Neler yeni

Midea ve Klima Meraklıları Lokali

mert11

Yeni Üye
Yeni Üye
Şunu da ekleyeyim gürültü konusu göreceli bir konu mesela benim kafamda dayanmaz o yüzden bazı durumları mümkün olduğunca kafamın aldığı şekilde ayarlama yapmaya çalışırım

Bakarsınız o arkadaşımız bizim gibi değildir mutlu mesut kullanır hiç umrunda bile olmaz zaten güçlüde bir klima fairy böylelikle hayat devam eder 😀

O yüzden çözümü olan şeylere kafanıza takmayın derim sonuçta herkesin kendi seçimi kimse kimseye zorla aldırmıyor dediğiniz gibi memnun olmayan iade eder.

Sen ben lokaldeki ve forumdaki değerli abi kardeşlerimiz yorum yapar tecrübe aktarır dinleyip dinlememek herzaman kişiye bağlıdır şahsen ben elimden geldiğince görevimi yaptığımı düşünüyorum emin olun sizde öylesiniz
Derim ve cümleten herkese hayırlı geceler dilerim yarın tekrar görüşürüz inşallah 😊 🙋

Kusura bakacak birşey yok. Dozu biraz kaçırdım sanırım :) Benim asıl amacım bu kendisi için kabul edilmez bir durumsa kurulmadan önce uyarmaktı aslında. Ama zaten salonda çok da sorun olmaz diye de söyledim yani kullanılmaz birşey değil ben de kullanıyorum.

Bendeki Airfel R410.

Selamlar tekrardan. Ses konusu sizin de dediğiniz gibi göreceli bir konu, belki gerçekten beni rahatsız etmeyecek, kullanmaya başladığımda göreceğim. Ayrıca deneyimlediğiniz durum olumsuz da olsa paylaşmanız en doğrusuydu, ürünü yeni kullanmaya başlayacak biri olarak en azından önden böyle bir durum yaşayabileceğimin farkındalığına erişmiş oldum. Bu açıdan gerçekten çok teşekkür ederim. :)

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye
Kusura bakacak birşey yok. Dozu biraz kaçırdım sanırım :) Benim asıl amacım bu kendisi için kabul edilmez bir durumsa kurulmadan önce uyarmaktı aslında. Ama zaten salonda çok da sorun olmaz diye de söyledim yani kullanılmaz birşey değil ben de kullanıyorum.

Bendeki Airfel R410.
Sende haklısın hocam
En azından fikir sahibi olunur 😊
Arkadaşımız da iyi niyetimizi farketmiş sağolsun 😊🙏
@Adem Helvacı abi eski nesil R410 Airfel klimalar R32 li Airfel e göre biraz dahamı değişik birde bu fan kontrol olayı midea larda olduğu gibi 1~100 arası kontrol imkanı vermiyor mu acaba :alala

altay.

Araştırmacı
Araştırmacı
Abiler bu bizim çakma prime kairada midea kumandasıyla fresh özelliği aktifleştirilebiliyor da sizce bu özellik işe yarıyor mu gerçekten yoksa tıraş mı? İç üniteden farklı bı ses geliyor sanki çalışırken?

Kılavuzda şöyle yazıyor: TAZE HAVA fonksiyonu başlatıldığında İyonlaştırıcı/Plazma Toz Toplayıcıya (modele göre) enerji verilir ve havadaki polen ve yabancı maddelerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Eğer gerçekten işe yarıyorsa ve çalışıyorsa da iç ünitede ekstra toz birikmesine neden olur mu bu çalışma prensibi sebebiyle?

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye
Abiler bu bizim çakma prime kairada midea kumandasıyla fresh özelliği aktifleştirilebiliyor da sizce bu özellik işe yarıyor mu gerçekten yoksa tıraş mı? İç üniteden farklı bı ses geliyor sanki çalışırken?

