Neler yeni

SD Kart Okuyucu tavsiyesi

Hakan

Süper Üye
Kadim Üye
Arkadaşlar

Merhaba

SD kart okuyucu almak istiyorum. Daha önce 2 tane aldım. Her ikisi de 2. okuma denemesinde okunmaz oldu. Kartlarda sıkıntı yok. Bilgisayara direkt takınca okunuyor. Ama aldığım her iki okuma aparatı da okutmaz oldu.

Çok pahalı olmayan, işimi görecek bir kart okuyucuya ihtiyacım var. İhtiyaç şekli şu: Aksiyon kameram var. Araba ile ne zaman memleketime yola çıksam arabanın ön camına yapıştırıyorum. 850 km yolu hiç kapatmadan kesintisiz kaydediyorum. Sonra da o kaydı TV'de saatlerce seyrediyorum. Bu benim en büyük zevkim.

Üretilen TV'ler ise kart okuyucu desteklemiyor. İlla bilgisayardan mobil harddiske veya flash diske aktarıyorum. Oradan da TV'ye takıp izliyorum. Bu şekilde olmasından bıktım. Kartı direkt kart okuyucu ile TV'ye bağlamak istiyorum. Oradan izlemek istiyorum.

Güzel bir kart okuyucu tavsiyesi istiyorum.

orcun

Bilgi Dolu Üye
Kadim Üye
Web sitesi
www.orcunfix.com
https://www.amazon.com.tr/dp/B07N2HQSM3 Bu marka kaliteli ürün de güzel işini görür. hem pc hem de tv için usb'den kullanabilirsin. Hem micro usb hem de tam boy sd kart destekliyor. usb 3.0 desteklediği içinde taktığın kartlardan düzgün performans alırsın. Yani yazma okuması hızlı kart takacaksan da onu bilgisayara hızlı da aktarırsın. Televizyonunda usb portu 3.0 destekliyorsa zaten sorun olmaz. 2.0 da destekliyorsa problem değil bu arada kullanırsın.

Hakan

Süper Üye
Kadim Üye
Amazon'dan bugüne kadar hiç bir alışverişim olmadı. Ne kadar sürede gönderiyorlar. Yani ülke dışında bir platform mu? Yoksa hepsiburada, n11, trendyol gibi Türkiye içinde bir yer mi?

Bu arada ürün güzelmiş.

orcun

Bilgi Dolu Üye
Kadim Üye
Web sitesi
www.orcunfix.com
Amazon'dan bugüne kadar hiç bir alışverişim olmadı. Ne kadar sürede gönderiyorlar. Yani ülke dışında bir platform mu? Yoksa hepsiburada, n11, trendyol gibi Türkiye içinde bir yer mi?

Bu arada ürün güzelmiş.
Amazon türkiye satıyor şuan n11 hepsiburada trendyoldan farksız. Yok yok öyle ülke dışından falan gelmiyor satıcı ve site zaten türkiye.

Hakan

Süper Üye
Kadim Üye
Bu TV'lerin, videoların derdi ne arkadaş. Anlamıyorum yaa. Sıkıntı ilk ikisindedir diye üçüncü kere SD kart okuyucu aldım. TV'ye takıyorum. Okumuyor. Videoya takıyorum. Okumuyor. Bilgisayara takıyorum. Çatır çatır okuyor.

Valla sinir oldum. Haa. Şu da var. Aldığım SD kart okuyucuda flash disk takmak için de yer yapmışlar. Flash disk taktığım zaman okuyorlar. Kart taktığım zaman okumuyorlar.

Sakın boyutlarını bahane etmeyin. Flash disk 128 GB. SD Kartlar 64 GB.

Aldığım kart bu:

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-04-20 at 15.02.15.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-20 at 15.02.15.jpeg
    59.6 KB · Görüntüleme: 4
  • WhatsApp Image 2024-04-20 at 15.01.45.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-20 at 15.01.45.jpeg
    30.6 KB · Görüntüleme: 4
  • WhatsApp Image 2024-04-20 at 15.01.23.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-20 at 15.01.23.jpeg
    63.3 KB · Görüntüleme: 4

Hakan

Süper Üye
Kadim Üye
Dün doya doya her türlü denemeyi yaptım. Sonuçlar:
1. Kart okuyucuyu TV'ye takıyorum. 128 GB Flash diski kart okuyucuya takıyorum. TV algılıyor. USB cihazı bağlandı diyor.
2. Kart okuyucuyu TV'ye takıyorum. Flash disk takılı iken 64 GB SD kartı kart okuyuca takıyorum. TV'de USB Bağlantısı Kesildi yazısı çıkıyor. Kartı çıkartıyorum. Tekrar USB cihazı bağlandı diyor.
3.Kart okuyucuyu TV'ye takıyorum. Flash disk takılı değil iken SD kartı kart okuyucuya takıyorum. Hiç algılamıyor. Bağlanmıyor.
4. Kart okuyucuyu TV'ye takıyorum. Flash disk takılı olsun veya olmasın, fotoğranf makinemde kullandığım 2 GB kartı takıyorum. TV algılıyor. USB cihazı bağlandı diyor.
Aynı denemeleri LG Blu-ray Player'in USB girişinde denedim. TV ile tam olarak aynı sonuçları veriyor. Fakat bu denemeleri notebookta yapınca her türlü bağlanıyor. Çalışıyor.

Sorunun nerede olduğunu bir türlü anlayamadım.