Neler yeni

Tcl Tv Tüketici hakem heyeti sonucu

efendirocky

Meraklı
Yeni Üye
Merhaba 55c728 tcl televizyonumda 3 adet ölü piksel olmasına rağmen tcl servis gönderimi yapmadığı için t.h.h'ye başvuru yaptım ve kazandım.
T.h.h dilekçemde emsal ürün tespitini söylesemde tespit maalesef yapılmamış olup birebir değişim olarak işleme alınmıştır. Şuan büyük olasılıkla stokta ürün yok gibi bazı söylemlerde bulunacaklardır bu süreçte ne yapmam gerek? Sonuçlanalı yaklaşık 13 gün oldu.

Bu süreçte bilerek süreci uzatan tcl'nin ta kendisidir 728'i bırakın 735 bile vatanda yok. :)

Ekli dosyalar

• TCL1.PNG
    TCL1.PNG
    217.8 KB · Görüntüleme: 34
  • TCL2.PNG
    TCL2.PNG
    97.8 KB · Görüntüleme: 34

Sametylmz

Meraklı
Yeni Üye
Merhaba 55c728 tcl televizyonumda 3 adet ölü piksel olmasına rağmen tcl servis gönderimi yapmadığı için t.h.h'ye başvuru yaptım ve kazandım.
T.h.h dilekçemde emsal ürün tespitini söylesemde tespit maalesef yapılmamış olup birebir değişim olarak işleme alınmıştır. Şuan büyük olasılıkla stokta ürün yok gibi bazı söylemlerde bulunacaklardır bu süreçte ne yapmam gerek? Sonuçlanalı yaklaşık 13 gün oldu.

Bu süreçte bilerek süreci uzatan tcl'nin ta kendisidir 728'i bırakın 735 bile vatanda yok. :)
735 hala üretimde

efendirocky

Meraklı
Yeni Üye
Bilgi için teşekkür ederim, tcl başından savıyor vatana atıyor topu vatan biz tcl'ye sormadan adım atamıyoruz onlar işin çakallığına kaçıyor diyor bakalım ne olacak.

Stokta yok gibi söylemde bulunulursa ne yapmam gerek tam olarak?

onurdogan19

Meraklı
Yeni Üye
Bilgi için teşekkür ederim, tcl başından savıyor vatana atıyor topu vatan biz tcl'ye sormadan adım atamıyoruz onlar işin çakallığına kaçıyor diyor bakalım ne olacak.

Stokta yok gibi söylemde bulunulursa ne yapmam gerek tam olarak?
Sen yazılı olarak gönderebileceğin ve yazılı olarak cevap alabileceğin bir iletişim kanalı seç kardeşim muhattap kimse, cihazı nerden aldıysan ilk başta oraya yazılı şekilde başvur, yazılı olarak cevap al, gelen cevapla tekrar tüketici hakem heyetiyle iletişime geç. Öyle konuşarak, o ona suç atarak birşey elde edemezsin diye düşünüyorum. Mağaza müdürü mü ilgileniyo kim ilgileniyor kim yetkiliyse ben size yazılı şekilde dilekçe vereceğim de, sizde yazılı cevap yazın ona göre hareket edeceğim de.

efendirocky

Meraklı
Yeni Üye
Şuan yine aradım ürün stokta yok iade deniyor nasıl bir yol izlemeliyim? kıymet taktirini nasıl yapacağım vb.

efendirocky

Meraklı
Yeni Üye
Karar açık, ne diyorsa o, vermiyorsa verin icraya bakın bakalım o zaman nasıl veriyorlar

Ekli dosyayı görüntüle 11629
Bilgi için teşekkürler.

T.h.h BİREBİR DEĞİŞİM olarak belirtmiş, malum süreci kasıtlı olarak uzatıp servis yönlendirmesi yapmadıkları için ürün stokta BİTTİ.

Şimdi icraya gidip takip başlatsamda değişen ne olur? çünkü eski ücreti 12 bin bandında ve şuan büyük bir fark olduğunu bariz biliyoruz. İcra memuru gelip kıymet taktiri yapabilir mi yoksa dava yoluna mı gideceğiz :)

efendirocky

Meraklı
Yeni Üye
merhaba, küçük bir soru, şimdi baya bastırmam sonucunda bir dönüş oldu vatandan 12 bin'e almış olduğum 55c728 i verip üstüne 5 BİN TL verip 55c745 almalı mıyım (5 bin'den den fazla vermem belirttim zaten) yoksa kıymet takdiri, icra vs. gibi yollarınımı seçmeliyim?

not: c735 stokta yok.
not2: c645 önerdiler Hz farkı var işime gelmez dedim.

Hangisi mantıklıdır?

Murat ALA

Moderator
Moderator
merhaba, küçük bir soru, şimdi baya bastırmam sonucunda bir dönüş oldu vatandan 12 bin'e almış olduğum 55c728 i verip üstüne 5 BİN TL verip 55c745 almalı mıyım (5 bin'den den fazla vermem belirttim zaten) yoksa kıymet takdiri, icra vs. gibi yollarınımı seçmeliyim?

not: c735 stokta yok.
not2: c645 önerdiler Hz farkı var işime gelmez dedim.

Hangisi mantıklıdır?
Totalde 17.000 TL'ye 55C745 almış olacaksınız. Bence kabul edin derim. Tabii ürün revizyonlu, teşhir felan olmasın. Sıfır kutusunda isteyin.

efendirocky

Meraklı
Yeni Üye
Totalde 17.000 TL'ye 55C745 almış olacaksınız. Bence kabul edin derim. Tabii ürün revizyonlu, teşhir felan olmasın. Sıfır kutusunda isteyin.
Yani mantıklı gibi zaten kıymet takdiri yapsak bile 25 bin TL alsak üste yine 5 koyacağım ki c745 alayım. Totalde hemen hemen 30-32 bin TL yi bulacak.

Bakalım onaylayacaklar mı görüşmemizde pozitiflik vardı müdürlükten aradılar,bugün 30 dk görüşme yaptık baya karışmış ortalık.. Malum hiç rahat durmadım.. ?

Murat ALA

Moderator
Moderator
Yani mantıklı gibi zaten kıymet takdiri yapsak bile 25 bin TL alsak üste yine 5 koyacağım ki c745 alayım. Totalde hemen hemen 30-32 bin TL yi bulacak.

Bakalım onaylayacaklar mı görüşmemizde pozitiflik vardı müdürlükten aradılar,bugün 30 dk görüşme yaptık baya karışmış ortalık.. Malum hiç rahat durmadım.. ?
Eğer böyle bir teklif sundularsa daha ısrar etmenize gerek yok bence. 5.000 TL ödeyerek 55C745 alınablir.

efendirocky

Meraklı
Yeni Üye
Tekrardan merhaba son gelişme şu şekildedir;

1 sene önce 55c728 tv'yi 12 bin tl'ye satın almıştım ve bazı sorunlar nedeniyle T.H.H başvurusu yapmıştım. Malum başvuruda eşdeğer tespiti diye belirtsemde gelen bilirkişi pikselleri bile zor görmekle kalmadı birde karar forumuna raportör hukuki bir terim olan AYIPSIZ MİSLİ İLE DEĞİŞİM değilde BİREBİR değişim yazmış tabi oldukça yazım hataları vardı. :)

YAZIM HATALARI;
@Faruk KATI Hocam bakar mısın benim karar nasıl karmaşık, senin karara / yazım güzelliğine hayran kaldığımı bu yüzden belirttim. :)))

1705690629085.png

Malum stokta C728 VE C735 olmadığı için 12 bin tl'yi iade edeceklerini belirttiler. Bende birçok alanda baya bir yaygara çıkartınca tarafımla iletişime geçip C645 önerdiler bende bunu reddedip C735 VEYA C745 olmasını söyledim.

Arayan hukukcu C735'den sadece teşhir olduğunu ve C745'den ellerinde gayet çok olduğunu belirttiler.

Eski cihazımı alıp üzerine 10 bin tl koymamı söylesede ben 5 bin tl'den fazla veremem diye direttim ve bir gün sonra arandığımda yani bugün şu şekilde cevap geldi;

GEREKLİ GÖRÜŞMELERİ YAPTIM ESKİ ÜRÜNÜ İADE ALACAĞIZ (55C728) ÜZERİNE SADECE 7 BİN TL VERECEKSİNİZ VE YENİDEN SATIŞ FATURASI KESİP YENİ SIFIR BİR GARANTİYLE KAPALI KUTU (55C745) VERECEĞİZ DİYE BİLGİ AKTARILDI.

NOT: Vatan bilgisayar genelde değişim ürünlerini İADE olarak alıp iade kuponla yeni bir fatura kesen firmadır bu tutumu gayet güzel. Bu sayede garanti yeniden başlar.

Kendi kendime muhasebe yaptığımda kıymet takdiri davası açıp 12 bin tl'ye aldığım ürün için 25 bin tl geri alsam bile üzerine maalesef 5-10 bin daha koyup yeni bir cihaz alabilirim ve mahkeme süreçlerinin uzaması nedeniyle birde avukat vekalet ücretlerini iade almak için tekrar bir dava açayım derken süreç epey bir uzayacak diye düşündüm.

Benim bilgim ve kafamdaki muhasebe böyledir, icradan gelip kardeşim 745'le ücretsiz değiştireceksin diye bir baskı kuramayacaklarsa ki sanmıyorum 7 bin verip c745 almak mantıklı gibi.

DÜŞÜNCESİ VEYA BİLGİSİ OLANLARI YORUMLARA BEKLİYORUM.

efendirocky

Meraklı
Yeni Üye
üste 7 bin verilir mi yoksa kıymet takdiri mi yaptıralım fikri olan?

Resmen 1 ay önceki fiyat olan 19 bin TL ye TV almışım gibi bir şey oluyor... Yeniden ürün satıyorlar resmen... Burada kar yok yine zarar bende.

33 bin felan hepsi şişirme rakam 19 a kadar düşmüş cihaz geçen ay ...

efendirocky

Meraklı
Yeni Üye
Merhaba, 55c728'i iade alıp 7 bin TL fark ile 55c745 tcl TV vereceklerdi.

Açıkçası Fiyat çok geldi anlaşamadık baya bir itiraz ettim.

Twitter'dan baya bir itirazlar vs. derken vatan bilgisayardan S***R bey aradı görüşme yaptık durumu tekrar anlattım 7 bin TL'nin çok olduğunu beyan ettim kendisi bir görüşme yapıp tekrar iletişime geceçeğini beyan etti bugün 3 bin TL fark ile ürünü vereceklerini, faturanın yeni kesileceğini ve garantininde yeniden başlayacağını beyan ettiler.

3 bin TL için hiç uğraşmaya deymeyeceği için bu duruma SICAK baktım.

Sizce mantıklımıdır?

Murat ALA

Moderator
Moderator
Merhaba, 55c728'i iade alıp 7 bin TL fark ile 55c745 tcl TV vereceklerdi.

Açıkçası Fiyat çok geldi anlaşamadık baya bir itiraz ettim.

Twitter'dan baya bir itirazlar vs. derken vatan bilgisayardan S***R bey aradı görüşme yaptık durumu tekrar anlattım 7 bin TL'nin çok olduğunu beyan ettim kendisi bir görüşme yapıp tekrar iletişime geceçeğini beyan etti bugün 3 bin TL fark ile ürünü vereceklerini, faturanın yeni kesileceğini ve garantininde yeniden başlayacağını beyan ettiler.

3 bin TL için hiç uğraşmaya deymeyeceği için bu duruma SICAK baktım.

Sizce mantıklımıdır?
7.000 TL bile mantıklıydı eğer 3.000 TL'ye sıfır kutusunda vereceklerse kaçırmayın.

efendirocky

Meraklı
Yeni Üye
7.000 TL bile mantıklıydı eğer 3.000 TL'ye sıfır kutusunda vereceklerse kaçırmayın.
evet sıfır kutu sıfır fatura şeklinde :)

Ben hesabı tahmini kıymet takdirine göre yapıyorum onlarda öyle yapıyor sanırım 22-25 bantlarında olsa emsal c728 üste 3 versek 28 felan gibi.

3 ideal 2.5 3 olarak düşünmüştüm en fazla onda karar kıldık.. Baya uğraştım ama.. :)

En azından mahkeme vs. ugrasamayız iki tarafta havaya ücret ödememiş olur

Murat ALA

Moderator
Moderator
evet sıfır kutu sıfır fatura şeklinde :)

Ben hesabı tahmini kıymet takdirine göre yapıyorum onlarda öyle yapıyor sanırım 22-25 bantlarında olsa emsal c728 üste 3 versek 28 felan gibi.

3 ideal 2.5 3 olarak düşünmüştüm en fazla onda karar kıldık.. Baya uğraştım ama.. :)

En azından mahkeme vs. ugrasamayız iki tarafta havaya ücret ödememiş olur
55C745'in güncel fiyatı 33.000 lira. Bence çok mantıklı olur bu anlaşma.

yunussaslak

Yeni Üye
Yeni Üye

Hocam bişey sorucam benimde panelimde sıkıntı oldu , yetkili servis geldi garanti dışı diyor,panel de yok ellerinde diyor bi üst model TV alın diyor şaka yapar gibi , bende tüketici hakem heyetine başvurmak istiyorum ama aldığım Evkur u mu ,tcl markasını mı yoksa yetkili servis bilkomu mu karşı taraf olarak bilgilerini girmeliyim.