Kılavuzda şöyle yazıyor: TAZE HAVA fonksiyonu başlatıldığında İyonlaştırıcı/Plazma Toz Toplayıcıya (modele göre) enerji verilir ve havadaki polen ve yabancı maddelerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Eğer gerçekten işe yarıyorsa ve çalışıyorsa da iç ünitede ekstra toz birikmesine neden olur mu bu çalışma prensibi sebebiyle?
Valla bunu bende merak ediyorum bendede uv iyonozer var airmagic yazan ona basınca tık diye ses geliyor başkada değişik ses gelmiyor o parça evaporatör lere doğru bakıyor :alala
Bugüne kadar uzun süreli açmadım fark olurmu olmaz mı bilemedim
Sizin değişik ses dediğiniz şey fan sesimi değişiyor yada devreye girme sesi gibi birşey mi

altay.

Araştırmacı
Araştırmacı
Valla bunu bende merak ediyorum bendede uv iyonozer var airmagic yazan ona basınca tık diye ses geliyor başkada değişik ses gelmiyor o parça evaporatör lere doğru bakıyor :alala
Bugüne kadar uzun süreli açmadım fark olurmu olmaz mı bilemedim
Sizin değişik ses dediğiniz şey fan sesimi değişiyor yada devreye girme sesi gibi birşey mi
İlk başladığında ritmik bi ses çıkarıyor gibi tıtıtıtıtı gibi. Çok düşük tabi ses seviyesi. Ortam sesliydi uzun süre test edemedim galiba sonradan kayboldu o ses emin değilim. Akşam bakarım yine.

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye
İlk başladığında ritmik bi ses çıkarıyor gibi tıtıtıtıtı gibi. Çok düşük tabi ses seviyesi. Ortam sesliydi uzun süre test edemedim galiba sonradan kayboldu o ses emin değilim. Akşam bakarım yine.
Tamamdır kardeşim
Prime klimayı epeyce kullandım ondada o fonksiyonu açtım desem yalan olur hatırlamıyorum bir inceleme yapalım bakalım efsane mi kestane mi bu özellik 😅
@İRFAN abi sendeki prime da dikkat ettin mi sence ne işe yarar bu taze hava fonksiyonu

İRFAN

Süper Üye
Kadim Üye
Tamamdır kardeşim
Prime klimayı epeyce kullandım ondada o fonksiyonu açtım desem yalan olur hatırlamıyorum bir inceleme yapalım bakalım efsane mi kestane mi bu özellik 😅
@İRFAN abi sendeki prime da dikkat ettin mi sence ne işe yarar bu taze hava fonksiyonu
Prime ı bilmem ama gree gtech de benzer bir alet var içinde bence KESTANE hemi de kurtlusu. Taze hava hissiyatı desen yok koku giderme desen yok ne işe yarıyor bilmem.

ByCilo

Midea Xtreme Tester
İnceleyenler Kulübü
Ben bir ara uzun süre açtım bir numarasını göremedim 😃 belki evde hasta varsa havada uçuşan mikropları etkisiz hale getiriyor olabilir 🤔

Engraulis

Gree Fairy Tester
Kadim Üye
Sualim var size gençler. Bu klimayı ısıtma modunda 24 derecede çalıştırmakla soğutmada 24 derecede çalıştırmak arasında ne fark vardır.

altay.

Araştırmacı
Araştırmacı
Sualim var size gençler. Bu klimayı ısıtma modunda 24 derecede çalıştırmakla soğutmada 24 derecede çalıştırmak arasında ne fark vardır.
Soğutmada işlevi gereği 24ün üzerine çıkarmaz, ısıtmada 24 altına düşürmez. Veya yapmaya çalışır diyelim. Soğutmada ayarlanandan tam hatırlamıyorum da 0.5-1 derece artarsa devreye girer seçilen işleve göre ayarlanan sıcaklık civarında tutmaya çalışır, genelde daha altında tutar, ısıtmada da tam tersi

Son düzenleme:

ByCilo

Midea Xtreme Tester
İnceleyenler Kulübü
Isıtmada sıcak üfleyerek soğutmada soğuk üfleyerek denge kurmaya çalışır. 🤔

nightfrostt

Yeni Üye
Yeni Üye

Merhaba,

bu post faydalı olabilir sorunuz için;

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.