Neler yeni

Xbox Oyun Kolu için Batarya Tavsiyesi

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Canlı görmedim lakin temassız değildir, galiba type c ucu olan yada farklı şekilde bataryaya temas eden bir bağlantısı olan yuvaya oturtuyorsunuz kolu. Linkini ekliyorum. İçinde 2 batarya var setin.

Kapağın arkasında temas eden bir yüzey var anladığım kadarıyla. Oradan şarj alıyor. Görsellerden öyle gördüm.

Valla uygun fiyata gelirse ben denemek isterdim. Neden olmasın ?

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Kapağın arkasında temas eden bir yüzey var anladığım kadarıyla. Oradan şarj alıyor. Görsellerden öyle gördüm.

Valla uygun fiyata gelirse ben denemek isterdim. Neden olmasın ?
Orijinal Xbox bataryası değil işte kafamı o kısmı biraz düşündürüyor:) Bakalım güncelleri yazarım da Fifa’cı çıkmadı halen ?

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Orijinal Xbox bataryası değil işte kafamı o kısmı biraz düşündürüyor:) Bakalım güncelleri yazarım da Fifa’cı çıkmadı halen ?
Değerleri aynıysa çok sorun olacağını sanmam. Karşılaştırma olarak @PCTeknikElektronik galiba bu konularda biraz bilgili gibi ? Soralım belki fikri olabilir.

Fifa'cı çıkmazsa bizde var bir tane onu göndereyim ? ?

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Değerleri aynıysa çok sorun olacağını sanmam. Karşılaştırma olarak @PCTeknikElektronik galiba bu konularda biraz bilgili gibi ? Soralım belki fikri olabilir.

Fifa'cı çıkmazsa bizde var bir tane onu göndereyim ? ?
Çok basit artı eksi pillerin ortasını almışlar pil kapağına devreyi tamamlamak temas noktası eklenmiş telsiz telefon ile aynı mantıkla şarj oluyor piller kaliteli ise uzun süre gider basit bir sistem.
IMG_20231123_204604.jpg

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Olur çok iddialı değilim ama online oynamak zevkli. @PCTeknikElektronik hocam bu ürünlerle ilgili tecrübeniz oldu mu?
Telsiz telefon ile tecrübeniz ne ise buda o herkes telsiz telefonu şarja koymuştur.
Pil kalitesi birde şarj ünitesi bu ikisi kaliteli ise fazla sorun çıkmaz.

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Telsiz telefon ile tecrübeniz ne ise buda o herkes telsiz telefonu şarja koymuştur.
Pil kalitesi birde şarj ünitesi bu ikisi kaliteli ise fazla sorun çıkmaz.
Şarj ünitesi ile pillerin değerini görmek lazım o zaman. @Puzik ben sitede net bilgi görmedim ya da gözümden kaçtı. Başka yerden görebilir miyiz ki?

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Trendyol da farklı modeli var 450 TL 800 mah çok uzun süre gitmez sarjı ama yine alan alıyor içini açıp bir sarj devresi yapılır bunun için şarjlı pil tak adaptör ile sarj et geç.

Şarj ünitesi ile pillerin değerini görmek lazım o zaman. @Puzik ben sitede net bilgi görmedim ya da gözümden kaçtı. Başka yerden görebilir miyiz ki?
1200 mah olarak belirtilmiş bu bataryalar.

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
1200 mah olarak belirtilmiş bu bataryalar.
Ben şimdi 2700 ve 2100 kullanıyorum. Hani oturup saat bazlı kullanım süresini çıkarayım desem o sürede indirim biter. Ama dediğim gibi fiyat mantıklı ise niye denenmesin ki? Ben kola bir zarar vereceğini düşünmüyorum. Sonuçta enerji az gelirse cihaz çalışmaz. Bana az enerji geldi bozulayım demez diye düşünüyorum.

Şimdi alıp bakıp sonra iade şansı var mı ?

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Ben şimdi 2700 ve 2100 kullanıyorum. Hani oturup saat bazlı kullanım süresini çıkarayım desem o sürede indirim biter. Ama dediğim gibi fiyat mantıklı ise niye denenmesin ki? Ben kola bir zarar vereceğini düşünmüyorum. Sonuçta enerji az gelirse cihaz çalışmaz. Bana az enerji geldi bozulayım demez diye düşünüyorum.

Şimdi alıp bakıp sonra iade şansı var mı ?
Evet iade şansı var. Son durumu buraya yazarım :)

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Günlerdir oynuyorum pil yeni bitti ve aklıma geldi güncelleme yapmam :)

Malum ahşap evler ve yangın tehlikesinden korkuyoruz, bu sebepten orijinal olmayan bataryalar ve şarj istasyonu almadım.

Aşağıdaki Duracell piller ve şarj cihazı düşük fiyat yakaladım. Aşırı memnunum çok geç bitiyor ve 2 saatte tam doluyor. Birde şarj aleti kablosu vs yok, priz girişi bile kullanmadığınızda içine katlanıyor. Aşırı güzel cihaz tavsiye ederim.

Duracell - Ion Speed 4000 Battery Charger with 2 AA and 2 AAA Batteries - charger for Double A and Triple A batteries https://a.co/d/hx2l7FX

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Günlerdir oynuyorum pil yeni bitti ve aklıma geldi güncelleme yapmam :)

Malum ahşap evler ve yangın tehlikesinden korkuyoruz, bu sebepten orijinal olmayan bataryalar ve şarj istasyonu almadım.

Aşağıdaki Duracell piller ve şarj cihazı düşük fiyat yakaladım. Aşırı memnunum çok geç bitiyor ve 2 saatte tam doluyor. Birde şarj aleti kablosu vs yok, priz girişi bile kullanmadığınızda içine katlanıyor. Aşırı güzel cihaz tavsiye ederim.

Duracell - Ion Speed 4000 Battery Charger with 2 AA and 2 AAA Batteries - charger for Double A and Triple A batteries https://a.co/d/hx2l7FX
İlk başta ben de çok sorgulamıştım bu batarya işini ama evet düz bir şekilde pille devam etmek çok mantıklı oluyor :D Öyle deli gibi tüketim de yok benim de en az iki hafta gidiyor aslında piller.

Bu cihazdan da var bizde şarjı da bence GP'ye göre daha hızlı evet. GP şarj cihazı genelde 6-8 saat gibi bir sürede dolduruyor ama Duracell o konuda daha hızlı.

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
İlk başta ben de çok sorgulamıştım bu batarya işini ama evet düz bir şekilde pille devam etmek çok mantıklı oluyor :D Öyle deli gibi tüketim de yok benim de en az iki hafta gidiyor aslında piller.

Bu cihazdan da var bizde şarjı da bence GP'ye göre daha hızlı evet. GP şarj cihazı genelde 6-8 saat gibi bir sürede dolduruyor ama Duracell o konuda daha hızlı.
Evet özellikle Ps4 kullandıktan sonra hiç aklıma gelmezdi ve ilk konu açıldığında bu nasıl iş diye sorguladım hatta asla almam demiştim :) Duracell GP bunlar iyi markalar, patlama çatlama riski düşük diğerlerine göre.

faikkivrak

Araştırmacı
Araştırmacı
Konu dışı olacak ama yeni bir konu açmaktansa burada bilen kullanan insanlar daha hızlı bilgi verebilir diye yazmak istedim. Kusurum varsa affola. Xbox 9. nesil bir kontrolcü aldım ancak x tuşu sanki yerinden çıkacak kadar yumuşak geldi. Bu durum herkeste böyle midir? Eve geçince bir video atsam ne kadar belli olur bilemiyorum ama hissiyat açısından çok rahatsız etti beni. Bilgilendiren olursa çok sevinirim.

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Konu dışı olacak ama yeni bir konu açmaktansa burada bilen kullanan insanlar daha hızlı bilgi verebilir diye yazmak istedim. Kusurum varsa affola. Xbox 9. nesil bir kontrolcü aldım ancak x tuşu sanki yerinden çıkacak kadar yumuşak geldi. Bu durum herkeste böyle midir? Eve geçince bir video atsam ne kadar belli olur bilemiyorum ama hissiyat açısından çok rahatsız etti beni. Bilgilendiren olursa çok sevinirim.
X Y A B tuşları hepsinin hissi bende aynı. Bastığımda çıkan tuş sesi de aynı.