarmında görüşünü alaraktan bu klimanın size fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum. Max soğutma ve ısıtma değerleri gayet yüksek Seer oranıda yüksek bir klima.

Screenshot_20240504_202139_com.android.chrome.jpg

Yok dersenizki 18.000 Btü olsun bence gereksiz fakat onuda atayım.
Screenshot_20240504_203720_com.android.chrome.jpg

Son düzenleme: