24 Şubat Başak Burcunda Dolunay ve Etkileri
  1. Anasayfa
  2. Astroloji

24 Şubat Başak Burcunda Dolunay ve Etkileri

0

24 Şubat Cumartesi günü saat 15:30’da Başak burcunun 5 derece 22 dakikasında bir Dolunay yaşayacağız. Yeniay zamanlarında aldığımız kararların ve yaptığımız niyetlerin karşılığını Dolunay zamanında somut olarak alırız. Dolayısıyla gerçekleşecek olan bu Dolunay ile birlikte 10 Şubat tarihinde yaşadığımız Kova Yeniay’ında attığımız adımlarımızın karşılığını ve sonuçlarını alacağız.

Dolunay gökyüzündeki Ay ve Güneş’in birbirine karşıt açılar yaparak zıt yönde oldukları en parlak dönemlerdir. Gökyüzünde her ay bir Dolunay gerçekleşir ve her Dolunay ayrı bir burç temasında yaşanarak birbirinden farklılıklar gösterir. Dolunay zamanları duyguların yoğun, içsel çatışmanın ve huzursuzluğun yüksek olduğu, duygusal tepkilerin ani ve fevri olması gibi fazla belirgin olduğu; yaşanan olayların aydınlandığı, açığa çıktığı ve sonuca ulaştığı bir tamamlanma enerjisindedir. Karanlık taraflarımızla bizleri yüzleştirerek kapanması ve tamamlanması gereken olayları karşımıza getirir. Dolunay’ın etkisini ilk 7 gün daha yoğun yaşamakla birlikte toplamda 14 gün yaşayacağız.

Kişisel Haritalara Etkisi Nasıl Yansıyacak?

Natal haritalarınızda Başak burcunun yönettiği ev konuları sizler için önemli olacak. Bunun yanı sıra 0-10 derece aralığında Başak, Balık, İkizler ve Yay burcunda bulunan gezegenleriniz ve temsil ettiği konular önemli olacak. Değişken burçlar bu Dolunaydan direkt majör etkiler alırken toprak grubundan Oğlak ve Boğa burçları ise bu Dolunaydan olumlu etkiler alacaklar.

Başak burcu değişken bir burçtur. Dolayısıyla bu Dolunay bize şartların değişkenliğinden ve değişen koşullara ayak uydurmamız gerektiğini vurgulayacak. Bunun yanı sıra kişisel hayatlarımızda mide, bağırsak ve sindirim sistemi hassasiyetleri gibi sağlık problemlerinin habercisidir. Çalışma hayatımızı ve günlük rutinlerimizi düzenlemek için, diyete başlamak için, hayatımızdaki gerekli gereksiz ayrımını yaparak eşya ve insan da dahil tüm fazlalıklardan arınmak için en uygun zamanlardır.

Başrolde Satürn olacağı için bizlere şimdiden görev ve sorumluluklarımızın artacağını ve kısıtlamalar ile karşılaşabileceğimizin haberini veriyor. Satürn olduğu yerde şımarık davranmamıza müsaade etmez. İşte tam da bu yüzden kriz ve sorun üretmek yerine hayatımızdaki krizlere çözüm ve çare bularak yapılandırmamız gereken bir süreç olacak. İş hayatı koşullarında ise şartların artık netlik kazanması gerektiği ve aydınlanacağı bir süreç olacak.

Öneri:  26 Şubat - 3 Mart Haftalık Burç Yorumları

Ülke Gündemine Etkisi Nasıl Yansıyacak?

Dolunay an haritasında Yengeç burcu yükseliyor ve yöneticisi Ay’ın karşısındaki Güneş ise hem Dolunay yöneticisi Merkür ile hem de Satürn ile kavuşuyor. Merküryen konularda gecikmeler, engellemeler, kısıtlamalar yaşanabilir. Nedir bunlar? Eğitimler, yolculuklar, imzalar, sözleşmeler, seyahatler, ticaret, ulaşım, başvuru süreçleri gibi gündemlerde gecikmeler veya reddedilmeler yaşanabilir.

Ülke genelinde sağlık sektörü ile ilgili gündemleri karşımıza getirebilir. Başak burcu hizmet vermeyi de temsil ettiği için sadece sağlık sektörü ile kısıtlı kalmıyor ve başta sağlık olmak üzere tüm hizmet sektörünü de etkileyen gelişmeleri gösteriyor olacak. Başak Dolunayı sağlık, hizmet ve düzen temalarında bir dönemi sonlandırırken toplumsal anlamda yeni koşullara başlayacağımızın haberini veriyor.

Yaşanacak olan bu Dolunay’ın önemli sebeplerinden biri Venüs ile Mars’ın Kova burcunda ki kavuşumları olacak. Bu durum ilişkilerimizde çalkantıları ve kolay kalp kırmaları yaşatabilir. Dolayısıyla daha sabırlı ve başkalarına karşı daha anlayışlı olmaya özen göstermeliyiz.

Kendi doğum haritanızda Dolunay etkilerini nasıl yaşayacağınızı öğrenmek ve bu süreçteki potansiyellerinizi, yapabileceklerinizi keşfetmek isterseniz detaylı doğum haritası danışmanlığı için I&ROOTS Uzman Astrologları ile kolayca iletişime geçebilirsiniz.

Keşfetmeye kendinizden başladığınız, güzelliklerle dolu bir Dolunay dönemi dileriz.

I&ROOTS Uzmanı

Karma Astrolog Nazan Kızılağaç Gümüş

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir