Neler yeni

Xiaomi Müzik uygulamasından gelen boş bildirim

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
O alet sahte değil miydi sendeki kullanma onu. Hatta orijinal olanı amariga ağızlıydı dönüştürücüyle kullanıyordun diye hatırlıyorum sanki
Sahte mi değil mi çözemedim. Mi Turbo Charge yazısı benim telefon hariç her telefonda çıkıyor. Ama benim telefonda zaten Turbo Charge yazısı çıkmıyormuş.

Bi tane 3 buçuk saatte dolduran vardı bariz sahte, onu verip amerikan fiş olanı aldım işte.

Yazılımı kesinlikle Samsung'un OneUI arayüzü gibi değil. Destekte aynı değil keza. Arayüze reklam mı konur zaten ayrı bir mantıksızlık. Son 2-3 yıldır da Redmi Note serisinde markanın bel kemiği olan telefonlar hiç üzerine bir şey koymuyor hoş değil. Redmi Note 9 dan sonra ivmesi durdu. Samsung A serisiyle belini kırdı Çinlilerin.

Samsung'un bazı cıvıklıkları olmasa kimse eline su dökemez bence. Bi şöyle orta direk insana hitap edecek güzel bir ürün olması lazım. A serisi güzel evet ama bazı özellikleri "bunu da yaparken utanmadınız mı" dedirtiyor. Azıcık daha yükseltseler canavar gibi kullanılır. Ucuzunda bazı özellikler "abi aynı fiyata xiaomi daha iyi" dedirtiyor, pahalısına de el git(e)miyor.

Baktım uygulamada geri bildirim kısmı var, oradan ileteyim bakalım belki takan olur. Bu Xiaomi, Huawei ve Samsung en azından o geri bildirimleri vs. dikkate alıyorlar üç maymunu oynamıyorlar. GM'de ne dersen de "yapacak bir şey yok eldeki ürün bu" havası zaten firmaya kötü zarar verdi. Bir dönemin çılgınlar gibi satılan telefonu Discovery serisi bu geri bildirimler sayesinde güzelleşti ama, sonraki serilerinde bunu yakalayamadılar. Sıfır aldığım telefona geri bildirim yapıyorum böyle bir sıkıntısı var diye, otomatik cevap olarak "talebiniz alınmıştır" bile demediler.

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Sahte mi değil mi çözemedim. Mi Turbo Charge yazısı benim telefon hariç her telefonda çıkıyor. Ama benim telefonda zaten Turbo Charge yazısı çıkmıyormuş.

Bi tane 3 buçuk saatte dolduran vardı bariz sahte, onu verip amerikan fiş olanı aldım işte.

Samsung'un bazı cıvıklıkları olmasa kimse eline su dökemez bence. Bi şöyle orta direk insana hitap edecek güzel bir ürün olması lazım. A serisi güzel evet ama bazı özellikleri "bunu da yaparken utanmadınız mı" dedirtiyor. Azıcık daha yükseltseler canavar gibi kullanılır. Ucuzunda bazı özellikler "abi aynı fiyata xiaomi daha iyi" dedirtiyor, pahalısına de el git(e)miyor.
Senin telefon neydi?

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Pro sende mutlu değil diye yorumladım.
Acaba benimkinde mi sorun var dedim, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 12 Pro (4G) ve Xioami Mi Note 10 Lite'da ayrıca farklı bir Redmi Note 12 Pro 5G'de denedim. Demek ki bu modeller böyle.

SunSet

Yeni Üye
Yeni Üye
Xiaomi kullandığım uygulamaların çoğunda reklam ve bildirim geliyor. En basit tarayıcısından da bildirim geliyor kapattığım halde. Mi Video, Mi Music, Mi tarayıcı ve depo kasası gibi ne varsa bildirim sallıyor.

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Xiaomi kullandığım uygulamaların çoğunda reklam ve bildirim geliyor. En basit tarayıcısından da bildirim geliyor kapattığım halde. Mi Video, Mi Music, Mi tarayıcı ve depo kasası gibi ne varsa bildirim sallıyor.

Her uygulamanın kendi ayarlarından tek tek, reklam, tanıtım, özelleştirilmiş hizmet, çevrimiçi hizmetler, duyurular vs. ne varsa hepsini tek tek kapattım. Sonra telefon ayarları kısmından bir şey izinleri artık neyse kapattım. Gerekirse telefonu rootlayıp bütün o uygulamaları kaldıracağım.

SunSet

Yeni Üye
Yeni Üye
Her uygulamanın kendi ayarlarından tek tek, reklam, tanıtım, özelleştirilmiş hizmet, çevrimiçi hizmetler, duyurular vs. ne varsa hepsini tek tek kapattım. Sonra telefon ayarları kısmından bir şey izinleri artık neyse kapattım. Gerekirse telefonu rootlayıp bütün o uygulamaları kaldıracağım.
Bildirim izinlerini kapat ben öyle yaptım artık her uygulamadan ayrı bildirim gelmiyor.