Neler yeni

Xbox Oyun Kolu için Batarya Tavsiyesi

Root61

Yeni Üye
Yeni Üye
Li-po veya li-ion batarya alıp custom bir şeyler yapabilirsin. Ayrıca li-po ve özellikle li-ion pilleri hızlı şarj edebilirsin. Örneğin telefonların içindeki piller li-ion.

Custom yapmanın avantajı; dilediğin kapasitede seçebilirsin.

Örneğin biri 18650 pil ile modlama yapmış:
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
Bunun bir de ağırlık tarafı var. Normal pilleri takınca zaten ağırlaşıyor. 18650 pilleri,pil yuvasını falan takınca yorar bence?. Çıkıntı yapması da hoşuma gitmedi ki orası da ayrı dert.

DeepState

Süper Üye
Destek Ekibi
Kumandadan dolum olmuyor diye biliyorum?. Ben de öyle akıl etmiştim yaklaşık 5~6 sene önce alırken sormuştum da yok demişlerdi?. Harici bataryası satılıyor ama güvenilir bir satıcı bulamadım. Yan sanayi tabir edilen şekli çok fazla var (Xbox play and charge kit diye aratabilirsiniz).

Pilleri şarj etmek için o kadar eski bir aleti önermem ama marka/modeline bağlı da iş görebilir. Bazı şarj cihazları pilin doluluk oranını kontrol edip şarjı öyle kesiyor. Bazı şarj cihazları ise timer denilen naneyi kullanıyor( Belli bir süre sonra otomatik şarjı kesiyor. Yani öyle doldu mu dolmadı mı bakmıyor.). Timer kullananlar pek önerilmiyor( Pilin içinden geçtiği söyleniyor ama bence biraz abartı?).
Yan sanayi olarak xboxlara genelde dobe markası aksesuar üretiyor kalitesi nasıldır bilmiyorum daha önce kullanmadım ama en popüler markası o türkiyede. Orijinal olanları da neredeyse iki kat daha pahalı satıcı olarak teknoloji marketlerde bulunabiliyor. Fakat orijinaline verilecek parayla 8-10 tane şarjlı AA pil alabilirsiniz.

Root61

Yeni Üye
Yeni Üye
Yan sanayi olarak xboxlara genelde dobe markası aksesuar üretiyor kalitesi nasıldır bilmiyorum daha önce kullanmadım ama en popüler markası o türkiyede. Orijinal olanları da neredeyse iki kat daha pahalı satıcı olarak teknoloji marketlerde bulunabiliyor. Fakat orijinaline verilecek parayla 8-10 tane şarjlı AA pil alabilirsiniz.
Ben alternatif sundum?. 5~6 senedir kullandığım Xbox kolunu alırken yanında Gp 2700 reycko piller de almıştım. Hâlâ onları kullanıyorum(4 tane var. 2 sinin şarjı bitince diğer ikisini kola takıyorum. Şarjı bitenleri şarj ediyorum. Henüz yarı yolda kalmadım?)

DeepState

Süper Üye
Destek Ekibi
Ben alternatif sundum?. 5~6 senedir kullandığım Xbox kolunu alırken yanında Gp 2700 reycko piller de almıştım. Hâlâ onları kullanıyorum(4 tane var. 2 sinin şarjı bitince diğer ikisini kola takıyorum. Şarjı bitenleri şarj ediyorum. Henüz yarı yolda kalmadım?)
En iyisini yapıyorsunuz ben de panasonic enelooplara kıyamadığım için xbox a GP 2100 aldım :)

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Bunu bilmiyordum ama şu saatten sonra asla Xbox almam (her modeli aynıysa). Pille konsol kumandası mı olur anlamış değilim. Ps4 kullanıyordum Türkiyede ve cidden iyi gidiyordu pili.
Dedim ve aldım ? Şimdi soruyorum şarjlı pil ve dışarda şarj mı yoksa batarya paketi mi hazır üzerinde şarj edilenlerden?

Çok oyun oynamam bu yüzden hangi mah değeri seçmeliyim?

ArGoDa

Araştırmacı
Araştırmacı
Asıl işi bu alet yapıyor 6 ila 8 saat arası şarj doluyor...

Ekli dosyalar

• images (57).jpeg
    images (57).jpeg
    17.5 KB · Görüntüleme: 0

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Dedim ve aldım ? Şimdi soruyorum şarjlı pil ve dışarda şarj mı yoksa batarya paketi mi hazır üzerinde şarj edilenlerden?

Çok oyun oynamam bu yüzden hangi mah değeri seçmeliyim?
Çekilin xbox'çı geldi ? Bir gün herkes xbox kullanacak heyt beee ? ?

GP'den iki 2700lük, iki 2100lük pil ve ikili şarj ile oynuyorum. Dörtlü şarj cihazında dördü de dolu olmak zorunda mı bilmiyorum. İkilide ikisini de takmazsam çalışmıyor. Zaten kol da iki pilli Yeşil serilerinden aldım. Şimdi hatırlamıyorum kaçlıktı ama pro serilerine ihtiyaç duymadım. Daha fazla şarj imkanı sağlar gibi diyordu da bence gerek yok ya. Kol titreşimi de sürekli açık. İki kol var iki set de GP, bir de eski Energizer şarjlıyı stepne olarak tutuyorum. Biteni taksam sabaha şarj oluyor zaten.

Bence 2700, eğer yoksa 2100'lük GP gayet iş görür. İlk kullandığımda ben de "Yoh ya pille uğraşılmaz böyle. Başka yolu yok mu?" dediydim ama uğraşılmıyor ki. Kapağı aç kapa kırar mıyım zamanla dedim. O da olmuyor ?

Ha bir handikapı var bence. Piller seri bağlı kolda. Ama yerleşimi paralel gibi. Ona dikkat etmek lazım. İlk başta bakmayınca +/- neresi diye şak paralel koymuştum :haha

M. B.

Araştırmacı
Araştırmacı
Ben daha basit bir çözüm ile kullanıyorum. Bim'de satılan PowerB marka pillerle birikte series s, 2 adet 9. nesil kolları eşimle birlikte kullanıyoruz. Maliyeti de performansı da gayet tatmin edici. Ama çok sık ve aşırı oyun oynayanlar için yine de çözüm olmayabilir. Biz her akşam keyfine oynayanlardanız. :)

Eğer çok kullansaydım da https://www.amazon.com.tr/Serisi-Controller-edilebilir-İstasyonu-Denetleyicileri/dp/B0BWTL5R5Q?source=ps-sl-shoppingads-lpcontext&ref_=fplfs&psc=1&smid=A3OYMOASBCWL0F
Bunu tercih ederdim muhtemelen.

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
Destek Ekibi
Çekilin xbox'çı geldi ? Bir gün herkes xbox kullanacak heyt beee ? ?

GP'den iki 2700lük, iki 2100lük pil ve ikili şarj ile oynuyorum. Dörtlü şarj cihazında dördü de dolu olmak zorunda mı bilmiyorum. İkilide ikisini de takmazsam çalışmıyor. Zaten kol da iki pilli Yeşil serilerinden aldım. Şimdi hatırlamıyorum kaçlıktı ama pro serilerine ihtiyaç duymadım. Daha fazla şarj imkanı sağlar gibi diyordu da bence gerek yok ya. Kol titreşimi de sürekli açık. İki kol var iki set de GP, bir de eski Energizer şarjlıyı stepne olarak tutuyorum. Biteni taksam sabaha şarj oluyor zaten.

Bence 2700, eğer yoksa 2100'lük GP gayet iş görür. İlk kullandığımda ben de "Yoh ya pille uğraşılmaz böyle. Başka yolu yok mu?" dediydim ama uğraşılmıyor ki. Kapağı aç kapa kırar mıyım zamanla dedim. O da olmuyor ?

Ha bir handikapı var bence. Piller seri bağlı kolda. Ama yerleşimi paralel gibi. Ona dikkat etmek lazım. İlk başta bakmayınca +/- neresi diye şak paralel koymuştum :haha
Oyunun en güzel yerinde bu pil bitmez mi işte o zaman çok kötü oluyor :kiskis

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Oyunun en güzel yerinde bu pil bitmez mi işte o zaman çok kötü oluyor :kiskis
Ya adam uyarıyor. Ben bitiyorum diye bildirim veriyor. Ekranda kocaman yazı çıkarıyor. E bir zahmet değiştiriverek stepne ile ne var yani? Ben uyurken de diğeri şarj olsun fena mı :haha

Yok ya kolun altına ben öyle bir şey yapıştıramam kaç para o kol bildin mi ? ?

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
Destek Ekibi
Ya adam uyarıyor. Ben bitiyorum diye bildirim veriyor. Ekranda kocaman yazı çıkarıyor. E bir zahmet değiştiriverek stepne ile ne var yani? Ben uyurken de diğeri şarj olsun fena mı :haha

Yok ya kolun altına ben öyle bir şey yapıştıramam kaç para o kol bildin mi ? ?
Kapaklı piller çıkıyor burası güzel sarjlı olup içinden pili çıkmayanların durumu kötü sarj kablosu arıyorlar oyun gidiyor bağlantı kopuyor :kiskis

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Kapaklı piller çıkıyor burası güzel sarjlı olup içinden pili çıkmayanların durumu kötü sarj kablosu arıyorlar oyun gidiyor bağlantı kopuyor :kiskis
Bak kablo deyince. Ben o type-c girişini şarj sandım ilk kullandığımda. Taktım tüm gece şarj olsun diye. Sabah baktım hiç tepki yok. Dedim bu bozuk :haha

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Anlaşılan batarya paketi kullanan yok gerekte yok sanırım. Bende 2200 ve üzeri şarjlı pil ve cihaz döngüsüne gireceğim (şarj paketi + stand iyi kampanya yakalamazsam) görülüyor :) Zaten aşırı oyuncu değilim.

Xbox almazdım ama aşırı iyi fiyat yakaladım. İkinci el parasına ve ps4 fiyatının 80 dolar altına Series S,1 kol ve 3 ay game pass Amazondan aldım :) Online Fifa (FC 24-23) oynamak isteyen olursa biraz alıştıktan sonra eşleşelim ?

Son düzenleme:

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Anlaşılan batarya paketi kullanan yok gerekte yok sanırım. Bende 2200 ve üzeri şarjlı pil ve cihaz döngüsüne gireceğim (şarj paketi + stand iyi kampanya yakalamazsam) görülüyor :) Zaten aşırı oyuncu değilim.

Xbox almazdım ama aşırı iyi fiyat yakaladım. İkinci el parasına ve ps4 fiyatının 80 dolar altına Series S,1 kol ve 3 ay game pass Amazondan aldım :) Online Fifa (FC 24-23) oynamak isteyen olursa biraz alıştıktan sonra eşleşelim ?
Batarya paketi bence gereksiz. Bilmiyorum ya, pil benim işimi gördü. Bu sıkıntıyı ben de yaşarım sanmıştım ama gerçekten hiç ihtiyaç olmuyor. Dediğim gibi bir kol varsa ikinci pil grubu stepne, iki varsa üçüncü stepne. Kalitesi de önemsiz stepnenin, her türlü diğerinin şarj süresine zaten yetişecek. Stand olayını bilmiyordum ama. Gerekli mi bakayım mı ona ? ?

Bence xbox güzel bir şey ya. Ps hiç çekici gelmedi bana. Daha özgür hissediyorum xbox kullanırken ?

Bizde öyle üç aylık alım gibi bir şey yok sanırım. Aylık haraç olarak ödeme alıyor bizden ? ?

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Batarya paketi bence gereksiz. Bilmiyorum ya, pil benim işimi gördü. Bu sıkıntıyı ben de yaşarım sanmıştım ama gerçekten hiç ihtiyaç olmuyor. Dediğim gibi bir kol varsa ikinci pil grubu stepne, iki varsa üçüncü stepne. Kalitesi de önemsiz stepnenin, her türlü diğerinin şarj süresine zaten yetişecek. Stand olayını bilmiyordum ama. Gerekli mi bakayım mı ona ? ?

Bence xbox güzel bir şey ya. Ps hiç çekici gelmedi bana. Daha özgür hissediyorum xbox kullanırken ?

Bizde öyle üç aylık alım gibi bir şey yok sanırım. Aylık haraç olarak ödeme alıyor bizden ? ?
Batarya olayı ve stand olayı şöyle güzel sök tak derdi yok, oyun bitince standa kolu koyup unutuyorsunuz:) Şuan için 2 batarya ve stand ile 4 şarj edilebilir pil ve cihazı aynı para. Kararsız kaldım bu yüzden.

Denemeden bir yorum yapamam ama dediğim gibi fiyat uygun olsa Ps5 alırdım ama yarı fiyatından daha ucuzdu xbox series s.

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Batarya olayı ve stand olayı şöyle güzel sök tak derdi yok, oyun bitince standa kolu koyup unutuyorsunuz:) Şuan için 2 batarya ve stand ile 4 şarj edilebilir pil ve cihazı aynı para. Kararsız kaldım bu yüzden.

Denemeden bir yorum yapamam ama dediğim gibi fiyat uygun olsa Ps5 alırdım ama yarı fiyatından daha ucuzdu xbox series s.
Ha o zaman stand olayı şey gibi, temassız şarj muhabbetinde olan telefonlar. Doğru mu düşündüm?

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye