1 Yılda Neler Oldu? İnceleriz Platformu 2. Senesine Girdi
  1. Anasayfa
  2. Haber

1 Yılda Neler Oldu? İnceleriz Platformu 2. Senesine Girdi

0

4 Temmuz 2022 tarihinde kurduğumuz İnceleriz Platformu 2. senesine girdi. Peki bu geçen 1 yıl boyunca neler oldu, ne gibi gelişmeler kaydedildi, hangi amaç ile yola çıkmıştık ve yolun neresindeyiz bununla ilgili hem kendi hafızamızı tazeleyelim hem de sizlere bir genel değerlendirme yapmış olalım istedim.

Bu projenin ilk tohumları aslında bağımsız inceleme platformu olarak benim aklımda, Sosyal Medya ve Danışmanlık şirketi olarak ise sevgili İlteriş Yılmaz‘ın aklında yıllar öncesinde ayrı ayrı atılmıştı. Uzun yıllardır yakın çevreme ”Bağımsız bir ürün inceleme platformu kurmak istiyorum.” derken 2021 senesinde sevgili İlteriş ile ”Fatih’in Yeri” adlı kafede otururken de bunları konuşmuştuk ancak o zamanki iş planları nedeniyle İlteriş bu işe pek sıcak bakmamıştı, yani öyle dün gece yattık, bu sabah kalktık aklımıza bu fikir geldi gibi bir durum değil :)

Uzun yıllar öncesine dayanan bu fikirler temelinde 2022’de yaptığımız bazı görüşmelerden olumsuz, bazı görüşmelerden olumlu yanıtlar alıp ikimiz de bu işin yapılabilir olduğuna kanaat getirip 4 Temmuz 2022 tarihinde resmi olarak yola çıktık. İncelemelerini yapmak için kullandığımız Pilot Ev olarak tuttuğumuz ofisimizin ilk yabancı ziyaretçisi ise Çin‘li MIDEA‘dan oldu. Türkiye’ye bizim için gelmediler fakat ”Türkiye’ye gitmişken mutlaka tanışalım.” demiş olmaları bizleri ayrı mutlu etti.

İnceleriz Platformu

İlk olarak sadece bir BLOG şeklinde çıktığımız yolumuzda forum sürecini de işin içine dahil ettik ve şu sıralar bir de Sosyal Medya Haberciliği kısmını araştırıyor olsak da ana fikrimiz hem ürün inceleme faaliyetlerimize devam etmek hem de sosyal medya şirketi olarak tüm marka ve firmalar ile bağlarımızı kuvvetlendirmek olduğu için yaptığımız ilk iş aramızdaki görev dağılımını belirlemek oldu. Ben her zaman olduğu gibi işin teknik tarafındayken sevgili İlteriş Yılmaz ise ticari tarafını yönetecek ve firma/marka bağlantıları ile kendisi ilgilenecekti. Bu şekilde benim ürün incelemeleri esnasında yıllardır bilinen objektif bakış açım korunmuş olacak ancak diğer yandan İnceleriz Platformu’nun büyümesi adına gerekli ticari adımlar da artık atılabilecekti. Bu doğrultuda inceleriz.com alan adı alındı ve ilgili iş kolu resmi faaliyet çerçevesinde yasal merciilere bildirilip kayıt altına alınması sağlandı.

Öneri:  Samsung S95C İncelemesi: Her açıdan harika görünen daha parlak, daha iyi bir OLED TV

Buraya kadar olan kısmı bu fikrin nereden nasıl doğduğu ve ilk adımların nasıl atıldığı ile ilgiliydi. Bundan sonraki süreç çok daha hızlı ilerledi zira sektörde uzun yıllardır var olmamın verdiği bir avantajı burada kullandık, dolayısı ile zaten ürün incelemelerini yapıyor olduğum FG Europe distribütörlüğündeki Midea klimalar ile ilgili FG Europe CEO’su Sn. Ahmet Alaş ile bir görüşme gerçekleştirip ofisimize gelen ilk inceleme ürününün Midea All Easy Pro klima olmasını sağladık. Daha sonra yine önceden ürünlerini inceliyor olduğum Mehmet Atmaca Elektronik ile irtibat sağlayıp hem ofisimize hem de evimize incelenecek televizyon, air fryer gibi ürünlerin gönderilmesini sağladık. Bu noktadan sonra sevgili İlteriş Yılmaz 2-3 kere İstanbul dahil olacak şekilde tura çıktı ve çok sayıda marka ve firmalar ile görüşmeler yaptı. TCL marka televizyonların birçok modelinin ofisimizde incelenmesini sağladı ve halen bağlantılarımız devam ediyor, TCL C745 serisinin gelmesini bekliyoruz. Bu görüşmeler neticesinde Bilkom, CleanMaster, Tunçmatik, HTS Teknik Hizmetler gibi firmalar/markalar ile bağlantılar kurup ürün incelemeleri konusunda fikir birliğine varıldı ve devamında Dreamstar, Dijitsu, Next gibi markaların dahil olması ile ağımızı kısa sürede en hızlı şekilde genişletmeye başladık. Şımart Teknoloji ile yapılan röportaj ve fabrika gezisi, arada yaptığımız Anka Teknomarket gibi esnaf dostlarımızın ziyaret görüşmeleri ve MasterFox monitör incelemesi derken ailemize Goldmaster’da katıldı. TT Teknoloji A.Ş. tarafından yollanan kulaklık ofisimizde halen kullanılıyor, ürün gönderimi dışında ülkenin her yerinden yetkili servis dostlarımız da halka paylaşılması adına teknik detayları bilzere daha yoğun şekilde paylaşmaya başladılar ki bana duydukları gizlilik konusundaki güven nedeniyle elbette isimlerini buraya yazamıyorum.

Bu süre zarfında sosyal mecrada daha etkin rol almak adına AdemHelvaci_ Instagram hesabını oluşturduk ve sizlerin nazik ilgisi sayesinde kısa zamanda 80.000 takipçi sayısına yaklaştık ve belirtmek gerekir ki her birisi gerçek kullanıcıdır. İnceleriz.com kurulduğunda Youtube hesabım 50.000 abone dolaylarındayken şu an youtube kanalım 75.000 abone üzerindedir. Forumumuz ORGANİK kullanıcı ile yaklaşık 3.000 üye sınırlarına yaklaşmıştır. Yine burada belirtmek gerekir ki forumumuzda tüm bilgiler ve yazılımlar herkese serbesttir. Görmek için üye olma zorunluluğu getirmediğimiz için gönlünden geçenlerin üye olduğu bir alandır.

Öneri:  Akım Koruma Prizinde JOULE değeri Nedir? Ne Kadar Önemlidir?

Forumumuzdan ücretsiz TV yazılım ve panel sorgulama desteği sunmak her ne kadar yapmak istediğimiz daha etkin işler arasında ciddi zamanımızı alıyor olsa da zaman içerisinde aramızda oluşan bağ sayesinde burada devreye forum yöneticisi olan dostlarımız giriyor. Zaten yönetici olan uzun yıllardır dost olduğumuz @Tesla ve @vesteloji‘nin imdadına @nbkpro ve @Murat Ala dostlarımız yetişti, kendilerini de forumumuzda yetkilendirdik, forumumuz emin ellerde, her birisine gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Tabi ne kadar destek alsak da platform büyüdükçe biz yetişemez olduk ve sosyal mecra kısmında bu sefer devreye sevgili eşim Yelda Helvacı girdi. Gün geçtikçe artan yoğunluğumuza destek sunabilmek adına sosyal mecra iletişim koordinasyon kısmında kendisi destek olmaya başladı. Ticari iletişim konusunda İlteriş Yılmaz koştururken ürün incelemeleri için firmalar ile koordinasyon konusunda da hızır gibi imdadımıza yetişti.

Bunun yanında sevgili @Eylem Yıldız ve @Abdullah Yasir Yılmaz da kendi alanlarında içerikler üreterek ekibimizde yer alıyor.

Ekibimize bu noktadan sonra belli ki artık dışarıdan da destek almak durumunda kalacağız. Gelişmelerin bizleri büyümeye zorlamasını iyi bir işaret olarak yorumluyoruz.

Son dönemde gerçekleştirdiğimiz görüşmelere Egaranti.com da dahil oldu ve daha birkaç gün önce HTS Teknik Hizmetler ile Cleanmaster yetkilileri bizleri ofisimizde ziyaret ettiler.

Sosyal mecrada içerik üretmeye, Youtube, Instagram, Twitter, Threads dahil bilinen tüm alanlardan soruları cevaplamaya ve sizlere ürün güzellemesi yapmak yerine GERÇEK bilgileri paylaşmaya devam ediyoruz.

Katkı sunan, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizle.

İnceleriz Platformu’nun amacı nedir?

İlteriş Yılmaz ve Adem Helvacı tarafından kurulan İnceleriz Platformu’nun amacı tüketicilere elektronik temelinden başlayarak hayatın her alanından bilgiler sunmaktır.

İnceleriz.com ne zaman kuruldu?

inceleriz.com resmi olarak 4 Temmuz 2022 tarihinde kuruldu. Öncesinde bireysel olarak sürdürdüğümüz tüketici bilgilendirme misyonumuzu, kurumsallaşarak bir adım öteye taşıdık.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir